تصویر روز – قدیمی‌ترین رستوران جهان کجاست؟

تصویر روز – رستوران سوبرینو دی بوتین قدیمی‌ترین رستوران جهان است که از سال هزار و هفتصد و بیست و پنج میلادی در شهر مادرید درفعالیت خود را آغاز کرده و طی این سالها بدون وقفه فعالیت داشته است.

این رستوران شامل یک ساختمان چهار طبقه (با احتساب زیر زمین) است که از چوب ساخته شده و بیشتر از یک رستوران به یک موزه شباهت دارد.

موسس این رستوران فردی فرانسوی تبار به نام جین بوتین ( Jean Botín ) بود، که نام رستوران هم بر گرفته از نام وی می‌باشد.

در حال حاضر این رستوران در قلب مادرید و نزدیک به میدان مایو  قرار دارد. ساختمان این رستوران چهار طبقه دارد و فضای داخلیش شبیه به دکوراسیون قرن هجدهم است.

بنای رستوران همزمان با انتقال موقت دربار سلطنتی اسپانیا به شمال این کشور توسط فلیپ سوم ساخته شد. در سال هزار و ششصد و شش میلادی دربار سلطنتی دوباره به مادرید بازگشت و از سال هزار و ششصد و بیست میلادی شروع به بازسازی ساختمان‌‌‌های اطراف میدان اصلی از جمله بنای این رستوران کرد، در این زمان خیابان و میدان اصلی شهر پر بود از مغازه‌‌‌های کفاشان، دباغان و فلز کاران در نتیجه ساختمان رستوران در محلی کاملا تجاری قرار گرفت.

در سال هزار و هفتصد و بیست و پنج جان و همسرش به این مکان آمدند و مسافرخانه ای کوچک باز کردند و کم کم برای رفع نیاز مسافرانشان گوشت، نوشیدنی و  مواد خوراکی هم به مسافرخانه خود آوردند و از آن پس مسافرخانه ی کوچک آن‌ها به مکانی محبوب نزد نجیب زاده‌‌‌های سلطنتی تبدیل شد.

جان و همسرش فرزندی نداشتند به همین دلیل پس از مرگ آنها رستوران به برادر زاده ی خانم بوتین رسید.

در قرن نوزدهم طبقه ی همکف بازسازی شد و خانواده ی گونزالس مسئولیت اداره ی بوتین را قبول کردند. آنها هنوز هم مالک این رستوران هستند.

نکته جالب در مورد قدیمی‌ترین رستوران جهان این است که ارنست همینگوی در داستان «خورشید هم طلوع می‌کند» از این رستوران نام برده است.

تصویر روز صدای معتمد هر روز در سایت قرار خواهد گرفت. برای دیدن تصاویر می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:
تصویر روز
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید