تحلیل مدیر ورزشی تیم استقلال از شرایط آن تیم

پس از شکست تیم استقلال در مقابل الهلال عربستان، اعتراضات و انتقاداتی در رابطه با سرمربی استقلال و همچنین باشگاه مذکور به ویژه از طرف محمود فکری مطرح شد.اما بلافاصله مدیر جدید ورزشی استقلال، مهدی پاشازاده، به انتقادات مطرح شده پاسخ داد. او در این رابطه گفت:

صبح امروز وقتی که از خواب بیدار شدم تیترهای زیادی را در شبکه‌‌‌های اجتماعی و سایت‌ها درباره شکست استقلال شنیدم. به هر حال با توجه به اینکه فصل نقل و انتقالات هم تمام شده و بحث خبر هم کمی‌فروکش کرده، طبیعی است که به این موضوع بیش از حد پرداخته بشود. در حالیکه ما دیروز می‌توانستیم برنده این مسابقه هم باشیم و البته حتی با تدارک و شرایط بهتر باز هم می‌توانستیم به الهلال ببازیم.
البته فراموش نکنید که بازی استقلال و الهلال یک بازی نزدیک و بین دو قطب فوتبال آسیا در منطقه غرب است و ممکن است نتایج مختلفی در آن رقم بخورد و لزوما هم ربطی به شرایط آن روز تیم‌ها ندارد. کما اینکه ما دیروز می‌توانستیم با ضربه سری که سیاوش یزدانی زد از حریف پیش بیفتیم. اگر آنها برای حمله از هم باز می‌شدند، آنگاه می‌توانستیم گل‌‌‌های بیشتری هم بزنیم. بنابراین اولین چیزی که دوست دارم در این زمینه بگویم این است که این شکست را به اندازه خودش تحلیل کنیم و نه بیشتر.

من امروز از باشگاه اطلاعاتی درباره اردوی تیم و شرایط آن گرفتم و به نظرم ما با شرایط نسبتا خوبی وارد مسابقه با الهلال شدیم. البته اینکه می‌گویم شرایط خوب، منظورم بُعد تدارکاتی ماجراست والا به صورت کلی هیچ کدام از باشگاه‌های ایرانی در شرایط فعلی اوضاع خوبی ندارند و عدم تطابق تقویم ما با تقویم رقابت‌‌‌های لیگ قهرمانان آسیا شرایط کار را برای همه تیم‌ها سخت کرده است. و شاید اگر مسابقات لیگ ما کمی‌زودتر آغاز می‌شد یا برنامه ریزی کشور ما مانند کشور عربستان طوری بود که لیگ قهرمانان آسیا بعد از شروع مسابقات باشگاهی باشد، حتما با فرم دیگری در این بازی شرکت می‌کردیم.

البته می‌خواهم بگویم این است که این مقایسه شدن‌‌‌های مداوم خیلی درست نیست و البته استقلال نیز به نسبت کلیت فوتبال ایران تدارک بدی برای این مسابقه نداشته، اردوی 8 روزه ای در دبی برگزار شده، پول بازیکنان در روز بازی پرداخت شده و آقای گابریله پین هم به تیم اضافه شده و مبلغی از پیش پرداختش را گرفته که اینها هم باید در مسائل مربوط به استقلال لحاظ بشود.

از وقتی که من به خاطر دارم، هر وقت که ما با یک تیم عربی بازی می‌کنیم بحث هایی مثل ثروتمند بودن آنها و فاصله ما از نظر مالی در رسانه‌ها جلوه می‌کند. به نظر من شرایط بازی دیروز هم همینطور بود و ما مداوم این را از زبان گزارشگر می‌شنیدیم که مثلا قیمت بازیکنان الهلال اینقدر است و بازیکنان ما آنقدر است و حرفهایی از این دست. به هر حال، ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم از نظر مالی با فوتبال عربستان رقابت کنیم ولی این هم هست که ما نیروی انسانی بهتری داریم.
درست است که آنها خریدهای گران قیمتی می‌کنند و یک بازیکنشان 15 میلیون یورو قیمت دارد ولی ما هم بازیکنانی داریم که به هر حال در 90 دقیقه شاید بتوانند نفس ستاره‌‌‌های هر تیمی‌از جمله الهلال را بگیرند. این موضوع البته در این بازی اتفاق نیفتاد اما ممکن است در یک زمان دیگر رخ بدهد. بنابراین به جای تحقیر کردن شرایط خودمان، باید استراتژی ما هم به سمتی باشد که بتوانیم در بازی‌‌‌های آینده شرایط بهتری برای تیم خودمان ایجاد کنیم.
البته شاید بعدها هم دوباره ما از نظر مالی در مضیقه باشیم و تیم الهلال شرایط بهتری داشته باشد که این خیلی قابل پیش بینی نیست. اما دفعه قبل که الهلال را برده بودیم هم وضعیت هر دو تیم از نظر مالی فاصله زیادی با هم داشت. پس بنابراین نگاه ما به این مسابقه نباید با کوچک کردن خودمان همراه بشود.

 

01643790

 

یادمان نرود  ما باشگاهی داریم که در سالهای گذشته، شرایط خوبی را تجربه نکرد. در این موضوع با هم تعارف نداریم. من خودم به عنوان یک استقلالی کمتر به یاد می‌آورم که در این سالها در یک دوره زمانی مشخص شرایط باشگاه در آرامش باشد و به هر صورت به خاطر نارضایتی‌‌‌های مختلف، باشگاه همیشه در شرایط بی ثباتی قرار داشته و این موضوع به کار ما لطمه زده است. اگر در تلویزیون درباره این موضوع صحبت می‌کنند که شکست ما از الهلال از چند ماه پیش کلید خورده، باید این را هم بگوییم که مگر ما در چه شرایط با ثباتی باشگاه را اداره می‌کنیم که بتوانیم درباره آینده تصمیمات درست بگیریم؟ به نظر من و چیزی که می‌بینم، باید همه کمک کنند که باشگاه در یک ثبات نسبی قرار بگیرد و از کادرفنی هم حمایت بشود تا آنها کارشان را انجام بدهند. با توجه به اینکه آقای پین هم به کادرفنی اضافه شده و استقلال جوان‌‌‌های خوبی دارد و در این دیدار هم امیدوارکننده بازی کرد.

درباره آینده فرهاد مجیدی من تصمیم گیر نیستم و هیئت مدیره در این زمینه مسئول است و من نظر خودم را گفته ام که همان حمایت است.  ان شالله در بازگشت تیم از امارات هم با کادرفنی جلسه ای خواهیم داشت و کمک می‌کنیم که تیم در شرایط بهتری قرار بگیرد. بلافاصله دنبال مقصر و تنبیه این شکست نگردیم و کمی‌هم به باشگاه و آینده آن فکر کنیم. به نظر من ما نباید سرمایه هایمان را بسوزانیم ولی در استقلال اینطور شده که مدام اسم‌ها تغییر می‌کنند ولی شرایط باشگاه عوض نمی‌شود. من فکر می‌کنم همه باید به هم کمک کنیم و شرایط باشگاه را بهتر کنیم و اگر کسی هم در این شرایط حاضر به کار نیست، باید اعلام کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید