توضیحات عزیزی خادم در مورد آخرین وضعیت فوتبال ایران

رئیس فدراسیون، شهاب عزیزی خادم در جمع خبرنگاران درباره حضورش در کلاس توجیهی داوران فوتبال اظهار داشت:نشست امروز از جلسات مهم در بحث داوری بود و این موضوع هم از مراحل نگاه توسعه‌ای فدراسیون فوتبال است که این داوران برای حضور در آنها انتخاب شدند.

عزیزی خادم افزود: داوری از حوزه‌های مهم در حوزه ورزش و فوتبال است همچنین در حوزه دستمزدی هم قرار شد حقوق داوران 400 درصد افزایش پیدا کند. فدارسیون فوتبال برای عزیزان جامعه داوری برنامه‌ریزی زیادی انجام داده است. امروز گلاره ناظمی‌در سطح یک فوتسال جهان داوری می‌کند این نکات بسیار حائز اهمیت است. فدراسیون فوتبال نگاه تحولی و توسعه‌ای به جامعه داوری دارد.

عزیزی خادم ادامه داد: جلسه توجیهی امروز بسیار خوب بود جامعه داوری دانش‌زایی شده و با انگیزه بالای به دنبال کسب کرسی‌های بین‌المللی است به همین دلیل فدراسیون فوتبال خود را مکلف می‌داند از لحاظ معیشتی، شأن و اعتباری به داوری کمک و خدمت کند و به شأن و منزلت و جایگاه داوری اعتبار بدهد هر چه جامعه داوری به عنوان بخشی از جامعه فوتبال شأن و منزلت بگیرد به معنی اعتبار گرفتن فوتبال ملی است.

رئیس فدراسیون فوتبال عزیزی خادم خاطرنشان کرد: همه باید بیاموزیم با هم و در کنار هم با حمایت‌های مناسب بتوانیم نگاه هدایتی برای آینده فوتبال که بخشی از آن جامعه داوری است داشته باشیم. از زحمات افشاریان در کمیته داوران تشکر می‌کنم همچنین کامرانی‌فر هم برنامه‌ریزی بسیار مناسبی انجام داده و از سال آینده قطعا افزایش دستمزد را برای داوران خواهیم داشت.

همچنین عزیزی‌خادم در مورد وضعیت حضور بانوان برای تماشای دیدار ایران و کره‌جنوبی و همچنین پیگیری‌های فدراسیون فوتبال در خصوص حکم پرونده ویلموتس توضیح داد: در سخنرانی امروز خود به شکل مبسوط این مسائل را بیان کردم. تا 7 آبان درباره پرونده ویلموتس زمان داریم و ان‌شاءالله آنچه به نفع فوتبال ملی است رقم بخورد. هیچ ایرانی حاضر نیست حتی یک سنت از جیب مردم در قراردادی که فدراسیون فعلی هم در آن دخیل نبوده خارج شود و امیدواریم این پرونده سبب زیان فوتبال ایران نباشد.

عزیزی خادم درباره وضعیت ورود سیستم VAR به کشورمان برای دیدار ایران و کره‌جنوبی پاسخ داد: طبق خبری که به من دادند امشب مدیران شرکت مربوطه برای برنامه‌ریزی وارد ایران می‌شوند باید از یکی از شرکت‌های اسپانسر فدراسیون فوتبال هم تشکر کنم که در این مدت در حوزه‌هایی که باید برنامه‌ریزی می‌کردند کارها را انجام دادند. ان‌شاءالله این مدیران 10، 12 روز در ایران هستند برای 4 بازی توافق کردیم به سازمان لیگ هم ابلاغیه‌ای صادر شده تا در همین یکی دو روز لیست ورزشگاه‌ها گرفته شود. کاملاً حرفه‌ای این موضوع را برنامه‌ریزی کرده‌اند که باید تشکر کنم. اقدامی‌بسیار تاریخی برای فوتبال ملی، باشگاهی و جامعه داوری ما است.

عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد:‌ان‌شاءالله بتوانیم در آینده‌ای خیلی نزدیک با برنامه‌ریزی انجام شده فوتبال باشگاهی کشورمان هم از سیستم VAR منتفع شود اقدامات اولیه برای 4 بازی مقدماتی جام جهانی و به ویژه دیدار ایران و کره‌جنوبی است.

در ادامه عزیزی‌خادم درباره حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار ایران و کره‌جنوبی گفت:‌ من در حوزه حضور تماشاگران صحبت کردم، اقداماتی انجام شده و ان‌شاءالله بتوانیم با نگاه مشارکتی و حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبق برنامه‌ریزی‌هایی که با ستاد ملی مبارزه با کرونا شده است گزارش مبسوطی از حضور تماشاگران در ورزشگاه را ظرف یکی دو روز آینده ارائه کنیم. برگزاری دیدار ایران و کره‌جنوبی با حضور تماشاگران اقدام مهمی‌برای فوتبال ما است. امروز به حسن کامرانی‌فر مأموریت دادیم در جلسه‌ای شرکت کند و گزارش را هم اعلام خواهد کرد تا مشخص شود چه تعداد تماشاگر روز بازی ایران و کره در ورزشگاه حضور دارند.

وی عنوان کرد: مهم این است طبق قدم‌های برداشته شده و جمع‌بندی‌های صورت گرفته در بازی ایران و کره تماشاگر حضور دارد البته کمیسیون‌ها و کارگروه‌های موجود در یکی دو روز اخیر مبسوط گزارش‌های لازم را ارائه خواهند داد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد برگزاری جلسه با روسای هیأت‌های استانی قبل از بازی ایران مقابل کره‌جنوبی توضیح داد:‌ فاز و خیز دوم فدراسیون و یکی از برنامه‌های اصلی ما نگاه توزیع عادلانه و نگاه به فوتبال استان‌ها است در آن جلسه برای برنامه‌ریزی در راستای نگاه و توزیع عادلانه برنامه‌ریزی خواهد شد. استان‌ها از شاخه‌های اصلی فوتبال کشور هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید