تیم ملی ایران، سومین تیم ارزشمند آسیا از نظر وب سایت ترانسفر مارکت

دور نخست از مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، از روز گذشته آغاز شد و تیم‌‌‌های مدعی ایران، عربستان و استرالیا برابر حریفان خود به پیروزی دست یافتند، کره جنوبی برابر عراق و امارات نیز مقابل لبنان با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شدند ضمن اینکه عمان دست به کار بزرگی زد و ژاپن را در خانه خودش شکست داد.

در همین راستا، وب سایت ترانسفر مارکت که متخصص بازار نقل و انتقالات و ارزش بازیکنان است، ارزش بازار تیم‌‌‌های آسیایی شرکت کننده در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر را اعلام کرد که طی آن، ارزش کلی تیم‌ها از 480 میلیون یورو فرارت رفته و به عدد 485 میلیون یورو رسیده است.

ارزش بازار تیم‌‌‌های گروه نخست با حضور ایران، کره جنوبی، عراق، امارات، لبنان و سوریه به عدد 256.8 میلیون یورو رسیده در حالی که ارزش بازار تیم‌‌‌های گروه نخست با حضور ژاپن، استرالیا، عربستان، عمان، ویتنام و چین به میزان 228.2 میلیون یورو رسیده است.

تیم ملی ایران با 73.68 میلیون یورو، در رده سوم ارزشمندترین تیم‌‌‌های آسیایی است. کره جنوبی با 129 میلیون یورو در صدر قرار گرفته و ژاپن نیز با 118 میلیون یورو در رده دوم است. تیم‌‌‌های ملی استرالیا، عربستان، چین، امارات، عراق، سوریه، عمان، ویتنام و لبنان در رده‌‌‌های چهارم تا دوازدهم ایستاده اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید