تحلیل روزنامه الوطن سوریه از بازی امروز ایران- سوریه

روزنامه الوطن سوریه در گزارشی در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال سوریه  با عنوان «تیم ملی ما هنوز زنده است»، نوشته است: تیم ملی سوریه از ساعت 6 عصر امروز برابر ایران قرار می‌گیرد و برای رسیدن به روزنه امیدی در این مسابقه تلاش می‌کند هرچند این ماموریت روی کاغذ بسیار سخت است اما غیرممکن نیست. ایران به مراتب به قطر نزدیک و نزدیک‌تر شده و در هزاره سوم میلادی به حضور در جام‌های جهانی عادت کرده همچنین در دور رفت امتیازات را از دست نداده و تنها دو امتیاز از تساوی برابر کره جنوبی به دست نیاورده است.

در ادامه روزنامه الوطن سوریه نوشت: قبل از شروع مسابقات این احساس وجود داشت که کسب سهمیه مستقیم برای تیم ما بسیار بعید است به اندازه دوری آسمان از زمین آن هم با توجه به شرایط آماده‌سازی، امکانات و عدم امکان برگزاری مسابقات خانگی همچون قدرت حریفانی مثل کره جنوبی و ایران و سابقه آنها در رسیدن به جام‌های جهانی. این پیش‌بینی‌ها با شروع مسابقات تا حدود 90 درصد مشخص شد.

با این وجود از نزار محروس انتظار می‌رفت تیمش را به مرحله پلی‌آف برساند در حالی که مورد حمایت اهالی فوتبال در سوریه قرار داشت. با گذشت 5 هفته تیم ما هنوز خودش را پیدا نکرده، و امیدواری به ناامیدی مبدل شده هرچند با وجود قعرنشینی در جدول گروه و کسب تنها 2 امتیاز هنوز امیدهایی وجود دارد. عدم رسیدن به پیروزی در 6 بازی پیاپی مرحله مقدماتی جام جهانی رکوردی است که سابقه نداشته و نشان‌دهنده شرایط وخیم تیم ملی ما در این دوره از رقابت‎‌هاست. گفته می‌شود محروس اگر امروز نتیجه نگیرد از کناره‌گیری خواهد کرد.

روزنامه الوطن سوریه اضافه کرد: در هفته چهارم برابر لبنان گفتیم این آخرین امید است و بازی را واگذار کردیم، برابر عراق در هفته قبلی گفتیم این دیگر آخرین امید ماست و باز هم به تساوی رسیدیم و این حکایت امروز هم تکرار می‌شود. شاید سایر نتایج است که به ما کمک می‌کند و همچنان امیدواریم آن هم در حالی که چهار تیم عربی در این گروه مثل لاک پشت حرکت می‌کنند و سهمیه جایگاه سوم برای رسیدن به پلی‌آف هنوز روی زمین باقی مانده است.

تیم ما به هر صورت این بازی را آخرین فرصت خودش می‌داند برابر تیم قدرتمندی که هیچ فرصتی را از دست نمی‌دهد اما کسی چه می‌داند؟ شاید پیروزی که 48 سال برابر ایران تجربه نکرده‌ایم در همینجا به دست بیاوریم. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و در هر بازی ممکن است معجزه‌ای اتفاق بیافتد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید