اختلالات شخصیت و تیپهای شخصیتی از دیدگاه دکتر هلاکویی + صوت

اخبار سلامت پایگاه خبری صدای معتمداختلالات شخصیت واژه ای است که این روزها بیشتر از گذشته شنیده می شود. اتفاقات و رخدادهای اجتماعی که روزانه با آن مواجه هستیم لزوم شناخت بیشتر در این زمینه را روشن می سازد.

پایگاه خبری صدای معتمد با همکاری و موافقت  انتشارات ما و شما گلچینی از سمینار دکتر هلاکویی با عنوان تیپهای شخصیت و اختلالات شخصیت را در سایت خودمنتشر خواهد نمود.

در صورت تمایل به خرید سی دی های این سمینار می توانید روی لینک روبرو کلیک کرده و به صفحه انتشارات ما و شما منتقل شوید: اینجا کلیک کنید

قسمت اول تیپهای شخصیت و اختلالات شخصیت از دیدگاه دکتر هلاکویی را می توانید در لینک زیر بشنوید :

دکتر هلاکویی شخصیت را مجموعه ی بینش، نظام باورها و اعتقادات،صفات، ویژگی ها و رفتار هر فرد می داند که در هر فرد پایدار  و آموخته شده است.

به عبارت ساده تر شخصیت مجموعه ی صفات و  ویژگیهای نسبتا پایداری است که آموخته شده و رفتاری است که بر اساس این ویژگیها از هر فرد نشان داده می شود.

فرهنگ هلاکویی معتقد است علت پایدار بودن این صفات و ویژگی ها اتفاقات و رخدادهایی است که ممکن است گذرا باشد. برای مثال فردی که شاد است ولی بر اثر فوت یکی از نزدیکان در حال حاضر غمگین است ، فرد افسرده ای محسوب نمی شود و این حالت برای وی گذراست.

وقتی درباره صفات شخصیتی صحبت می کنیم یعنی آنچه  می توان ما را با آن شناخت یا خودمان آنگونه هستیم.

اختلالات شخصیت و تیپهای شخصیتی از دیدگاه دکتر هلاکویی + صوت
اختلالات شخصیت و تیپهای شخصیتی از دیدگاه دکتر هلاکویی + صوت

دکتر هلاکویی می افزاید: مکانیسمهای دفاعی همانند ستون یک سقف عمل می کنند و از آنجا که افراد به دلیل ضعف در  ایگو ( خود یا من ) ممکن است دچار آسیب شوند این مکانیسم ها همانند ستون عمل کرده تا سقف را نگه دارند ولی با این وجود متاسفانه همین مکانیسمها موانع مهم زندگی هستند که از کودکی با  انکار یا فرافکنی شروع شده و در هشت سالگی با  دلیل تراشی ادامه پیدا می کند و …

قسمت های بعدی  سمینار تیپهای شخصیت و اختلالات شخصیت با اجرای دکتر هلاکویی طی روزهای آتی در پایگاه خبری صدای معتمد منتشر خواهد شد.
با سپاس از همکاری و تعامل سازنده ی انتشارات ما و شما

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید