تعویض سرمربی، نسخه همیشگی زنوزی برای تراکتور سازی بحران زده

در حالی که فیروز کریمی‌در نشست خبری پس از بازی با پیکان از برنامه‌هایش برای بهبود شرایط تراکتور سازی صحبت کرد و آینده‌ای برای خودش در این تیم متصور بود. از سمت خودش استعفا کرد. به همین دلیل به نظر می‌رسد که مدیران تراکتور در مذاکره‌ای که با کریمی‌داشتند، او را مجاب به استعفا کردند. به عبارتی فیروز کریمی‌محترمانه اخراج شده است.

جدایی فیروز کریمی‌دوازدهمین تغییر روی نیمکت تراکتور سازی از زمان آغاز مالکیت محمدرضا زنوزی در سال ۹۷ محسوب می‌شود. همین موضوع نشان می‌دهد که زنوزی هیچ برنامه مشخصی برای آینده تراکتور سازی ندارد و دیواری کوتاه‌تر از سرمربی برای پوشاندن بی‌برنامگی‌اش پیدا نکرده است.

البته به جز ساکت الهامی‌و محمد تقوی به عنوان دو مربی آینده‌دار، باقی سرمربیانی که زنوزی برای تراکتور سازی انتخاب کرده مهره‌های سوخته و تاریخ مصرف گذشته در لیگ برتر محسوب می‌شوند و آخرین افتخارشان به زمانی برمی‌گردد که بیشتر بازیکنان تراکتور سازی یا به یاد ندارند یا به دنیا نیامده بودند.

رکورد عجیبی که محمدرضا زنوزی از زمان آمدن جان توشاک در سال ۹۷ تا زمان رفتن رسول خطیبی در فصل ۰۰-۹۹ به جای گذاشت، هر ۱۱۶ روز (میانگین ۱۱ بازی برای هر سرمربی) تغییر در نیمکت تراکتور سازی بود. با این حال زنوزی به ثبت این رکورد بسنده نکرده و اگر فقط سه تغییر آخر نیمکت تراکتور سازیدر نظر گرفته شود، سرمربی این تیم هر ۴۳ روز یک بار تغییر کرده و این سه مربی روی هم ۱۱ بازی روی نیمکت تراکتور سازی نشسته‌اند.

این رکورد فاجعه‌بار برای تراکتور سازی زنوزی نشان دهنده عمق بحران در این باشگاه پرهوادار تبریزی است و به همین دلیل فعلا نمی‌توان امیدی به آینده آن داشت. همچنین به نظر نمی‌رسد با توجه به عملکرد ضعیف تراکتور در فصل نقل و انتقالات و نبود آینده‌نگری در این باشگاه، یک مربی‌ باکیفیت به این راحتی برای قبول هدایت تراکتور راضی شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید