ترامپ بار دیگر کره شمالی را تهدید به حمله نظامی‌کرد

سرویس بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد – ترامپ در جدیدترین پیام توییتری خود بار دیگر کره شمالی  را به حمله نظامی‌تهدید کرد.

پیام توییتری روز شنبه دونالد ترامپ بر روی یک نکته تاکید کرده است: تنها یک چیز برای کره شمالی کار ساز خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا در همان روز و در یک پیام توییتری دیگر تلاشهای دیپلماتیک روسای جمهوری پیشین آمریکا را برای حل مسالمت آمیز موضوع کره شمالی بی نتیجه خوانده بود.

ترامپ نوشته است  : روسای جمهوری و دولت‌ها ۲۵ سال با کره‌شمالی گفتگو کردند. توافق‌هایی صورت گرفت و سرمایه مالی هنگفتی پرداخته شد. پیش از آنکه امضای توافق خشک شود، کره‌شمالی عهدشکنی کردند.

پیش از این و در هفته گذشته  دونالد ترامپ  پس از شرکت در جلسه ای  با مقامات ارشد نظامی‌ کشورش در مورد پرونده هسته‌ای ایران گفته بود: وضعیت فعلی احتمالا آرامش پیش از طوفان است.

 تهدیدهای تازه ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که طی روزهای گذشته  وزیر امور خارجه آمریکا از تلاش‌های دیپلماتیک برای گفتگو با کره‌شمالی سخن گفته بود.

همزمان با سخنان وزیر امور خارجه ایالات متحده، دونالد ترامپ در پیامی‌توییتری گفته بود  : به وزیر امور خارجه فوق‌العاده خودمان گفتم که دارد وقت خودش را با گفتگو با مرد کوچک موشک باز هدر می‌دهد. رکس انرژی خودت را نگه دار. ما کاری را که باید انجام می‌شد را به پایان می‌رسانیم.

تنش سیاسی میان دو کشور آمریکا و کره شمالی در چند ماه گذشته بالا گرفته است و هر دو طرف یکدیگر را به حملات نظامی‌، هسته ای و نابودی یکدیگر تهدید می‌کنند.

طی ماههای گذشته دونالد ترامپ بارها کره شمالی را تهدید به نابودی کرده است. در مقابل رهبر کره شمالی نیز در پاسخ به این جملات به کرات بر انجام آزمایشات موشکی  کشورش تاکید داشته و در مقابل آمریکا را تهدید به حملات نظامی‌کرده است.

پیش از این وزیر امور خارجه کره شمالی در سازمان ملل گفته بود آمریکا تنها دلیل هسته ای شدن کره شمالی است. ( کره شمالی و آمریکا ؛ اختلافات هر روز پرنگ تر می‌شود )

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید