جهت اطلاع فوتبالیست‌‌‌های وطنی، ده فرمان ژاوی برای تیم بارسلونا

پس از انتصاب ژاوی به سمت یرمربی گری تیم بارسلونا، او مقررات جدیدی در ده بند را به بازیکنان آن تیم ابلاغ کرد. مقررات مزبور به این شرح هستند:

1- زمان حضور در تمرینات

بر اساس قانون جدید ژاوی، همه بازیکنان تیم بارسلونا باید یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرین در کمپ خوان گامپر حاضر شوند. در چند سال اخیر بازیکنان تیم بارسلونا معمولا نیم ساعت یا بیست دقیقه قبل از شروع تمرین به کمپ می‌آمدند ولی حالا با ژاوی شرایط متفاوت است. تمرین ساعت 11 شروع می‌شود و بازیکنان موظفند ساعت 9.30 خود را به کادر فنی معرفی کنند.

کنترل ورود بازیکنان نیز بر عهده کارلس ناوال، سرپرست قدیمی‌و باتجربه بارسلوناست.

 

2- زمان ورود کادر فنی و اعضای تیم پزشکی و تدارکات به محل تمرین

ژاوی برای دستیارانش نیز قانون مشخصی وضع کرده است. مربیان تیم بارسلونا و اعضای تیم پزشکی و تدارکات باید دو ساعت قبل از شروع تمرین یعنی ساعت 9 در کمپ خوان گامپر حاضر باشند. هدف این است که هنگام ورود بازیکنان، همه چیز برای تمرین مهیا باشد.

3- صرف ناهار در مجموعه ورزشی باشگاه

دیگر صرف ناهار اختیاری بازیکنان به تاریخ پیوسته و ژاوی همه را موظف کرده است تا در کمپ باشگاه ناهار را صرف کنند. همه چیز باید تحت نظارت او و متخصصان تغذیه تیم بارسلونا باشد. ژاوی معتقد است نظارت بر تغذیه می‌تواند در کاهش مصدومیت‌ها موثر باشد.

4-عدم چشم پوشی روی بی انضباطی ها

ژاوی در تیم بارسلونا کار زیر نظر فرانک رایکارد و پپ گواردیولا را تجربه کرده است. اولی مربی ای بود که معمولا روی بی انضباطی‌ها چشم می‌بست و همین قضیه باعث شد تا عنان کار در فصل 08-2007 از دست او خارج شود و بارسا فصلی بسیار بد را پشت سر بگذارد. در نهایت نیز او از بارسا اخراج شد هرچند افتخارات زیادی برای این باشگاه کسب کرده بود. در عوض اما پپ گواردیولا به سخت گیری معروف بود. ژاوی از دومی‌الگو گرفته و قصد ندارد به سادگی از روی هیچ بی انضباطی ای عبور کند.

01662738

 

5- وضع جرایم انضباطی جدید

ساده انگاری و بخشش در تیم بارسلونا نیز به اتمام رسیده است. پس از جدایی لوئیس انریکه در سال 2017 و در دوران حضور ارنستو والورده، کیکه ستین و رونالد کومان، دیر آمدن و تاخیر در تمرینات معمولا با جریمه مواجه نمی‌شد یا جرایمی‌سبک برای بازیکن در نظر گرفته می‌گرفتند ولی ژاوی قوانینی جدید وضع کرده است. جرایمی‌که پلکانی بالا خواهند رفت.

برای تاخیر اول 100 یورو، تاخیر دوم 200 یورو، تاخیر سوم 400 و همینطور بالاتر. در دوران لوئیس انریکه بازیکنی بود که 6 هزار یورو به خاطر تاخیر در تمرینات جریمه شده بود!

6- حضور به موقع در منزل، دو روز قبل از هر بازی

ژاوی به بازیکنان تیم بارسلونا گفته است که 48 ساعت قبل از هر بازی، اجازه شب نشینی ندارند. میهمانی‌‌‌های شبانه ممنوع است و باید سر وقت به خانه بروند. این موضوع برای ژاوی غیر قابل بحث است و همه باید آن را رعایت کنند.

7- خوب تمرین کنید، بازی خواهید کرد

ژاوی معتقد است که برای حضور در ترکیب ثابت یک مسابقه، عملکرد بازیکن در تمرینات شرط اصلی خواهد بود. در واقع اگر بازیکنی در تمرینات خوش بدرخشد، مزد آن را با حضور در ترکیب اصلی تیم بارسلونا خواهد گرفت. در بارسلونای او هیچ بازیکنی به صرف نام و اعتبارش بازی نخواهد کرد.

8- کنترل روی زندگی شخصی بازیکنان

بازیکنان خارج از زمین فوتبال آزادند تا زندگی خود را داشته باشند اما نه زندگی ای که به فوتبال شان ضربه بزند. دیگر زمان سفرهای میان هفته غیر فوتبالی تمام شده و بازیکن تیم بارسلونا اجازه ندارد در طول یک فصل فوتبالی، سفرهای هوایی تفریحی یا کاری طولانی داشته باشد. از این پس همه چیز باید با اجازه ژاوی باشد.

01662765

 

9- ممنوعیت فعالیت‌‌‌های تفریحی پرخطر

ژاوی با ورزش هایی چون موج سواری یا استفاده از دوچرخه برقی مخالف است. این ورزش‌ها ممکن است باعث مصدومیت‌‌‌های جدی برای یک فوتبالیست شوند. در صورت مشاهده بازیکنی از تیم بارسلونا که چنین فعالیت‌‌‌های ریسکی را انجام می‌دهد، به کمیته انضباطی معرفی خواهد شد.

10- برای دیگران الگو باشید

بازیکنان تیم بارسلونا اعضای حیاتی باشگاه هستند و باید برای دیگران الگو باشند. باید رفتاری خوب و برخوردی مناسب با هواداران داشته باشند و در سفرهای تیم نیز باید از قوانین باشگاه تبعیت کنند.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید