تحلیلی بر وضعیت تیم سپاهان

سرمربی سابق سپاهان، مجتبی توتونی، در گفت‌وگویی در خصوص بازی سپاهان – مس‌رفسنجان و نتایج ضعیف این تیم در هفته‌های اخیر، اظهار کرد: سپاهان در چند هفته‌ گذشته دچار مشکلاتی شده است و این مشکلات ناشی از تمرینات غیر مرتبط و یا تمرینات نامناسب است که باعث شده مشکلات تیم سپاهان در چند هفته پیشین حل نشود، آن هم با توجه به اینکه سپاهان خوب بازی می‌کند و خوب موقعیت می‌سازد.

وی افزود: مشکل آنجاست که سپاهان نمی‌تواند از موقعیت‌های به دست آمده به نحو مطلوب استفاده کند و زمانی که تیم طی چند هفته، به طور مثال سه هفته پشت سر هم نتایج را واگذار کند، از نظر ذهنی و روحی روانی دچار مشکل می‌شود و این مشکلات متأسفانه به سراغ سپاهان آمده است.

وی اضافه کرد: قسمت بزرگی از عدم استفاده از موقعیت‌های گل‌زنی به این علت است که این مشکل باید داخل تمرینات حل می‌شد، اما انجام نشد، به همین خاطر موقعیت‌های متعدد گل‌زنی را به سادگی از دست می‌دهیم و تیم طبیعتاً دچار مشکل و چالش می‌شود.

سرمربی سابق سپاهان در خصوص بازیکنان و سیستم بازی با توجه به نتایج اخیر بیان کرد: کیفیت بازیکن‌های ما مطلوب است و باشگاه نیز امکانات مناسب را در اختیار بازیکنان قرار داده است، این نکته را باید گوشزد کنم که نوع نگرش محرم نویدکیا نیز مناسب و درست است، منتها باید طی تمریناتی که در طول مسابقات انجام می‌شود، سخت‌گیری‌هایی برای نفرات تیم در برخی از آیتم‌ها در نظر گرفته شود و این سخت‌گیری‌ها به اندازه‌ کافی نیست، به همین علت بعضی از بازیکنان کیفیت مطلوب خود را نشان نمی‌دهند.

وی افزود: به طور کلی یک تیم بیرون وجود دارد که متشکل از کادر فنی و عوامل است و یک تیم هم داخل زمین. هنگامی‌که تیم نتیجه نمی‌گیرد یا برعکس، همه این عوامل در نتیجه‌ حاصل شده دخیل هستند و نمی‌توان گفت بازیکن مقصر است یا کادر فنی؟ این مشکلات همیشه بوده و است و راه چاره‌ای باید اندیشیده شود که به نظر من راه سختی نیست، چراکه تیم مشکل آنچنانی و غیر قابل حل ندارد.

توتونی در رابطه با تغییر و تحولات احتمالی سپاهان گفت: در این زمینه اطلاعات خاصی ندارم و نمی‌توانم در مورد اتفاقات پیش‌رو اظهار نظر کنم، اما در روزهای آینده جلساتی تشکیل خواهد شد و کالبدشکافی‌هایی صورت می‌گیرد تا مشکلات و مسائل تیم برسی و ریشه‌یابی شود، سپس امیدواریم تصمیمی‌که درست و همچنین به نفع سپاهان است، گرفته شود.

وی در مورد بازی‌های آسیایی، تیم‌های هم گروه سپاهان و نتیجه گرفتن در این بازی‌ها اظهار کرد: بازی‌های آسیایی نسبت به بازی‌های داخلی کاملاً متفاوت است، با توجه به اینکه بازی‌های باشگاه‌های آسیا در فروردین برگزار خواهد شد، زمانی زیادی برای تیم وجود دارد تا در این سه ماه شرایط و روند را تغییر دهد و از حالا نمی‌توان نظر مشخصی داشت، هر چند که سخت‌ترین گروه ممکن نصیب سپاهان شده است، امیدواریم تیم روند مناسبی را داشته باشد و باید در نظر گرفت که در این سه ماه چه اتفاقاتی رقم می‌خورد و چه شرایطی حاکم است تا بتوانیم به درستی تصمیم بگیریم.

این مدرس فوتبال در خصوص شرایط سپاهان در بازی‌های داخلی و آسیایی گفت: بازی‌های آسیایی نسبت به بازی‌های داخلی کاملاً متفاوت است، با توجه به اینکه بازی‌های باشگاه‌های آسیا در فروردین برگزار خواهد شد، زمانی زیادی برای تیم وجود دارد تا ایرادات خود را رفع کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید