تحلیل اسماعیل حلالی از بازی امشب ایران و امارات

امشب تیم ملی فوتبال ایران به دیدار تیم ملی فوتبال امارات خواهد رفت. در این رابطه اسماعیل حلالی در مصاحبه ای گفت: من فکر می‌کنم با وجود زمان کوتاه برای انجام تمرینات، به مشکل خاصی بر نمی‌نخوریم. اولا که دو بازی نخست را به خوبی پشت سر گذاشتیم. دوما از روزی که ویلموتس رفت، فهمیدیم چه مشکلاتی داریم. وقتی به موجودی و دارایی خودمان پی بردیم، از آن لحظه پیشرفت می‌کنیم.

اسماعیل حلالی بازیکن اسبق تیم ملی خاطرنشان کرد: بعد از اتفاقات دور رفت مرحله مقدماتی، ما کاملا ناامید شده بودیم، درگیری‌ها زیاد بود و همه چیز مشکل داشت. زمانی که اسکوچیچ روی کار آمد، به شرایط بازیکنان ایرانی واقف بود. از طرفی او مربی پروازی نیست. ما کسی را برای سرمربیگری تیم ملی انتخاب کردیم که اگر چه اسم بزرگی نداشت اما افکار بزرگ دارد. در نتیجه حمایت‌ها از تیم ملی، دور مقدماتی با موفقیت سپری کردیم و اعتماد به نفس بازیکنان به مراتب افزایش پیدا کرده است.

اسماعیل حلالی با اشاره به شرایط آمادگی تیم ملی فوتبال ایران گفت: درست است که بدون تمرین کردن هماهنگی لازم ایجاد نمی‌شود اما بازیکنان ما لژیونر هستند و با تیم‌‌‌های به مراتب قوی‌تر از ایران بازی می‌کنند. افکار و آگاهی‌ها این بازیکنان افزایش پیدا کرده است. فوتبالیست‌های داخلی هنوز در سطح حرفه‌ای نیستند اما لژیونرها ناخوداگاه یاد می‌گیرند چطور زندگی حرفه‌ای داشته باشند.

حلالی با اشاره به وجود ۱۹ بازیکن لژیونر در اردوی تیم ملی فوتبال ایران گفت: ما نزدیک به ۱۹ لژیونر داریم. نظم دادن به این لژیونرها کار آسانی است. ما فقط یک مدیریت قوی می‌خواهیم که برنامه سرمربی را انجام دهند. کار سختی برای آمادگی و هماهنگی نخواهیم داشت.

اسماعیل حلالی تاکید کرد: به هر صورت اعتماد به نفس خوبی از بازی‌های گذشته گرفتیم. فقط مقابل تیم‌های عربی باید مراقب باشیم درگیر حاشیه سازی‌ها نشویم. البته بازیکنان ما حرفه‌ای شدند و یاد گرفتند نباید به این مسائل تن بدهند. عراق در بازی قبل سعی کرد جنجال بیافریند ولی بازیکنان ما باهوش بودند. اگر باهوش باشیم، امارات در حد ما نیست. حتی کره‌جنوبی هم خیلی مانده به ما برسد. اگر امارات را ببریم، کره‌جنوبی را هم شکست خواهیم داد.

اسماعیل حلالی درباره افت فوتبال امارات در سال‌های گذشته و قرار گرفتن در جمع تیم‌های درجه سه آسیا و شکست خوردن مقابل تایلند و ویتنام گفت: امارات یک مشکل عدیده دارد. فوتبال ورزش سختی است و بازیکن باید سختی و مشقت بکشد. بازیکنان این کشورها اکثرا از نظر رفاهی شرایط خوبی دارند و سختی را به جان نمی‌کشند. به خاطر همین، اگر چه در مقاطع مختلف تیم‌‌‌های خوبی داشتند اما چون این مسیر مداوم نیست، معمولا در یک بازه ۱۰ ساله، موفق نیستند. همچنین نیروی انسانی هم ندارند و جمعیت این کشورها اندک است.

حلالی درباره بازی ایران و کره‌جنوبی که روز بیستم مهر برگزار می‌شود، گفت: من در دوران بازیگری جلوی کره‌ای‌ها راحت بودم. آن‌ها هم فوتبالیست تر هستند هم راحت‌تر می‌توان مقابلشان بازی کرد. از طرفی دنبال حاشیه نیستند و فهم خوبی از فوتبال دارند. مشکل ما جلوی تیم‌های ضعیف‌تر است. در خوشبینانه‌ترین حالت کره را می‌بریم و در بدترین حالت مساوی می‌کنیم.

و بالاخره  اسماعیل حلالی درباره سرنوشت نهایی ایران در مسیر صعود به جام جهانی اظهار کرد: اگر چه در مرحله مقدماتی کارمان سخت شده بود اما به طور قطعی می‌نویسم و می‌گویم که ما به راحتی راهی جام جهانی خواهیم شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید