جزئیات تغییرات انجام شده در لیگ قهرمانان آسیا

 براساس تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی) که پس از برگزاری جلسه کمیته اجرایی این نهاد، انجام شد،  رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ از تقویم کنونی فاصله گرفته و همگام با تقویم فوتبال اروپا برگزار می شود.

بنابراین برای کشورهایی که در حال حاضر فصل خود را در قالب فصول پاییز – بهار برگزار می کنند، نتایج فصل ۲۰۲۱-۲۲ خود را برای کسب سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ بعدی در نظر نخواهند گرفت. در عوض تیم‌ها بر اساس نتایج فصل ۲۰۲۲-۲۳ در این رقابت ها شرکت خواهند کرد.

کمیته اجرایی ای‌اف‌سی در تصمیم تاثیرگذاری دیگر و با هدف بهبود سطح کیفی، رقابتی و وجهه مسابقات باشگاهی این نهاد، تایید کرد که پیشنهاد افزایش سهمیه بازیکنان خارجی در فهرست اعلامی بازیکنان تیم‌ها از ۱+۳ به ۱+۵ سهمیه(پنج بازیکن با ملیت‌های متفاوت و یک بازی از فدراسیون‌های عضو ای‌اف‌سی) لیگ قهرمانان آسیا، افزایش یافته و این تغییر از فصل فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ اعمال خواهد شد.

این کمیته در مورد محرومیت‌ها لیگ قهرمانان آسیا نیز، پیشنهاد کمیته مسابقات ای‌اف‌سی را تایید و قانون محرومیت خودکار یک جلسه‌ای بعد از دریافت دو کارت زرد اصلاح شد. براساس قانون جدید بازیکنان با دریافت سه کارت زرد در سه بازی مختلف، از همراهی تیمشان در یک بازی محروم می‌شوند.

علاوه بر این، به توصیه کمیته مسوولیت اجتماعی ای‌اف‌سی در راستای تخصیص ۵درصد از جایزه نقدی قهرمان و نایب قهرمان در رقابت‌های آسیایی(لیگ قهرمانان آسیا و جام ملت‌های زنان آسیا)، به بنیاد رویای آسیایی، AFC کاپ نیز به این فهرست اضافه شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید