جهانبخش: دوست دارم الگویی برای فوتبالیست‌‌‌های جوان در ایران باشم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علیرضا جهانبخش بازیکن ایرانی تیم فوتبال ایران درباره خاطرات اولین فصل حضورش در فوتبال اروپا تصریح کرد: صادقانه بگویم سخت بود. این کاملا یک محیط و فرهنگ جدید با انتظارات متفاوت بود. البته روش بازی فوتبال آنها هم متفاوت بود.

علیرضا جهانبخش با بیان اینکه در ایران بازیکنان خوبی از نظر تکنیک فردی داریم، اظهارکرد: در هلند من باید یاد می‌گرفتم که چطور بیشتر به عنوان بخشی از یک تیم با جزئیات تاکتیکی بازی کنم.

وی افزود: من به برایتون آمدم و چند روز را در انگلستان گذراندم و شهر را گشتم. همه چیز شگفت انگیز بود. در آن زمان ۲۱ سال داشتم. لیگ انگلیس بسیار فیزیکی با تعداد مسابقات زیاد است و در آن زمان احساس کردم برای پیشرفت بیشتر، باید بیشتر یاد بگیرم.

او تصریح کرد: فصل اول زیاد مصدوم می‌شدم و در بهترین فرمم نبودم. در فصل دوم به این باشگاه و افراد شگفت انگیزش عادت کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. احساس در خانه بودن داشتم و بهترین نمایش هایم را ارائه کردم. فصل سوم بهترین فصل بود.

وی یادآورشد: در طول دوران فوتبالم این احساس مسئولیت را داشته ام که الگویی برای فوتبالیست‌‌‌های جوان در ایران باشم. می‌خواستم نشان بدهم می‌توان قدم برداشت، پیشرفت کرد و آنرا در بالاترین سطح در اروپا انجام داد.

بازیکن ایرانی تیم فوتبال ایران ادامه داد: من از یک خانواده معمولی آمده ام و با دوستانم در خیابان بازی می‌کردم اما می‌خواستم رویاهایم را به تحقق برسانم و این را با کار سخت انجام دادم. ما چند بازیکن جوان فوق العاده داشتیم که الان در اروپا هستند و احساس می‌کنم در این کار نقش داشته ام؛ این خلی برایم معنادار است.

جهانبخش ادامه داد: با دوستان و کسانی که به آنها اعتماد داشتم، صحبت کردم تا در مسیر درستی برای آینده قرار بگیرم. بیشتر آنها فوتبال هلند را انتخاب کردند به خاطر آکادمی‌ان.ای.سی و روشی که آنها به شما به عنوان یک فوتبالیست و یک فرد برای پیشرفت کمک می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید