تحلیل قهرمانی فولاد خوزستان

در فصلی که گذشت تیم فولاد خوزستان با جواد نکونام روزهای خوشی را سپری کرد و در نهایت فصل را با کسب عنوان قهرمانی جام حذفی به پایان رساند. فولادی‌هادر لیگ بیستم پس از سال‌ها فرصت بودن در لیگ قهرمانان آسیا را هم به دست آوردند. تورنمنتی که بسیاری از نفرات اصلی تیم اهوازی برای اولین بار در آن به میدان می‌رفتند و همین موضوع باعث شد علی‌رغم انجام بازی‌های خوب نتوانند از گروه خود بالا بروند. با این حال در مجموع فولاد در فصل 1399-1400 عملکردی قابل قبول از خودش به نمایش گذاشت.

 نکته مهم فولاد این بود که ترکیب قرمزهای خوزستان تلفیقی از ستارگان باتجربه و نفرات جوان و کم‌نام و نشان بود که بسیاری از آن‌ها در این دو فصل و توسط جواد نکونام به فوتبال ایران معرفی شدند. آن‌ها با حضور لوسیانو پریرا، محسن فروزان، آیاندا پاتوسی، ساسان انصاری، فرشاد احمدزاده و محمد آبشک از نظر تجربه در سطح خوبی قرار داشتند اما جواد نکونام در مدت حضورش در اهواز از نفرات جوانی استفاده کرد که پیش از این نامی‌از آن‌ها در فوتبال ایران شنیده نشده بود و مبلغ قراردادشان به هیچ عنوان حتی نزدیک به ستارگان لیگ برتری در تیم‌های دیگر نبود.

میلاد بدرقه، صالح و صابر حردانی، سینا شاه‌عباسی، مجتبی نجاریان، مهران درخشان‌مهر، وحید حیدریه، سیدمهران موسوی و وحید نامداری از جمله این نفرات هستند که هرگز نمی‌توان آن‌ها در زمره ستارگان گران‌قیمت قرار داد اما با بازی‌های درخشان خود حالا مشتریان زیادی در نقل و انتقالات دارند.

فولاد خوزستان در دو سال اخیر بار دیگر ثابت کرد نام‌ها در زمین بازی نمی‌کنند و حتی مبلغ قرارداد بازیکنان هم تصمینی برای موفقیت یا شکست نیست. اتفاقی که چند سال قبل توسط یک تیم دیگر این استان یعنی استقلال خوزستان هم اثبات شده بود. آبی‌های خوزستان در لیگ پانزدهم با ترکیبی متشکل از بازیکنان بومی‌که از لیگ یک خریداری شده بودند به عنوان قهرمانی لیگ پانزدهم رسیدند. اتفاقی که ممکن است در سال‌های آینده برای فولاد هم رخ دهد. اگر آن‌ها بتوانند ترکیب فعلی خود در زمین و نیمکت را حفظ کنند خیلی زود بر بام فوتبال ایران قرار خواهند گرفت.

لذت قهرمانی با ستارگان ارزان و کم نام و نشان!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید