تحلیل مجید جلالی از محرومیت استقلال و پرسپولیس از آسیا

در مورد علل طرح موضوع حذف ستقلال و پرسپولیس از آسیا، مجید جلالی در گفت و گویی اظهار داشت: تمام افرادی که از گذشته تا امروز در این دو باشگاه فعالیت می‌کردند و مدیر این باشگاه‌ها بودند و تمام وزرای ورزش  همگی دوست داشته‌اند مشکل این دو باشگاه حل شوند و این دو باشگاه را تبدیل به باشگاهی حرفه‌ای کنند تا دیگر آنها مشکلی نداشته باشند. اینکه ما بخواهیم دنبال مقصر باشیم هم کار اشتباهی است و بهتر است دنبال علت‌ها باشیم و بدانیم چرا در همه این سال‌ها حرفه‌ای سازی دو باشگاه به شکل درست انجام نشده است.

سرمربی اسبق باشگاه پاس تهران ادامه داد: در همه این سال‌ها قطعا مدیرانی در دو باشگاه حضور داشته‌اند که بخواهند این دو باشگاه را به معنای واقعی کلمه حرفه‌ای کنند اما گیرهایی وجود داشته و باید آن علت‌های اصلی را جستجو کنیم و به سرچشمه مشکلات برسیم. اینکه مقصر این شخص بوده یا آن شخص فایده‌ای ندارد. با همه این مدیران از گذشته صحبت کنیم همه می‌گویند در حیطه اختیارات‌شان فعالیت‌هایی که از دست شان برمی‌آمده برای حرفه‌ای شدن دو باشگاه انجام داده‌اند.

جلالی تصریح کرد: اگر این مرتبه کنفدراسیون فوتبال آسیا کوتاه نیاید و استقلال و پرسپولیس را محروم کند شاید خدمت بزرگی به این دو باشگاه شود چون در آن صورت این دو باشگاه یک مرحله به پیش می‌روند و  در راه حرفه‌ای سازی درست و واقعی قدم برخواهند داشت.هرچند من تقریبا مطمئن هستم که این دو باشگاه بنا به دلایل، قوانین و مشکلاتی که هست، هیچ گاه نمی‌توانند خصوصی شوند بنابراین نباید دنبال افراد مقصر بود.

سرمربی اسبق گل‌گهرسیرجان در مورد اینکه شاید به دلیل پتانسیل بالای هواداری این دو باشگاه امکان خصوصی‌سازی آنها وجود ندارد عنوان کرد: در گذشته با روش هایی مشکل خصوصی شدن این دو باشگاه را حل می‌کردند اما شاید این روش‌های قدیمی‌دیگر کارآمد نیست و اکنون به دنبال خرید زمان هستیم تا با روش‌های جدید‌تری مجددا بتوانیم این پارامترها را دور بزنیم.

جلالی درمورد اینکه سال گذشته وزیر ورزش و رئیس وقت فدراسیون  فوتبال به مقر AFC سفر کردند و تعهد دادند تا مشکلات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ظرف یکسال حل شود تا آنها برای حضور در لیگ قهرمانان مشکلی نداشته باشند اما این اتفاق رخ نداد، گفت: این حرکت در واقع موید حرف‌های من است که همه دل‌شان می‌خواسته که این مشکلات حل شود اما نشده است. در 15 سال گذشته همه وزیران و مدیران دو باشگاه  استقلال و پرسپولیس در این مسیر حرکت کرده‌اند و ارده‌ای در حوزه مدیریت پائین‌دستی وجود داشته که این مشکلات حل شود اما مشکل جای دیگری است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید