تیم تراکتور تنها نماینده تبریز در سطح اول فوتبال ایران

تیم تراکتور به عنوان تنها نماینده فوتبال تبریز در لیگ برتر 01-1400 حضور خواهد داشت. این تیم که با مشکلات مالی و پنجره نقل و انتقالاتی بسته مواجه است و تعداد زیادی از نفرات شاخص فصل گذشته خود را طی این چند وقت اخیر از دست داده، کار بسیار سختی برای حضور در بین مدعیان لیگ بیست و یکم خواهد داشت.

تنها نماینده فوتبال تبریز در لیگ برتر فصل آینده دیگر هیچ دربی در طول مسابقات نخواهد داشت چرا که بعد از سقوط ماشین سازی و گسترش فولاد (این تیم هم تحت نام ماشین سازی سقوط کرد) تبریز فقط تراکتور را در لیگ برتر دارد. این در حالی است که در فصل 96-95 و با صعود ماشین سازی به لیگ برتر، تبریز صاحب سه نماینده در سطح اول فوتبال ایران بود.

01635662

تراکتور در آن فصل بازی‌‌‌های خانگی اش را در ورزشگاه خانگی سابق خود که مشرف به کارخانه تراکتورسازی بود، برگزار می‌کرد.

رویاویی تراکتور و ماشین در اوایل فصل 96-95 یکی از خاطره انگیزترین دربی‌‌‌های فوتبال تبریز بود؛ جایی که هر دو تیم پر ستاره بودند و تماشای تقابل شان برای فوتبال دوستان تبریزی بسیار جذاب بود. تراکتور با کاپیتانی مهدی کیانی و ستاره هایی چون ادینیو، کرار، نوری، رفیعی، آقایی، اخباری و… مقابل همشهری تازه لیگ برتری شده اش قرار گرفت بود که هیچ شباهتی به یک تیم تازه وارد نداشت.

تیم ماشین سازی فصل را با حضور ستاره هایی چون آندرانیک تیموریان، حامد پاکدل، امین قاسمی‌نژاد و پیام صادقیان شروع کرد و در کنار تمامی‌این چهره ها، ستاره شاخصی به نام مانوئل فرناندزِ اسپانیایی را در درون دروازه داشت که پیش از پیوستن به ماشین سازی در لالیگای اسپانیا و تیم لاکرونیا بازی می‌کرد و حضورش در فوتبال ایران یک اتفاق بسیار ویژه بود. در عکسی هم که مربوط به دربی فوتبال تبریز در آن فصل است، تیموریان و کیانی را به عنوان کاپیتان‌‌‌های دو تیم در کنار مانوئل فرناندز مشاهده می‌کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید