تحلیل مشاور وزیر ورزش از عدم دعوت طارمی‌به تیم ملی

بیژن ذوالفقار نسب مشاور وزیر ورزش در گفت‌وگویی با اشاره به فهرست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین تصمیم اسکوچیچ عدم دعوت مهدی طارمی‌بود که با واکنش‌های گسترده‌ای همراه بوده است.

وی افزود: به طور حتم دلیل اصلی دعوت نشدن طارمی‌به تیم ملی اظهار نظر تند این بازیکن علیه اسکوچیچ بود و این مهم بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: اظهار نظرهایی که اسکوچیچ و مهدی طارمی‌بر زبان آوردند درست و منطقی نبود، در هیچ کجای دنیا سرمربی تیم ملی در کوران مسابقات مهمی‌همچون مسابقات مقدماتی جام جهانی از بازیکنانش انتقاد نکرده و یا صحبت‌هایی را مطرح نمی‌کند که باعث شود روحیه آنها از بین رود، از طرف دیگر مهدی طارمی‌نیز باید خویشتن‌داری بیشتری از خود نشان می‌داد و احساسی پاسخ نمی‌داد.

مشاور وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: مسوولان فدراسیون فوتبال و سرپرست تیم ملی می‌توانستند پیش از اینکه چنین شرایطی رقم بخورد وارد ماجرا شده و این اتفاق را حل و فصل کنند اما این اتفاق رخ نداد تا تیم ملی از حضور یکی از بهترین و آماده‌ترین نفراتش محروم شود.

ذوالفقارنسب: اسکوچیچ و طارمی‌هر دو مقصرند

وی ادامه داد: باز هم تاکید می‌کنم وقتی تیم ملی در گروه خود صدرنشین بوده و باختی را متحمل نشده است چه لزومی‌داشت اسکوچیج بگوید میزان تاکتیک‌پذیری فوتبالیست‌های ایرانی پایین است؟!

ذوالفقارنسب افزود: تیم ملی به یک روانشناس حاذق نیاز دارد و مسوولان فدراسیون فوتبال نباید لحظه‌ای در استخدام روانشناس ورزشی تامل کنند زیرا اگر فردی با این خصوصیات در کنار تیم ملی حضور داشته باشد، هرگز چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید