تحلیل ماریو تات، مربی تیم ملی فوتبال، از وضعیت گروه ایران در جام جهانی

در مصاحبه با نشریه کروات ماریو تات در خصوص امیدواری ایران به صعود از مرحله گروهی جام جهانی و از انگیزه بالای بازیکنان برای رویارویی با آمریکا گفت.

مربی تیم ملی ایران گفت: صبح روز جمعه من در دوحه بودم ولی بعد از ظهر به کرواسی بازگشتم و در زمان قرعه‌کشی  مرحله گروهی جام جهانی در زاگرب بودم.

وی ادامه داد: ما بسیار خوشحالیم. می‌دانیم که رقبا مرحله گروهی جام جهانی اصلا ساده نیستند. انگلیس مدعی اصلی صعود به مرحله بعدی است. 3 تیم ملی دیگر باید برای صعود و کسب رتبه دوم با هم تلاش کنند. صادقانه بگویم که من شانس زیادی برای ایران و رسیدن تیم به مرحله بعدی می‌بینم.

تات گفت: یک رقابت قدیمی‌بین ایران و آمریکا وجود دارد و در بازی جام جهانی 1998، ایران توانسته 2 بر یک آمریکا را شکست دهد. بازیکنانی که در این بازی گل زدند، خیلی محبوب هستند و مجسمه‌شان در کشور ساخته شده است. قطعا بازی خاصی خواهد بود و به همین دلیل انگیزه بازیکنان بسیار افزایش خواهد یافت.

14000824000954 Test NewPhotoFree

مربی تیم ملی ایران اظهار داشت: من در خصوص تیم سوم ترجیح می‌دهم که اوکراین بالا بیاید، آن هم به خاطر اتفاقاتی که در این کشور رخ داده است.

تات در خصوص بزرگترین ستاره‌های ایران اظهار داشت: زمان زیادی تا آغاز مسابقات باقی مانده است و هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. من اعتقاد دارم که در این دوره ما می‌توانیم قدمی‌تاریخی برداریم و برای اولین بار به مرحله بعدی برسیم. امیدهای اصلی ما چه کسانی هستند؟ جهانبخش از فاینورد، طارمی‌از پورتو، آزمون از لورکوزن، چند بازیکن از یونان، ترکیه و چند کشور دیگر. ما بازیکنانی با تجربه در ترکیب داریم که می‌توانند در جام جهانی موثر ظاهر شوند.

وی ادامه داد: ما همچنین صادق محرمی‌را داریم که برای دینامو زاگرب بازی می‌کند. بازیکنی خوب که یکی از بهترین بازیکنان ایران در بازی آخر مقابل لبنان بود. من نمی‌دانم مشکلش در دیناموزاگرب چیست ولی می‌دانم که چقدر محرمی‌بازیکن خوبی است. من تعجب می‌کنم که چرا او کم در زاگرب بازی می‌کند.

ماریو تات اظهار داشت: ما از باخت مقابل کره جنوبی تجربه کسب کردیم ولی واقعیت این است که در سئول، ما بدون 6-7 بازیکن اصلی خودمان به میدان رفتیم. آنها نیز بسیار منسجم بازی کردند. جدای از هر چیزی ما توانستیم صدرنشین گروه شویم و بهترین تیم آسیا لقب  بگیریم. با این تفاسیر بسیار خوشبین هستم. با حمایت طرفداران ما قطعا برای نتیجه خوب به قطر سفر خواهیم کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید