تصویر روز – جنگل الیمستان طلای سبز ایران زمین

تصویر روز – روستای الیمستان مکانی توریستی واقع در شهرستان آمل در مازندران است.

این روستا در دهستان چاولا قرار دارد و براساس سرشماری انجام شده در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج جمعیت آن بالغ بر هجده نفر می‌باشد.

جنگل الیمستان به طلای سبز ایران مشهور است.وجود مه غلیظ و جنگل‌‌‌های سرسبز و انبوه باعث جذابیت‌‌‌های طبیعی الیمستان شده است.

دلیل نامگذاری جنگل الیمستان رویش گیاهی به نام الیما عنوان شده است.گیاه الیما در اردیبهشت ماه رشد می‌کند.

جنگل الیمستان از مناطق توریستی ایران در شمال کشور است که تورهای زیادی برای تفریح و سفر به دل این جنگل می‌روند.این منطقه به شدت مورد توجه عکاسان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

طبیعت بکر، زیبایی جنگل‌ها و مراتع و سرسبزی آن وصف شدنی نیست.ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما، وجود چشمه‌‌‌های فراوان و پوشش جنگلی متنوع از شاخصه‌‌‌های این جنگل بشمار میرود.

قله الیمستان هم از جاذبه‌‌‌های این منطقه بشمار میرود که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می‌کند.این قله دو هزار و پانصد و ده متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه‌‌‌های کوهنوردی در زمستان به شمار می‌رود.

قبل از رسیدن به جنگل و در ابتدای ورود به الیمستان روستایی به نام لهاش قراردارد.از انتهای روستا اولین نشانه‌‌‌های جنگل دیده می‌شود.

روستای لهاش و جنگل الیمستان از بکرترین مناطق شمالی ایران می‌باشد.آب مورد نیاز مردم از چشمه‌‌‌های موجود در کوهستان تامین می‌شود.

زندگی بیشتر ساکنان روستا، زراعت و دامداری است و عده ای نیز به تولید صنایع دستی و شالبافی مشغول می‌باشند.محصول اصلی آنان، غلات، لبنیات و عسل است.
جنگل الیمستان، تلفیقی از مه و جنگل و آرامش است.
تصویر روز صدای معتمد هر روز در سایت قرار خواهد گرفت. برای دیدن تصاویر می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:
تصویر روز
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید