تعداد تماشاگران حاضر در فینال جام حذفی، در گرو تصمیم شورای تامین

مسئول برگزاری رقابت‌های جام حذفی، امیرحسین روشنک، در گفت و گویی  درباره مباحث مطرح شده درمورد تعداد تماشاگرانی که می‌توانند برای دیدار جام حذفی وارد ورزشگاه آزادی شوند، اظهار داشت: همین الان جلسه شورای تامین درمورد دیدار فینال در استانداری تهران مشغول برگزاری است. آنجا در این مورد تصمیم می‌گیرند. افزایش ظرفیت از 30 درصد فقط با تصمیم ستاد کرونا و شورای تامین قابل انجام است. باشگاه‌ها و سازمان لیگ در این مورد تصمیم گیرنده نیستند و فقط می‌توانند برای افزایش ظرفیت درخواست بدهند. در نهایت با توجه به شرایط کرونایی حاکم، ستاد کرونا و شورای تامین برای افزایش دادن یا ثابت نگه داشتن سقف 30 درصد تصمیم گیری خواهند کرد.

وی ادامه داد: 30 درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی یعنی 25 هزار هوادار می‌توانند به ورزشگاه بیایند. با تقسیم این ظرفیت بین طرفداران نساجی و آلومینیوم، 12500 صندلی در اختیار طرفداران هر دو تیم قرار می‌گیرد. در حال حاظر این ظرفیت تغییری نکرده اما اگر در جلسه شورای تامین تصمیم جدیدی بگیرند، اعلام خواهد شد.

مسئول برگزاری رقابت‌های جام حذفی درمورد اینکه از چه طریق متوجه می‌شوند فردی که بلیت می‌خرد طرفدار نساجی است یا آلومینیوم، توضیح داد: پس از مشخص شدن سکوهای مربوط به  2 تیم در جلسه شورای تامین و نشست هماهنگی قبل بازی هواداران می‌توانند سکوهای بالا، پایین یا پشت دروازه‌های ورزشگاه را که مربوط به تیم شان است انتخاب کنند. از این طریق طرفداران نساجی و آلومینیوم از  هم تفکیک می‌شوند.

روشنک درباره زمان آغاز بلیت فروشی دیدار فینال جام حذفی، پاسخ داد: این موضوع هم در جلسه امروز شورای تامین مشخص می‌شود.

وی درخصوص احتمال تست دوپینگ گرفتن در بازی نساجی و آلومینیوم گفت: ما درخواست می‌دهیم اما ستاد مبارزه با دوپینگ در این مورد تصمیم گیرنده است. البته معمولا در چنین بازی‌هایی ماموران مبارزه با دوپینگ هم به ورزشگاه می‌آیند.

مسئول برگزاری رقابت‌های جام حذفی درباره برنامه‌‌‌های سازمان لیگ برای برگزاری جشن قهرمانی این رقابت‌ها، گفت: مانند روال سال‌‌‌های گذشته که سازمان لیگ با همراهی ورزشگاه آزادی جشنی را برگزار کرد، امسال هم سعی داریم جشن خوب و باشکوهی در شأن جام حذفی فوتبال ایران برگزار کنیم.

روشنک درمورد اینکه احتمال دارد در صورت به فروش نرفتن بخشی از بلیت‌های جایگاه دو تیم، طرفداران تیم مقابل بتوانند این بلیت‌ها را خریداری کنند، گفت: بلیت فروشی از طریق سامانه انجام می‌شود و عملا نمی‌توانند چنین کاری کنند. در این مورد هم قطعا باید تصمیم گیری کنیم و شک نکنید در جلسه شورای تامین درباره‌اش صحبت خواهد شد.

وی درباره اینکه ظاهرا باشگاه آلومینیوم قصد دارد کل بلیت‌های مربوط به خودش را خریداری کند تا هواداران این تیم رایگان به ورزشگاه آزادی بیایند، توضیح داد: این اتفاق امکان‌پذیر نیست. با توجه به شرایط کرونایی پس از خرید بلیت، باید بحث تزریق دو دوز واکسن کنترل شود. اگر قرار باشد یک باشگاه خودش کل بلیت‌ها را خریداری کند و آنها را رایگان به هوادارانش بدهد، نمی‌توان این بحث را کنترل کرد. باید یک شخص با کد ملی خودش بلیت بخرد. مثل سابق نیست که با توجه به بلیت فروشی دستی یک باشگاه بلیت بخرد و آن را به هوادارانش بدهد. به همین دلیل بلیت فروشی الکترونیکی شد تا بدانیم بلیت به چه فردی فروخته خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید