جلسه فدراسیون فوتبال، فیفا و وزارت ورزش برای تصویب اساسنامه فدراسیون

بنا به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، عصر روز گذشته جلسه مقامات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با مسئولان فیفا و کنفدراسیون آسیا در خصوص اساسنامه فدراسیون به شکل آنلاین برگزار شد.

 براتی عضو هیات رئیسه فدراسیون و رئیس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال در این رابطه گفت: فدراسیون همچنان که در پاراگراف 1 ماده 1 اساسنامه جدید فدراسیون پیش بینی شده، باید به عنوان موسسه ای مستقل، غیر انتفاعی، غیر دولتی و دارای شخصیت حقوقی که مطابق مقررات جمهوری اسلامی‌ایران تشکیل شده، تعریف شود. این ماهیت حقوقی جدید باید:

1- ظرف مدت یک سال بعد از انتخابات هیات رییسه جدید فدراسیون لازم الاجرا شود.

2- باید به موجب بازنگری قانون ملی ورزش باشد که توسط دولت و مجلس ایران با همکاری فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت می‌گیرد.

او افزود: در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دولت توسط علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش به فیفا و AFC ارائه شد که با استقبال مسئولان این دو نهاد رو به رو شد و آنها از تلاش و اقدامات صورت گرفته ابراز رضایت کردند.  البته هنوز بخش مهمی‌از این فرآیند باقی مانده که مربوط به اقداماتی است که باید با همکاری مجلس صورت پذیرد که این مرحله نیز با موفقیت طی خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید