تصویر روز – پنگوئن جنتو

تصویر روز – این تصویر از جزیره استیپل جانسون گرفته شده که پیش از این دامداری بوده و اکنون منطقه حفاظت شده می‌باشد که در مدت زمان کوتاهی شاهد بازگشت جمعیت غیرقابل باوری از حیوانات از جمله پنگوئن جنتو بوده است.

عکاس این صحنه، تصویر پنگوئن‌ها را به نشنال جئوگرافیک ارائه داده است.

وی در توصیف این عکس نوشته است: شاید بهترین قسمت سپری کردن سه هفته تنهایی در یک جزیره دورافتاده این بود که تنها گروهی بودیم که پنجاه هزار جفت پنگوئن جنتو را مشاهده کردیم.

این تصویر از جزیره استیپل جانسون گرفته شده که پیش از این دامداری بوده و اکنون منطقه حفاظت شده می‌باشد که در مدت زمان کوتاهی شاهد بازگشت جمعیت غیرقابل باوری از حیوانات از جمله پنگوئن جنتو بوده است.

از جمله آلباتروسها (گونه ای مرغ دریایی بزرگ)، شیرهای دریایی، فوکهای خزدار و البته هزاران هزار پنگوئن شبیه اینهایی که من عکس گرفتم،نام این گونه پنگوئن جنتو است که بعد از یک روز تغذیه در آبهای غنی دور از ساحل به سمت قلمرو خود باز خواهند گشت.

آنها سریعترین پنگوئن از جهت شنا کردن زیر آب می‌باشند و سرعت سی و شش کیلومتر در ساعت برای آنها به ثبت رسیده است. پنگوئن جنتو برای آب و هوای بسیار سرد و سخت ساخته شده اند.

ارتفاع پنگوئن بالغ جنتو به پنجاه و یک تا نود سانتی متر می‌رسد با این توصیف آنها بزرگترین پنگوئن بعد ازدو گونه پنگوئن امپراتور و پنگوئن شاه بشمار می‌روند.

تصویر روز صدای معتمد هر روز در سایت قرار خواهد گرفت. برای دیدن تصاویر می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

 تصویر روز
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید