تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان بر ازبک‌ها پیروز شد

عصر روز گذشته، یکشنبه، تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان در اولین مسابقه خود در جام باشگاه‌های آسیا  مقابل بنیادکار ازبکستان به میدان رفت و با نتیجه  پیروز شد. جزئیات بیشتر آن دیدار به شرح زیر است:

نیمه اول

تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان در این دیدار خیلی زود به گل رسید، زهرا علیزاده در دقیقه پنج با توپ‌ربایی در محوطه ۱۸ قدم بنیادکار و پاس رو به عقب، موقعیت خوبی را به وجود آورد که رقیه جلال‌نسب آن  را به گل تبدیل کرد.  شبنم بهشت دقایقی بعد با پاس زهرا  علیزاده در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان حریف قرار گرفت اما موفق به گلزنی نشد و توپ با تکل دروازبان ازبکستان راهی کرنر شد.

عارفه سیدکاظمی‌دروازه‌بان تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان در دقیقه ۱۵ بازی موقعیت تک به تک بازیکن حریف را گرفت و مانع از باز شدن دروازه خود شد.

فشار تیم بنیادکار روی دروازه ایران بیشتر شد اما  موقعیتی جدی ایجاد نکرد تا اینکه در دقیقه ۳۳ بازی فاطمه برزاجانی روی بازیکن حریف خطا کرد که داور به او کارت زرد داد و ضربه آزاد اعلام کرد. کاراچیک ملی‌پوش بنیادکار پشت توپ ایستاد که ضربه او با اختلاف کم از بالای دروازه تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان بیرون رفت. داور بار دیگر برای بنیادکار ضربه آزاد اعلام کرد که کاراچیک آن  را به سمت دروازه ایران ارسال کرد و سیدکاظمی‌در دو مرحله توپ را گرفت.

خطای بازیکن ازبکستان پشت محوطه جریمه باعث شد تا داور به کاپیتان این تیم کارت زرد بدهد و برای تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان ضربه آزاد اعلا کند. داور از طریق VAR صحنه خطا را بازبینی و آن را تایید کرد. افسانه چترنور پشت توپ قرار گرفت اما ضربه او خوب نبود و به دیوار دفاعی حریف برخورد کرد.

این نیمه سه دقیقه وقت اضافه داشت و در نهایت با برتری یک برصفر شهرداری سیرجان به پایان رسید.

نیمه دوم 

با شروع نیمه دوم بازیکن ازبکستان روی افسانه‌چترنور خطا کرد که داور به او کارت زرد داد و برای تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان ضربه آزاد اعلام کرد. حدیث بساط‌شیر توپ را ارسال کرد اما ضربه  سر بازیکن سیرجان خوب نبود و از بالای دروازه بیرون رفت.

فاطمه مخدومی‌مصدوم شد و قادر به ادامه بازی نبود که مریم سلیمان‌پور به جای او به زمین آمد.

فشار بنیادکار بر داوازه ایران بیشتر شد اما موقعیتی جدی به وجود نیاورد. ایران هم دراین  دقایق به ضد حمله روی آورده  بود که زهرا علیزاده ستاره سیرجان در این مسابقه در دقیقه ۴۵ مسابقه با یک ضربه چیپ از پشت محوطه جریمه گل دوم ایران را به ثمر رساند.

کاراچیک بهترین بازیکن بنیادکار در این دیدار، چند بار دروازه ایران را تهدید کرد تا اینکه در دقیقه ۷۵ با دروازه‌بان ایران در موقعیت تک به تک قرار گرفت. سیدکاظمی‌روی او خطا کرد که داور این صحنه را پنالتی گرفت و به سیدکاظمی‌هم کارت زرد داد. نوزی‌مورا پنالتی را تبدیل به گل کرد و حساب کار دو بر یک شد.

کاراچیک دقایقی بعد به دلیل مصدومیت از زمین مسابقه بیرون رفت.

تعداد خطای دو تیم‌ در نیمه دوم بیشتر شد. نظام‌آبادی در دقیقه ۸۹ روی بازیکن بنیادکار خطا کرد و کارت زرد گرفت. ضربه آزاد بنیادکار هم توسط بازیکنان  ایران دور شد.

داور  برای این نیمه هشت دقیقه وقت اضافه گرفت.

زهرا علیزاده در وقت‌های اضافه بازی تعویض شد و جای خود را به هستی فروزنده داد. فاطمه ارزانی هم به جای افسانه چترنور به زمین آمد. این دیدار در نهایت با برتری دو بر یک نماینده ایران به پایان رسید.

عارفه سیدکاظمی، ملیکا متولی، حدیث بساط‌شیر، فاطمه امینه برازجانی، زینب عباسپور، سهیلا نظام‌آبادی، رقیه جلال‌نسب، فاطمه مخدومی، زهرا علیزاده، افسانه چترنور و شبنم بهشت ترکیب اولیه تیم سیرجان در این مسابقه بود.

تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجانچهارشنبه، ۱۹ آبان از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه مقابل گوکولام هند به میدان می‌رود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید