تحلیل کاپیتان سابق تیم استقلال از هفته آخر لیگ برتر

پیروز قربانی در خصوص اینکه تحلیلش از هفته آخر لیگ برتر چیست، اظهار داشت: امسال برخی تیم‌ها خوب بودند و برخی هم گول خوردند. برخی تصور می‌کردند تیم‌های خیلی خوبی دارند و می‌توانند به آسیا صعود کنند، ولی شرایط به شکلی رقم خورد که اصلاً عملکرد خوبی نداشتند. امیدوارم سال آینده شرایط جدول به شکلی پیش برود که وضعیت تیم‌ها درست و حسابی مشخص شود.

وی افزود: در لیگ امسال سه تیم که در رده‌های اول تا سوم حضور داشتند، فوتبال بهتری از رقبا ارائه کردند. پرسپولیس، سپاهان و استقلال در لیگ امسال از نظر فنی نسبت به سایر تیم‌ها بهتر عمل کردند.

کاپیتان اسبق استقلال در خصوص اینکه آبی‌پوشان نزدیک به یک دهه است که قهرمان لیگ نشده‌اند، گفت: یک جایی باید واقعیت‌ها گفته شود. من برای بازیکنان استقلال خیلی احترام  قائل هستم، ولی معتقدم باید بازیکنان تاپ و بزرگتر بیشتری در این تیم حضور داشته باشند. پرسپولیس و سپاهان را ببینید که آنها بازیکنان تاپ‌تری از استقلال دارند. باید یارگیری بهتری در فصل نقل و انتقالات صورت بگیرد. در این چند سال اخیر سرمربیان استقلال در یارگیری نقشی نداشتند و بعضاً یا معاون بازیکن می‌گرفت یا مدیرعامل. امیدوارم در فصل آینده این مشکلات وجود نداشته باشد.

قربانی در خصوص حاشیه‌‌‌های جشن قهرمانی پرسپولیس و اینکه کری‌خوانی‌های عجیب و غریبی بین بازیکنان این تیم و استقلال بعد از دربی جام حذفی رخ داده است، گفت: من جشن قهرمانی را ندیده‌ام بهتر است در مورد آن اظهار نظر نکنم، اما یک چیزی را خوب می‌دانم؛ وقتی یک سیب را بالا می‌اندازید، هزاران چرخ می‌خورد. روزگار همیشه بر وفق مراد نیست. به هر حال طیف عظیمی‌از جامعه ما را استقلالی‌ها تشکیل داده‌اند و اگر کسی به آنها توهین کند، مشکل روحی و روانی دارد. در مقابل، در استقلال هم همین‌طور است و کسی نباید به تیم رقیب و بازیکنانش توهین کند. امیدوارم به روزی برسیم که همه احترام‌ها در فوتبال حفظ کنند.

وی در پاسخ به این سوال که دیدگاهش در مورد استقلال فصل آینده چیست، ادامه داد: امیدوار هستم شکافی که بین مدیریت و کادرفنی ایجاد شده هر چه سریع‌تر برطرف شود چون این اتفاق اصلا خوب نیست و در درازمدت به استقلال ضربه خواهد زد. در دولت جدید قطعا باید برای استقلال و پرسپولیس برنامه‌ریزی مناسبی صورت بگیرد و دو تیم شرایط یکسانی داشته باشند.

وی افزود: این روزها مسابقات المپیک را می‌بینیم که برخی ورزشکاران ما هنوز از کمبود امکانات رنج می‌برند. مثلا وقتی ما یک مدال طلا می‌گیریم، آنقدر خوشحال می‌شویم که در تلویزیون شعرهای مختلف پخش می‌شود، اما کشورهای دیگر ۵۰ مدال طلا می‌گیرند و تازه به فکر افزایش مدال‌ها هستند. متأسفانه یکی از مشکلات ورزش ما قوانینی است که در مجلس تصویب می‌شود. بعضی قوانین در ورزش و فوتبال ما من‌درآوردی است.

وی متذکر شد: نمایندگان مجلس تصویب می‌کنند که شرکتهای دولتی حق ارائه بودجه به باشگاه‌ها یا فدراسیون‌ها را ندارند. همین باعث می‌شود ورزشکاران ما با کمبود امکانات مواجه شده یا باشگاه‌ها دچار مشکلات عجیب و غریب شوند. افرادی که به مجلس می‌روند، باید تخصص داشته باشند. از آقای چمران سوال کرده بودند تخصص بهتر است یا تعهد؟ که او گفت تعهد بهتر است و اگر کسی مسئولیت تخصصی را که بلد نیست قبول کند، فردی بی‌تعهد است.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال تأکید کرد: متأسفانه نمایندگان مجلس ما با گرایش سیاسی به مسائل نگاه می‌کند و بعضاً تصور می‌شود آنها در کشور ما زندگی نمی‌کنند. اگر آنها به فکر ورزش کشور هستند، نتایج ما در المپیک را ببینند که افتضاح بوده است. چه ایرادی دارد که ما از کشورهای دیگر الگو بگیریم و به فکر پیشرفت باشیم؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید