تحلیل نکونام از علل تساوی فولاد خوزستان با الغرافه

سرمربی تیم فولاد خوزستان، جواد نکونام پس از تساوی بدون گل فولاد برابر الغرافه در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: تیم ما می‌توانست پیروز این بازی باشد و در صورتی که با اختلاف دو یا سه گل‌ می‌بردیم، نتیجه عادلانه‌ای رقم می‌خورد. توانستیم تیم خوب، پرمهره و بازیکنان خوب الغرافه را کنترل و آنها را مجبور به دفاع کنیم. می‌دانستیم حریف در ضدحمله و ضربات ایستگاهی خطرناک است اما بخوبی آنها را کنترل کردیم.

وی افزود: در مالکیت توپ و ایجاد موقعیت هم به فرصت‌های خوبی دست پیدا کردیم اما امروز بدشانس بودیم و دو امتیاز را از دست دادیم. سرمربی الغرافه از فوتبال ایران شناخت خوبی دارد و مربی صاحب سبکی است و از دوستانش در ایران برای شناخت فولاد کمک گرفته است.

سرمربی تیم فولاد خوزستان ادامه داد: تیم ما نشان داد که می‌تواند هر تیمی‌را تحت فشار قرار دهد و نشان دادیم اگر بدشانسی نیاوریم می‌توانیم به موفقیت برسیم. امروز شانس به فولاد کمک نکرد و در ضربات آخر دقت نداشتیم و همین امر سبب شد تا به یک امتیاز برسیم. از گل نکردن موقعیت‌ها ناراضی هستم اما از عملکرد بازیکنان در این هوای گرم و با رطوبت رضایت دارم.

وی با اشاره به اینکه هدف و برنامه ما مشخص است، گفت: در این بازی سعی کردیم به گل برسیم. ۶ دیدار در پیش داریم و نیاز است که در تمام بازی‌ها تمرکز داشته باشیم. دیدار با الغرافه برای ما تجربه شد و حال باید تمرکز خود را روی دیدار بعدی بگذاریم. زیرا تیم‌ ما عملکرد خوبی داشت و همه تیم فولاد را تحسین می‌کنند.

نکونام یادآور شد: برابر تیمی‌بازی کردیم که در زمین خود با ۱۱ نفر دفاع می‌کند. اینکه بتوانیم در کل بازی موقعیت ایجاد کنیم، دشوار است اما توانستیم با کنترل ستاره‌‌‌های حریف، موقعیت ایجاد و آنها را وادار به دفاع کنیم. الغرافه خط حمله بسیار خطرناکی دارد و علاوه بر گلر ما که در این بازی یک بار هم توپ در چارچوب نگرفت، تیم‌ نیز موفق شد موقعیت‌های خیلی خوبی خلق کند. نگاه ما به آینده و بازی بعدی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید