تعریف موفقیت از دیدگاه دکتر هلاکویی + صوت

اخبار سلامت پایگاه خبری صدای معتمد -در این فایل صوتی دکتر فرهنگ هلاکویی جامعه شناس و روانشناس ایرانی مقیم آمریکا در مورد موفقیت و راههای رسیدن به آن سخن می‌گوید.

فایل صوتی تعریف دکتر هلاکویی از موفقیت و عوامل رسیدن به آن را می‌توانید از لینک زیر بشنوید:

برای دانلود این فایل می‌توانید عضو کانال تلگرامی‌پایگاه خبری صدای معتمد شوید – اینجا کلیک کنید

دکتر هلاکویی موفقیت را اینگونه تعریف می‌کند:

رسیدن به هدفی مشخص،مشروط به مهم بودن و با ارزش بودن آن و به دست آوردن آن با کار، کوشش و فعالیت شخصی به شرط وجود رضایت و آرامش از رسیدن به آن هدف را می‌توان موفقیت نامید.به این معنا که بیرون آمدن من از خانه موفقیتی محسوب نمی‌شود زیرا کار مهمی‌نیست، کار با ارزشی نیست، و جز در موارد خاص کاری نیست که در چهارچوب درست و غلط قرار بگیرد.

اگر احتمالا پدر شخصی فوت کرد و میلیون‌ها دلار پول و ثروت به شخصی رسید موفقیتی محسوب نمی‌شود زیرا کار و فعالیت  شخصی وجود نداشته و این اتفاق در مسیر شاد بودن آن فرد نیست.

این جامعه شناس و روانشناس ایرانی ادامه می‌دهد: مفهوم موفقیت در چهارچوب سلامت روانی و خوشبختی قرار می‌گیرد. اگر موفقیت خارج از این چهارچوب باشد برنده شدن و پیروزی است اما موفقیت نیست.

به عبارت دیگر تعریف موفقیت مقداری دقیق تر است  و وقتی است که خوشبختی و سلامت روانی هدر نمی‌رود و هزینه نمی‌شود. برای مثال اگر پولدار شدید و بیست سال زودتر از دنیا رفتید، یا اگر پولدار شدید و خانواده شما از هم پاشیده شد، در زمینه مالی موفق نشده اید بلکه برنده شده اید.

بسیاری از مردم دنیا برنده می‌شوند اما موفق نمی‌شوند زیرا پیروزی آنها در چهارچوب سلامت روانی و خوشبختی نبوده است.

جهت تهیه کتب و آثار صوتی دکتر فرهنگ هلاکویی می‌توانید به سایت انتشارات ما و شما  مراجعه نموده و بر حسب مباحث موجود نسبت به تهیه مباحث مورد علاقه خود اقدام نمایید. (  سایت انتشارات ما و شما  )

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید