توضیحات رئیس فدراسیون فوتبال در مورد وضعیت تیم ملی و استعداد یابی

به نقل از سایت رسمی‌فدراسیون فوتبال، شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر 16 سال برای اولین بار گفت: خوشبختانه اجرای این طرح نشان داد در بخش پایه استعدادهای بی‌نظیری وجود دارد که بدون شک با پوشش و حمایت می‌توان در آینده، شاهد توسعه بیش از پیش فوتبال در رده‌های پایه و تیم‌های ملی بود.

وی ادامه داد: در همین راستا فدراسیون فوتبال نگاه عدالتی و مساوی برای تمامی‌برنامه‌های خود دارد. همان‌طور که می‌دانید در بخش داوران، در حوزه استعدادیابی، فوتبال ملی، بانوان، فوتبال ساحلی، فوتسال، فعال شدن استان‌ها برای برگزاری مسابقات و دیگر برنامه‌ها با این نگاه پیش رفتیم و علی‌رغم مشکلاتی که بر سر راه داریم، هیچ‌کدام از برنامه‌های خود را لغو نکردیم. فدراسیون فوتبال قوی‌تر و متمایزتر از قبل حرکت می‌کند تا شاهد توسعه و موفقیت فوتبال باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه خطاب به استعدادیاب‌های سراسر کشور اظهار داشت: در فوتبال ملی این تفاوت و تمایز را مشاهده کردید. همان‌طور که در بالا اشاره کردم در بخش بازی‌های تیم‌های ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی، مشکلات میزبانی در بحرین و گرفتن میزبانی هم حق مسلم ما بود، علی‌رغم تمام مشکلات موفق‌تر از قبل بوده‌ایم و اکنون رنکینگ اول آسیا و صدرنشین گروه خود هستیم. صعود سرافرازانه تیم ملی فوتبال بانوان برای اولین بار، استعدادیابی‌ای که در رده سنی زیر 16 سال انجام شده است و 11هزار و 523 شرکت‌کننده برای استعدادیابی ثبت‌نام کرده‌اند، نایب‌قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی پس از تعطیلی دوساله اردوها، افتخارآفرینی تیم ملی امید، رکورد، اعداد و ارقامی‌که وجود دارد، بیانگر این است که به‌لطف خدا و تلاش‌های شبانه‌روزی مجموعه فدراسیون فوتبال و همه دست‌اندرکارانی که برای موفقیت فوتبال تلاش می‌کنند، رخ داده است.

وی گفت: بازی‌های تیم‌های ملی با انبوهی از مشکلات مواجه بود. بدون شک هیچ رئیس فدراسیونی دنبال این نبوده است که موفق نباشد و در این بین بخشی، انحراف کاری است. مسیر مناسب نیست و امیدوارم از تجارب گذشته و نگاه به آینده بتوانیم مسیر را محکم‌تر از قبل پیش ببریم، در همین راستا برای ایجاد شرایطی مناسب و امکانات هرچه بیشتر برای تیم‌های ملی، با حمایت و تلاش‌های هیئت‌های فوتبال استان‌ها، کمپ‌های تمرینی را برای تیم‌های ملی در نظر گرفته‌ایم. در نشست اخیری که با وزیر محترم ورزش و جوانان در جزیره کیش داشتیم، در خصوص امکانات و کمپ تیم ملی و با حمایت‌های ویژه آقای محمد، برنامه‌ریزی خوبی را انجام دادیم. می‌خواهیم کمپ تیم‌های ملی را در استان‌ها گسترش دهیم تا به‌عنوان پایگاه اصلی فوتبال ملی شناخته شوند و در نهایت به هدف‌مان که توسعه و گسترش فوتبال ملی است، برسیم. تیم ملی متعلق به همه مردم است، بر همین اساس با ایجاد شرایط و امکانات مناسب در استان‌های کشور، می‌خواهیم بستر توسعه را فراهم کنیم تا در نهایت به هدف‌مان برسیم.

عزیزی خادم ابراز کرد: کره جنوبی با آن اقتصادی که دارد، فدراسیون فوتبالش این تیم را با یک پرواز معمولی به مسابقات اعزام می‌کند در صورتی که تمام سعی ما بر این بود تا تیم ملی فوتبال کشورمان بدون دغدغه در مسابقات پیشِ‌رو و حساس خود حضور داشته باشد. نه‌تنها تیم ملی فوتبال بزرگسالان بلکه تیم ملی فوتبال امید و بانوان نیز با پرواز اختصاصی در رقابت‌های مهم خود حضور یافتند. علی‌رغم تمامی‌مشکلات با کار گروهی، ایجاد امکانات و بستری مناسب برای تیم‌های ملی سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم که نتایج، اکنون گواه این موضوع است. مجموعه فدراسیون فوتبال دلسوزانه و مشتاقانه کنار تیم ملی فوتبال بوده و به‌عنوان پایگاهی که موجبات شادی ملت عزیز ایران را فراهم کرده، از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. ما مسیر روشنی را پیش‌ِروی فوتبال داریم و شاهد فصل نوینی از فوتبال خواهیم بود.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: به آینده روشن فوتبال امیدوارم، مخصوصاً در استان‌های کشور با اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر 16 سال که با موفقیت اجرا شد، اکنون در برنامه‌های خود، اجرای طرح مشابه در رده سنی زیر 19 سال، بانوان و فوتسال را خواهیم داشت. فدراسیون فوتبال روندش تعامل با هیئت‌های استان‌هاست. بدون شک استعدادیابی در نتایج نهایی، موثر است و به‌واسطه انبساط خاطر و انگیزه شما استعدادیابان که تلاش می‌کنید تا برترین‌ها را به فوتبال معرفی کنید، از شما قدردانی می‌کنم. همان‌طور که می‌دانید همکاری با گل‌گهر، مس و فولاد مبارکه باعث شده است اقدامات موثری در بخش فوتبال برداشته شود. شما شک نکنید اگر از جایی که احساس کردید می‌توان برای توسعه فوتبال قدم برداشت، من کنار شما خواهم بود.

به‌منظور ایجاد شرایط مناسب به‌جهت اجرای برنامه‌های استعدادیابی تمامی‌امکانات و تجهیزات رفاهی، تأمین البسه و مواردی را که برای این امر نیاز بود فراهم کردیم تا در بهترین وضعیت ممکن فعالیت‌های مدنظر انجام شود، این اولین قدم ما به‌سمت استان‌هاست. نگاه‌مان به توسعه فوتبال در کشور است. همان‌طور که در بالا اشاره کردم، امروز در کیش یک پایگاه اصلی برای فوتبال ملی درست کرده‌ایم و قصد داریم استان‌ها را از لحاظ امکانات تجهیز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما جدا از استان‌ها نیستیم، ما برآمده از دل همین استان‌ها هستیم و نگاه‌مان به استان‌ها روشن است. قطعاً فدراسیون فوتبال بخشی که برایش مهم بود، رفتن به جام جهانی و سریع‌ترین صعود برای رفتن به جام جهانی است که این امر رخ داد و امروز مایه امید و افتخار شده است که به‌لطف خداوند متعال با همکاری همه اعضای فدراسیون، شاهد این مهم هستیم. بدون شک استعدادیاب‌های استان‌ها ما را برای رسیدن به این اتفاق کمک کرده‌اند. با کشف استعدادها و با کمترین امکانات، امروز اتفاقات خوبی را شاهد هستیم و این دلگرمی‌و آتش اشتیاق و انگیزه مضاعف شده است تا برای موفقیت، بیش از پیش گام برداریم.

عزیزی خادم در پایان گفت: فدراسیون فوتبال با توجه به رویدادهایی که پیش‌ِروی خود داشت، همزمان کاری را متوقف نکرد. قصدمان این است که طرح عظیم استعدادیابی را که در دل آن توسعه، عدالت و دیده‌شدن است اجرا کنیم و با برنامه‌ریزی خوبی که دوستانم در کمیته جوانان در دستور کاری و اجرایی خود قرار داده‌اند، شاهد توسعه فوتبال خواهیم بود، این امر بدون شک کاری نو و موفق برای فوتبال ملی است. باری را که بر دوش شما استعدادیاب‌ها است، درک می‌کنم و از شما تشکر می‌کنم، چرا که با کمبود منابع و دستمزدهایی که قابل مقایسه با زحمات شما نیست، تلاش می‌کنید. از شما به‌خاطر تمام زحمات‌تان تشکر و قدردانی می‌کنم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید