تیم ملی فوتبال ایران این بار با کلاس برد.

در چارچوب هفته ششم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا، تیم ملی فوتبال ایران و سوریه از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه ملک عبدالله دوم اردن برگزار شد و با ۳ گل به نفع تیم ملی فوتبال ایران تمام شد.گزارش دیدار مذکور به این شرح است:

نیمه اول

در دقیقه ۸، ضربه سر عمر السومه در میان دو مدافع ایرانی دقیقا به جایی رفت که عابدزاده حضور داشت.

در دقیقه ۱۰، ضربه ایستگاهی تمرین شده ایران، در یک فعل و انفعال مقابل شجاع خلیل‌زاده قرار گرفت که ضربه این بازیکن در مسیر دروازه توسط مدافعان سوری دفع شد.

در دقیقه ۱۶، شوت بغل پای محمود مواس از گوشه محوطه جریمه به راحتی در آغوش عابدزاده قرار گرفت.

در دقیقه ۱۸، توپ برگشتی به مقابل محوطه جریمه با شوت چکشی احمد نوراللهی همراه بود که توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۴، شوت محکم امید نورافکن از فاصله حدودا ۳۰ متری در آغوش خالد عثمان قرار گرفت و راهی به دروازه پیدا نکرد.

گل: در دقیقه ۳۳، سردار آزمون روی فرار از عمق خط دفاعی سوریه و پاس زیبای وحید امیری، با دروازه حریف تک به تک شد و دروازه این تیم را باز کرد.

در دقیقه ۳۷، ارسال توپ توسط وحید امیری به داخل محوطه جریمه سوریه با دست عمر السومه برخورد کرد که داور این صحنه را ندید و در ادامه با کمک داور ویدیویی این صحنه را بررسی کرد و نقطه پنالتی را نشان داد.

گل: در دقیقه ۴۲ احسان حاج صفی دروازه تیم ملی سوریه را از روی نقطه پنالتی باز کرد.

در دقیقه ۴۳ ضربه محمود المواس از پشت محوطه جریمه به دیرک دروازه تیم ملی ایران برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت.

نیمه دوم

در دقیقه ۶۳، وحید امیری با توپ‌ربایی از بازیکن سوریه، سردار آزمون را در مقابل دروازه خالی قرار داد که آزمون در عین ناباوری توپ را به بالای دروازه زد.

در دقیقه ۶۸، بار دیگر سردار آزمون در داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شد که ضربه او کم دقت و کم جان بود و از دست رفت.

در دقیقه ۷۰، احمد نوراللهی این بار با ضربه فنی شانس خود را امتحان کرد که شوت او در مسیر ورود به دروازه توسط عثمان دفع شد و به کرنر رفت.

در دقیقه ۷۴، شوت احمد نوراللهی از مقابل محوطه جریمه با نوک انگشتان عثمان به کرنر رفت و حسرت بازیکن ایران را به دنبال داشت.

در دقیقه ۷۸، شوت محمود مواس به سمت چارچوب دروازه ایران با واکنش مناسب عابدزاده همراه بود.

در دقیقه ۸۷، محمد ریحانیه در داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که ضربه او با برخورد به بازیکنان ایرانی به کرنر رفت.

گل: در دقیقه ۸۹، علی قلی‌زاده از سمت چپ زمین سوریه نفوذ کرد و تمام بازیکنان سوریه را کنار زد و به راحتی دروازه این تیم را برای سومین بار باز کرد.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران: امیر عابدزاده، صادق محرمی، احسان حاج صفی (کاپیتان) (میلاد سرلک ۶۶)، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌اللهی (اللهیار صیادمنش ۸۰)، امید نورافکن، احمد نوراللهی، وحید امیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده و سردار آزمون (مهدی قایدی ۹۰).

ترکیب سوریه: خالد الحجی عثمان، عمرو میدانی، عمرو جنیات (محمود ریحانه ۴۶)، عمر السومه (کاپیتان)، محمود المواس، ثائر کروما، احمد الاشقر (کارت زرد) (محمد المرمور ۷۲)، خالد کرد اوغلی (محمود الباحر ۴۶)، فهد الیوسف، محمد العنز و موید الخولی.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید