تجاوز جنسی گسترده به زنان روهینگیا طبق گزارش پزشکان سازمان ملل

سرویس بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد -پزشکانی که از سوی سازمان ملل متحد برای مداوای آوارگان میانماری به بنگلادش اعزام شده اند از تجاوز گسترده جنسی نظامیان میانمار و راهبان بودایی به زنان روهینگیا یی خبر می‌دهد.

تجاوز جنسی گسترده به زنان روهینگیا طبق گزارش پزشکان سازمان ملل

پزشکان اعزام شده به بنگلادش اعتقاد دارند برخی از زنان مسلمان روهینگیا یی دچار آسیب‌‌‌های جسمی‌شدیدی شده اند که نشانه ای از تجاوز وحشیانه همراه با ضرب و شتم است. نوع تعرض به این زنان متفاوت بوده و از حداقل آزار تا تجاوز گروهی را در برمی‌گیرد.

در همین حال مقامات میانماری این ادعاها را بی اساس خوانده و آن را تبلیغاتی پروپاگاندا منفی علیه ارتش میانمار قلمداد کرده اند.

اما سخنگوی آنگ سان سوچی رهبر میانمار در پاسخ به این ادعاها اعلام کرده است: زنان آسیب دیده از این تجاوزها می‌توانند به ما مراجعه کنند. ما امنیت آنان را تامین کرده و برای روشن شدن اصل ماجرا تحقیقات لازم را خواهیم کرد. این ادعا در حالی صورت می‌گیرد که وحشیانه ترین حملات علیه روهینگیایی‌ها صورت گرفته است.

علیرغم انتشار این گزارشات از سوی پزشکان و خبرنگاران در مرکز بنگلادش و میانمار، آنگ سان سوچی شخصا هیچ عکس العملی در مورد این اتهامات از خود نشان نداده است.

پزشکان به خبرگزاری رویترز گفته اند با صدها زن روهینگیا یی روبرو شده اند که در ماه‌‌‌های اخیر مورد تجاوز یا آزار جنسی قرار گرفته اند.

گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارش خود در ماه آوریل ذکر کرده است: آزار جنسی به شکل سیتماتیک برای ایجاد ارعاب و تحقیر در میان اعضای این جامعه ( مسلمانان روهینگیا ) استفاده شده است.

آنگ سان سوچی سال ۲۰۱۱ در پیامی‌ویدیویی به یک کنفرانس با موضوع خشونت جنسی در جنگ گفته بود: فشارهای زیادی در جنگ علیه زنان وجود دارد که از انواع فیزیکی، روانی، عاطفی و اجتماعی است. از تجاوز و خشونت جنسی به عنوان سلاحی در دست نیروهای مسلح برای ارعاب اقلیت‌‌‌های قومی‌و تقسیم اراضی در کشور ما استفاده می‌شود. ما باید هرچه در توان داریم برای توقف این شیوه انجام دهیم.

سخنگوی خانم سوچی در مورد اینکه آیا دیدگاه خانم آنگ سان سوچی در این زمینه تغییر کرده است پاسخ داد: چیزی برای گفتن وجود ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید