توقف تبادل کالا در بازارچه‌های مرزی با کردستان عراق

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که مشکل کردستان با گفت وگو میان مقامات عراقی و اقلیم حل و فصل شود و گفت: به دلیل ایجاد مشکلات، تبادل کالا در بازارچه‌های مرزی تا مناسب شدن شرایط متوقف است.

سرویس سیاسی صدای معتمد -حسین ذوالفقاری در حاشیه گردهمایی دست اندرکاران مراسم اربعین حسینی (ع) سال ۱۳۹۶ در جمع خبرنگاران درباره اوضاع کنونی کشور عراق و تاثیر آن بر مراسم امسال اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: در دیدار و مذاکراتی که با مقامات موثر و مرتبط این کشور داشتیم، به نظر می‌رسد که اتفاقات اخیر عراق تاثیری بر برنامه اربعین نخواهد داشت.

وی افزود: البته داعش با شکست‌های اساسی که در منطقه مواجه شده و احتمال می‌دهیم که بخواهند از اقدامات تروریستی استفاده کنند، در جلساتی که با دوستان عراقی داشتیم این موضوعات مورد توجه قرار گرفت و تاکید کردیم که ممکن است در پی شکست هایی که داعش داشته برخی از عناصر این گروه تروریستی بخواهند در مراسم اربعین دست به آشوب و اقدامات تروریستی بزنند و تاکید داشتیم که نباید برای امنیت تمامی‌زائران اربعین قبل و بعد از مراسم مشکلی ایجاد شود.

معاون امنیتی وزیر کشور درباره موضوعات اقلیم کردستان و تاثیر آن بر مراسم اربعین نیز اظهارکرد: امیدواریم که با مذاکرات میان دولت مرکزی و مقامات اقلیم، موضوع کردستان حل و فصل شود و فکر می‌کنیم که اگر باب گفت وگو بین دولت مرکزی و مقامات اقلیم باز شود سریعتر این موضوع نیز حل شود. با توجه به منطقه جغرافیایی مراسم اربعین، معتقدیم این موضوع تاثیر زیادی بر مراسم ندارد.

وی درباره وضعیت مرزهای کشورمان و بسته شدن مرزهای مشترک با اقلیم کردستان نیز گفت: ما رسما چیزی بنام بسته شدن مرز با اقلیم کردستان نداشتیم، ولی به لحاظ ملاحظاتی که بود، از چندی قبل رانندگانی که می‌خواستند به این اقلیم سفر کنند به دلیل اینکه شرایط را کمی‌ناپایدار می‌دانستیم، منع شدند و کالاها در بازارچه‌‌‌های مرزی تبادل می‌شد و از روز گذشته نیز که یک مقداری مشکل در اقلیم به وجود آمده، ما احتیاطا و فعلا یک توقفی تا مناسب شدن شرایط ایجاد کرده‌ایم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید