تارتار: شرایط فوتبال ما از لحاظ اسپانسری کاملا متفاوت با کشورهای دیگر است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در پاسخ به این پرسش که «آیا فدراسیون در صورت تعطیلی بازی‌ها باید تکلیف تیم قهرمان و سقوط‌کننده‌ها را مشخص کند؟»، گفت: تمام لیگ‌های دنیا برای تعیین تیم قهرمان مشکل دارند.

مهدی تارتار بابیان اینکه در ایران طبیعتاً پرسپولیسی‌ها دوست دارند اتفاقی که به سودشان است رخ دهد و در فوتبال اروپا هم می‌توان به لیورپول اشاره کرد، افزود: فکر می‌کنم در این زمینه بهترین تصمیم‌گیرنده فیفا باشد تا همه جوانب را بررسی کرده و یک تصمیم مناسب بگیرد.

تارتار اظهارکرد: نباید خودمان را با اروپا قیاس کنیم چرا که شرایط فوتبال ما از لحاظ اسپانسری کاملا متفاوت با کشورهای دیگر است اما هر آنچه فیفا با متناسب با شرایط کشورمان بگوید موافقیم در این بین هم دنبال قهرمان شدن یا نشدن تیمی‌هم نیستیم.

وی با اشاره به اینکه معتقدیم برای مشخص شدن قهرمان لیگ باید بازی‌ها برگزار شود وبدون برگزاری بازی نباید قهرمان تعیین کرد، اضافه کرد: در اروپا اگر چنین مباحث مطرح است همه چیز سر جای خودش قرار دارد وباشگاه‌ها باید جوابگوی اسپانسرهای خود باشند؛ مثلا باشگاه لیورپول اکنون با برند نیوبالانس قرارداد دارند ولی همین باشگاه برای فصل بعد با برند دیگری قرارداد بسته پس مجبور است به تعهدات این فصل خود عمل کند اما در ایران چنین شرایطی حاکم نیست.

تارتار درخصوص اینکه آیا وی موافق تعطیلی قطعی بازی‌هاست، گفت: اگر بخواهیم همه جوانب را در نظر بگیریم، طبیعتاً دوست داریم بازی‌ها ادامه داشته باشد، این در حالی است که تیم ما نه شانس قهرمانی دارد و نه برای سقوط نکردن می‌جنگد.

وی یادآور شد: من مدتی پیش گفتم که بهتر است لیگ تعطیل شود، ولی تیم‌های دیگر را هم باید در نظر گرفت تا حقی از تیمی‌ضایع نشود؛ اگر این ویروس کشنده از بین برود طبیعتاً می‌توان بازی‌ها را ادامه داد، ولی با ادامه این روند تعطیلی لیگ برتر بهترین تصمیم است تا لیگ فصل آینده را هم از دست ندهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید