تنش ایران و عراق امشب در زمین فوتبال

فوتبال همیشه عاملی برای نزدیکی ملت‌ها به یکدیگر بوده است، اما این نزدیکی هم آسان به دست نمی‌آید و گاهی شاهد فراز و نشیب‌های زیادی در روابط دو کشور در زمین فوتبال هستیم.

از آن سال‌هایی که مسابقات هلند و آلمان در جام‌های جهانی و جام ملت‌های اروپا به شدت تحت تاثیر وقایع رخ داده در جنگ جهانی اول بود، سال‌ها گذشته و احتمالا هر چه جلوتر برویم حساسیت برگزاری این مسابقه کلاسیک فوتبال اروپا به دلیل آنچه در جنگ جهانی دوم رخ داده بود، کمتر خواهد شد و مسائل روز خواهند بود که بر این مسابقه تاثیرگذار خواهند شد.

مصاف ایران و عراق هم به دلیل جنگ هشت ساله همواره با تنش‌هایی در سال‌های اخیر همراه بوده و حتی روابط دوستانه دو کشور هم سبب نشده که این حواشی به طور کامل از بین برود.

قاب‌هایی که مشاهده می‌کنید، درگیری‌هایی از چند بازی گذشته بازیکنان تیم ملی ایران و عراق را به تصویر می‌کشد؛ از باخت تیم ملی ایران در جام ملت‌های 2015 تا تساوی در مرحله گروهی جام ملت‌‌‌های 2019 امارات و پیروزی شیرین ایران مقابل سبزپوشان عراقی که همین چند هفته قبل با گل سردار آزمون به  دست آمد.

01641522

بازی امشب ایران و عراق در چارچوب دور دوم مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی بدون تردید کم اهمیت‌تر از دیدارهایی که به آنها به صورت گذرا اشاره کردیم، نخواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید