تحلیل عبدالصمد مرفاوی از شکست تیم استقلال مقابل الهلال

بازیکن پیشین تیم استقلال تهران عبدالصمد مرفاوی، در تحلیلی پیرامون شکست 2 بر صفر استقلال مقابل الهلال و حذف آبی‌پوشان از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: بزرگترین مشکل استقلال مقابل حریف مقتدر عربستانی‌اش ناهماهنگی بین بازیکنان بود. ترکیب استقلال دگرگون شده بود و نفرات جدید نتوانستند با بازیکنان قدیمی هماهنگ شوند. مجیدی و تیمش زمان را از دست داده بودند و آبی‌پوشان مقابل الهلال از عدم هماهنگی رنج بردند.

مرفاوی ادامه داد: اشتباهات در خط دفاعی مورد دیگری بود که عامل شکست استقلال شد. مدافعان ما هم روی هر دو گل مرتکب اشتباه شدند و همه ما می‌دانیم در لیگ قهرمانان و به ویژه مقابل مهاجمان حرفه‌ای الهلال اگر مرتکب اشتباه شوید مجازات خواهیم شد. در واقع ناهماهنگی بازیکنان، اشتباهات فردی و فرصت‌طلبی مهاجمان حریف سه عامل مهم شکست استقلال مقابل الهلال بود.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال افزود: بی‌ثباتی هر سال گریبانگیر آبی‌پوشان بوده است و موضوعی که در چند سال گذشته ما شاهدش بودیم امسال هم می‌بینیم. بازیکنان زیادی از فصل گذشته از تیم جدا شدند و نفرات جوانی هم به تیم اضافه شدند. با این اوصاف تیم نیاز به زمان دارد تا به انسجام لازم برسد. نکته حائز اهمیت استقلال در این فصل این است که نفرات جدید با نظر فرهاد مجیدی جذب شدند و می‌توانیم به آینده تیم امیدوار باشیم.

دررابطه با شرایط آبی‌پوشان در لیگ بیست‌ویکم چگونه خواهد بود،مرفاوی داد: همانطور که گفتم استقلال نیاز به زمان دارد و این تیم با گذشت زمان تیم متفاوتی خواهد شد. بازیکنان جدید استقلال اکثراً جوان هستند و با تمرین بیشتر در کنار سایر بازیکنان و هماهنگی بیشتر ما شاهد تیم باکیفیت‌تری از استقلال خواهیم بود و مجیدی و شاگردانش قطعاً در فصل پیش رو حرف‌های زیادی خواهند داشت.

همچنین مرفاوی تاکید کرد: هواداران اگر موفقیت استقلال را می‌خواهند باید صبور باشند. یک تیم یک روزه به موفقیت نمی‌رسد و احتیاج به زمان دارد. بنابراین طرفداران استقلال باید به مجیدی و بازیکنان فرصت بدهند تا شاهد موفقیت و نتایج درخشان این تیم باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید