جلال چراغپور: تیم ملی در بدترین زمان ممکن قرار دارد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- جلال چراغپور کارشناس فوتبال گفت: تیم ملی به نظر من در بدترین زمان ممکنش قرار دارد زیرا سایر رقبای ما از جمله عراق،‌بحرین و… همگی همان تیم خود را دارند و اسکلت و ساختار خود را حفظ کرده‌اند، اما مربی تیم ملی ایران از وسط مسابقات وارد شده است و شروع این مسابقات با ویلموتس بوده که باید ببینیم اسکوچیچ که در کوران مسابقات وارد تیم ملی شده چگونه عمل خواهد کرد.

جلال چراغپور اظهار کرد: زمانی که ایران با کره جنوبی در ابتدای حضور ویلموتس بازی کرد همه می‌گفتند چقدر بازی خوب و زیبایی تیم ملی به نمایش گذاشت در حالی این تیم ویلموتس نبود آن تیم کی‌روش بود که هشت سال برایش زحمت کشیده بود.

وی افزود: اسکوچیچ نفراتی را به تیم ملی دعوت کرده اما فاصله بین دعوت بازیکنان تا تیم شدن یک تیم زمانبر است و فرصت اسکوچیچ هم برای ساختن یک تیم ملی بسیار محدود است. او آنقدر فرصت ندارد که بخواهد به دقت نفرات را مورد ارزیابی در بازی‌های تدارکاتی قرار بدهد. برای اینکه بهتر متوجه شوید چه می‌گویم مثالی از استقلال و پرسپولیس می‌زنم.

جلال چراغپور ادامه داد: بعد از جدایی استراماچونی مجیدی خواست که تعادل استراماچونی در استقلال را به هم بزند و تعادل خودش را در تیم ایجاد کند اما این اتفاق رخ نداد. ولی در پرسپولیس دیگر شاهد تعادل برانکو نیستیم و یحیی تعادل خودش را در تیم ایجاد کرده است.

او گفت: تیمی‌که به فینال لیگ قهرمانان رسیده و بدون تعارف در شروع مسابقات هم هفت هشت امتیاز از سایر تیم‌ها در لیگ برتر پیش خواهد بود. انتخاب فهرست تیم ملی ۱۰ درصد شخصیت مربی تیم ملی است و اینکه او چه بازیکنانی را نمی‌خواهد ۱۰ درصد دیگر از شخصیت او را تشکیل می‌دهد.

جلال چراغپور خاطرنشان کرد: اما اینکه تیم ملی می‌خواهد چطور بازی کند و با چه ترکیبی به میدان برود، این شخصیت اصلی سرمربی یک تیم را تشکیل می‌دهد و همه منتظریم ببینیم اسکوچیچ چگونه تیم ملی ایران را تنظیم خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید