جام طلایی استقلال، بی جام

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران، حجت الله بهمنی، در گفتگویی  درمورد مشخصات جام قهرمانی لیگ برتر اظهار داشت: بیست و یک دوره لیگ برتر در کشور برگزار شده و هر فصل تمام ارکان سازمان لیگ فوتبال با همکاری باشگاه ها و هیات های فوتبال تلاش کرده اند اشکالات و نقایص را کم و کمتر کنند. یکی از اشکالات وارده به لیگ ما شکل جام قهرمانی مسابقات بود که در هر فصل به یک شکل بود و از صنایع دستی و از جنس نقره تهیه می شد و به قهرمان اهدا می شد. به همین دلیل روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ در راستای حرفه ای تر شدن مسابقات از لیگ برتر شانزدهم  مدال ها و جام قهرمانی را طراحی کرد که این مدال ها و جام توسط صنعتگران برتر کشور با تلاش های فراوان ساخته شد و مورد استقبال تمامی علاقمندان به فوتبال قرار گرفت. به طوریکه اکنون مشاهده می کنید در پس زمینه بسیاری از برنامه های ورزشی تلویزیونی تصاویر این جام قرار داده می شود.

جام طلایی به استقلال اهدا نمی شود/ مشخصات مدال ها و جام قهرمانی لیگ برتر+ عکس و فیلم

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران تصریح کرد: ایده این مدال ها و جام قهرمانی توسط کارگروهی در سازمان لیگ ایجاد شد  و به شماری از طراحان ممتاز و اساتید دانشگاهی داده شد و در نهایت این  مدال و جام طراحی و ساخته شد که در آن دو سپر سربازان باستان ایران قرارداده شده که از قلب جام که همان تصویر برجسته خلیج فارس است محافظت می کنند. در هر فصل این جام توسط صنعتگران ساخته می شود تا به تیم قهرمان اهدا شود و ساخت هر یک از این جام ها حدود یک ماه و نیم زمان می برد. مدال ها و جام قهرمانی از جنس فلز برنج است که هم مدال ها و هم جام قهرمانی آبکاری طلا شده است.  در ادامه برای جام حذفی، سوپرجام، لیگ آزادگان و همچنین لیگ برتر بانوان نیز جام ها و مدال های اختصاصی زیبایی طراحی و ساخته شد که به تیم های قهرمان در این لیگ ها اهدا می شود.

14010231000801 Test NewPhotoFree

بهمنی در مورد تقاضای باشگاه استقلال برای اهدای جام طلایی به استقلال به دلیل قهرمانی بدون شکست در لیگ برتر بیست ویکم عنوان کرد: جام طلایی قهرمانی فقط در کشور انگلیس به تیم قهرمان بدون باخت اهدا می شود و در لیگ های معتبر دیگر دنیا مرسوم نیست، اهدای جام طلایی به تیم قهرمان پیش بینی نشده است و درواقع همان جام قهرمانی است که به رنگ طلایی درآمده است و جام جداگانه ای نیست. با این حال در آئین نامه مسابقات سازمان لیگ فوتبال کشورمان در مورد جام طلایی قهرمانی موردی ذکر نشده ضمن اینکه این اولین مرتبه است که یک تیم در آستانه قهرمانی بدون باخت در لیگ برتر است  که بنده این قهرمانی را به تیم استقلال و هواداران خوب این باشگاه تبریک می گویم اما در آئین نامه مسابقات لیگ برتر اهدای جام طلایی به تیم قهرمان پیش بینی نشده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد صدای معتمد :
بستن
دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید