تیم فوتبال خاتون بم قهرمان لیگ برتر فوتبال زنان

در لیگ برتر فوتبال زنان در حالی تیم فوتبال خاتون بم برای هشتمین بار جام قهرمانی را در دستانش گرفت که سال گذشته شهرداری سیرجان نیز قهرمانی را از آن خود کرده بود.

سیرجان، تیمی که توانست به عنوان نخستین نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا حضور یابد و عنوان نائب قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کند و در این فصل هم به عنوان نائب قهرمانی برسد.

یکی از تفاوت‌های این فصل با فصل گذشته این بود که در آن فصل به دلیل بحران کرونا ۱۲ تیم در  ۲ گروه ۶ تیمی باهم رقابت کردند.

در گروه نخست شهرداری بم، سپاهان اصفهان، نماینده البرز، ذوب‌آهن اصفهان، همیاری آذربایجان غربی و نماینده خوزستان حضور داشتند و در دیگر گروه تیم‌های وچان کردستان، شهرداری سیرجان، پالایش گاز ایلام، ملوان بندرانزلی، زاگرس شیراز و نماینده بوشهر به رقابت پرداختند.

اما در این فصل بازی‌ها به صورت رفت و برگشت با حضور ۱۲ تیم زارع باتری سنندج، نماینده البرز، سارگل بوشهر، ذوب‌آهن اصفهان، شهرداری سیرجان، کیان نیشابور، ملوان بندرانزلی، سپاهان اصفهان، ملی‌پوشان شهرکرد، پالایش گاز ایلام، همیاری آذربایجان غربی و خاتون بم برگزار شد.

تیم‌هایی چون زارع باتری سنندج، کیان نیشابور و ملی‌پوشان شهرکرد به تازگی به لیگ برتر قدم گذاشته‌اند؛ اما عملکرد درخشانی هم نداشتند و ضعیف‌ترین تیم این فصل ملی‌پوشان شهرکرد بود که در رده یازدهم لیگ برتر قرار داشت و تمامی بازی‌هایش را با اختلاف زیادی واگذار کرد. تیمی که بالای یکصد و خورده‌ای گل خورد و سرمربی آن تمامی گل‌های خود را بر گردن داوران انداخت و در نهایت سقوط کرد.

موضوعی که با واکنش گلاره ناظمی مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان روبرو شد.

وی در گفت‌وگویی عنوان کرد که برخی با سیاه نمایی و بزرگ نمایی تمامی اشتباهات خود را گردن داوران می‌اندازند و این موضوع به دور از انصاف است.

همچنین زارع باتری سنندج با ۳۲ امتیاز در رده هفتم و کیان نیشابور با ۱۷ امتیاز در رده نهم قرار گرفتند. تیم‌هایی که عملکرد درخشانی در این فصل نداشتند.

موضوع منحل شدن تیم‌ها هم جدید نیست و همواره مشکلات مالی گریبانگیر لیگ فوتبال زنان بوده و هست و تیم سارگل بوشهر نیز از این موضوع دور نبود.

این تیم در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال به دلیل مشکلات مالی منحل شد و سازمان لیگ نیز دیدارهای تیم‌های دیگر برابر بوشهر را با عنوان باخت انضباطی در نظر گرفت و تا پایان فصل سه امتیاز به هر تیم داده شد.

سپاهان اصفهان نیز مانند فصل گذشته نتوانست از رده سوم بالاتر برود و مانند تیم سپاهان مردان در رده سوم جدول باقی ماند.

حال تیم خاتون بم به عنوان دومین نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا ازبکستان حضور خواهد یافت. بمی‌ها در فصل گذشته بازیکنان کلیدی نداشتند و مشکلات شخصی مرضیه جعفری سرمربی بمی‌ها چون غم سنگین از دست دادن فرزند و برادر سبب شده بود تا این تیم به قهرمانی نرسد؛ اما وی مانند همان سالی که بازیکنانش را در زلزله بم از دست داد، با استقامت و بردباری قوی‌تر از گذشته به فوتبال بازگشت و توانست در این فصل با جذب بازیکنان کلیدی و گذراندن دوره‌ای بی‌حاشیه برای هشتمین بار به جام قهرمانی رسید.

مرضیه جعفری سرمربی که از ۱۷ سالگی هدایت تیم فوتبال زنان بم را برعهده گرفت و تمامی بازیکنانش را در سال ۱۳۸۲ در زلزله بم از دست داد؛ اما هرگز ناامید نشد و قوی تر از گذشته سرمربی تیم فوتبال دخترانی شد که گذشته آن تاریخی و دردناک بود و حتی جعفری در گفت‌وگو با ایرنا عنوان کرد که دعای داغدیدگان حادثه بم همواره پشت ما بوده و این قهرمانی‌ها را برایمان رقم زده است.

این تیم باید در مسابقات جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا از ۲۵ مرداد تا چهارم شهریور در ازبکستان شرکت کند و به مصاف تیم‌های اردن، ازبکستان و هند بروند. به نظر می‌رسد شاگردان مرضیه جعفری همانطور که در لیگ برتر ایران درخشیدند می توانند با درایت و اقتدار سرمربی که همیشه باعث افتخار و سربلندی بم و کرمان بوده است، بر سکوی قهرمانی قاره کهن قرار بگیرند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید