حواشی سرمربیان پس از مسابقه- استقلال و ذوب آهن (تارتار)

شب گذشته شکست ذوب آهن مقابل استقلال در حالی رقم خورد که این تیم با خلق موقعیت بیشتر و مالکیت بر توپ و میدان، زمین را ترک کرد و همین موضوع دستمایه یک سوال از فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال در نشست خبری شد. جایی که مجیدی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر تسلط ذوب آهن بر توپ، با تقلید از ژوزه مورینیو گفت: «توپ را با خودشان به اصفهان ببرند.» این گفته با واکنش‌های مثبت و منفی زیادی در فضای مجازی همراه شد و البته مقدمه‌ای شد بر گفتگو با سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن، مهدی تارتار.

تارتار در صحبت اولیه خود در مورد بازی با استقلال می‌گوید: «نمایش بازیکنان جوان ما واقعا قابل توجه بود و ما در سراسر بازی، کنترل خوبی بر جریان مسابقه داشتیم و موقعیت‌های زیاد و خطرناکی را ساختیم و کمی‌بدشانس و کم دقت بودیم که نتوانستیم به گل برسیم. باید در بازی‌های بعدی این موقعیت‌ها را تبدیل به گل کنیم.»

او در پاسخ به سوالی پیرامون اظهارات فرهاد مجیدی گفت: «من اهل کری خوانی نیستم و دوست ندارم به کسی کنایه بزنم اما تحسین‌هایی که از تیم ما شد، من را امیدوار کرد که راهمان درست است. بله ما توپ را به اصفهان بردیم تا دیگر از دست ندهیم، تا دفعه بعد شاید به جای زدن به تیرک و هدر دادن فرصت‌ها، توپ را به تور بدوزیم.»

وی افزود: «برای من مهمترین چیز شخصیت هرکسی است و واقعا همیشه وقتی بازی تمام شده، من رفتم با سرمربی تیم حریف دست دادم و محترمانه برخورد کردم و در صحبت هم همینطوری بوده. شخصیت سرمربی باید به تیمی‌که تحت هدایت اوست، بخورد و متاسفانه در برخی از تیم‌های لیگ برتر چنین چیزی دیده نمی‌شود.»

 

01676693

 

سرمربی ذوب آهن در مورد نمایش تیمش گفت: «بازیهای پخش مستقیم فرصت خوبی است برای اینکه خودمان را ارائه کنیم. وظیفه ما فقط امتیاز گرفتن نیست و بازی خوب هم هست. بچه‌های ما از این فرصت استفاده کردند ولی بدشانس هم بودند. من فکر می‌کنم هرچقدر هم بدشانس باشی، اگر در فوتبال کار کنی، بالاخره این کار به نتیجه می‌رسد و چند هفته صدرنشینی یا پایین جدول بودن مهم نیست.»

مهدی تارتار در مورد شکست تیمش اظهار داشت: «برای بازی مقابل تیمهایی که فقط نتیجه می‌خواهند، باید باتجربه تر باشیم و بازی دیروز و غفلتی که منجر به از دست رفتن سه امتیاز شد، از همان تجربه هاست که باید به صورت واقعی برایمان اتفاق می‌افتاد.»

او با اشاره به آینده تیمش گفت: «ذوب آهن برند بزرگی در فوتبال ایران است و تیم‌هایی داشته که بارها در تهران جلوی تیمهای خوب نتایج عالی گرفتند. آن تیم‌ها محصول صبر و پروژه‌ای بودند که در این باشگاه اجرا شد. امیدوارم وقتی کارم در اینجا تمام می‌شود، یک چنین تیمی‌از خودم باقی گذاشته باشم. تیمی‌که خیلی از بازیکنانش بتوانند ستاره‌های آینده فوتبال ایران باشند.»

سرمربی ذوب آهن در مورد اینکه نقل قول مجیدی، از ژوزه مورینیو بوده، اظهار داشت: «خیلی خوب است که مربیان ما سرمربیان بزرگ و نقل قول‌های آنها را می‌شناسند اما شاید یک نکته را از یاد برده باشند. مورینیو اگر حالا حرفی می‌زند، پشتوانه قهرمانی اروپا با پورتو و اینتر را دارد. سالها با چلسی و رئال مادرید قهرمان شده و اینطور نیست که بعد از چند هفته صدرنشینی بیاید صحبت کند. البته برای من همیشه احترام گذاشتن به حریف در اولویت بوده و ترجیح می‌دهم که هواداران تیمم را با نمایش خوب در زمین راضی نگه دارم و مشکلات تیمم را با اظهارنظر مخفی نگه ندارم.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید