بود و نبود پرسپولیس در ابر مصاحبه مفصل سرپرست آن تیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس مجید صدری، امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران در ارتباط با وضعیت پرسپولیس اظهار داشت: تقریباً در این یک سالی که در باشگاه هستیم، فکر می‌کنم اولین کنفرانس خبری ما باشد که می‌خواهیم درباره یکسری از مسائل گفت‌وگو کنیم. همچنین ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت می‌گویم. بنده یک سال است که در باشگاه پرسپولیس در خدمت همه عزیزان هستم و در این مدت فراز و نشیب‌های زیادی داشتیم و خیلی‌ها را هم دوست دارم شما سوال کنید و من جواب بدهم، درباره اینکه در گذشته چه گذشته است. برای آینده ما برنامه خیلی خوبی داریم و تلاش‌مان این است که اولین قولی که به هواداران عزیزان‌مان را می‌دهیم بتوانیم قهرمانی ششم را کسب کنیم.

وی ادامه داد: با کمک هواداران می‌خواهیم زیرساخت‌هایی را مهیا کنیم تا مثل گذشته مشکلات و بحث‌های مالی را نداشته باشیم. ان‌شاءالله با کمک هم و هواداران قطعاً این مشکل را حل می‌کنیم و دیگر اتفاقاتی که بگویند آقا پول ندادند و عقب افتاد و … را سعی می‌کنیم نداشته باشیم. برنامه‌ای که ما برای آینده داریم این است که اولاً از تمام ظرفیت‌های باشگاه در حوزه درآمدزایی استفاده کنیم. این ظرفیت‌ها محقق نمی‌شود مگر به کمک هواداران عزیز. یک بخشی از آن در فضای مجازی است که تخصص من بوده و هست. تلاش می‌کنیم که از همه این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. بحث دیگر هم تبلیغات محیطی و پخش مستقیم است که می‌تواند به باشگاه کمک کند تا کادر فنی ما بدون دغدغه چه در تیم بزرگسالان و چه در تیم‌های دیگر بتوانند کار کنند و امیدواریم که این قهرمانی‌های ما مداوم باشد. وقتی می‌گوییم پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیاست، این موضوع را باید در همه حوزه‌ها بتوانیم نشان دهیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: تیم ما در پنج دوره لیگ برتر قهرمان شده و ان‌شاءالله در آسیا و جام حذفی هم این موفقیت‌ها کسب شود و بتوانیم در این مسابقات هم به موفقیت دست پیدا کنیم. ما باید باشگاه‌مان از نظر اخلاق و فرهنگی باید یک باشد. باشگاه پرسپولیس باید در همه حوزه‌ها جایگاه نخست را داشته باشد و این موضوع هم میسر نمی‌شود به جز با همدلی و رفاقتی که بین هواداران، تیم و باشگاه باید برقرار باشد. تلاش ما باید این باشد که برای رسیدن به موفقیت از همه پتانسیل‌مان استفاده کنیم. یکی از مواردی که ما در آینده قطعاً به آن می‌پردازیم بحث تعامل است، یعنی مشکلات‌مان را با تعامل حل کنیم و هیچ وقت به دنبال دعوا و بحث‌های مشاجره‌ای نیستیم و بیشتر به دنبال تعامل هستیم.

صدری در ادامه تأکید کرد: البته اجازه هم نمی‌دهیم که یک اپسیلون از حق باشگاه‌مان ضایع شود و امیدواریم در فصل جاری به اهدافی که ترسیم کردیم بتوانیم برسیم و تلاش می‌کنیم که روابط عمومی‌ما هر ماه از عملکرد باشگاه در تمام حوزه‌ها به رسانه‌ها گزارشی ارائه کند و یکی از بحث‌های مهم ما بحث شفافیت در همه حوزه‌هاست. ما در باشگاه چیزی پنهان از هواداران‌مان نداریم، چون بزرگترین سرمایه ما همین هواداران هستند و تلاش کردیم تا می‌توانیم اعتماد هواداران را جلب کنیم و هر وقت این تلاش ما به ثمر رسیده است همه از آن سود بردند.

وی درباره طولانی شدن زمان پرداخت مطالبات کالدرون و اینکه دلیل برگشت خوردن چند باره پول سرمربی پیشین پرسپولیس چه بود، گفت: در بحث خارجی‌ها ما یک پرونده کالدرون را نداریم. این پرونده‌ها قبل از ما هم بوده است و الان هم یکی دو تا پرونده دیگر است که باید تدبیر کنیم. تاریخ عقد قرارداد کالدرون 10 تیرماه 98 بود و آقای عرب مدیرعامل وقت قرارداد او را امضا کرده است. یعنی بیش از دو سال گذشته و اول ژانویه 2020 اختلاف پیش آمده است و رأی پرونده او 10 تیر ماه 99 اعلام و پرونده 29 آذر 1400 مختومه شد. پنجره نقل‌وانتقالات باشگاه نیز در همین تاریخ باز شد. مبلغی که تا روز پرداخت به وی داده شده است 299 هزار و خرده‌ای بوده و مبلغ الباقی حدود 579 هزار و 500 دلار با سود و 3500 فرانک هم هزینه پرونده بوده است. حدود صد هزار و خُرده‌ای هم برای خواکین بوده است که کل این مبلغ حدود 745 هزار دلار شده است. مدت قرارداد کالدرون از 10 تیر 98 تا 10 تیر 99 بوده و برای هر فصل هم 850 هزار دلار قرارداد او بوده است که قرار بوده 300 هزار دلار دو هفته بعد از امضای قرارداد و 300 هزار دلار در نیم‌فصل و 250 هزار دلار هم بعد از فصل پرداخت شود. من فکر می‌کنم دستگاه‌های نظارتی باید به قرارداد‌هایی که توسط باشگاه‌های ما بسته می‌شود، ورود کنند. ما همه فحش‌ها را خوردیم، تهمت‌ها را هم شنیدیم، ولی چه ضرورتی دارد کاری که ما با 100 هزار دلار می‌توانستیم جمع کنیم، با التماس این کار را با 750 هزار دلار جمع کردیم؟! متأسفانه هیچکس هم جواب نمی‌دهد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: یکی باید جواب بدهد. من باید جوابگوی عملکرد خودم باشم،‌ حتی اگر 10 سال است که از اینجا رفته باشم. باید بگوییم. به فلان دلیل، این 100 هزار دلار را (به کالدرون) ندادیم. یا جای دیگر مشکل داشتیم و این کار را انجام ندادیم. چرا باید اجازه بدهیم کار به اینجا برسد که هوادار به ما فحاشی و توهین کند؟! البته اشکالی ندارد، ما با دیده منت قبول کردیم و ایستادیم تا این کار تمام شود. آقای کالدرون اولین بحثش تهیه پول بود. از زمان آقای سمیعی به هر دری می‌زدیم که این 22 میلیارد را تهیه کنیم، ولی نمی‌شد. هرچه پول تهیه می‌شد حقوق بازیکنان کادر و پرسنل بود و باشگاه نتوانست 22 میلیارد را تهیه کند.

وی در این زمینه یادآور شد: شخصی که در این زمینه به ما کمک کرد آقای دکتر سجادی بود که متأسفانه خیلی توهین‌ها به ایشان می‌شود. هواداران عزیز که تک تک شما برای ما محترم هستید واقعاً اگر آقای سجادی کمک نمی‌کرد از کجا باید این پول را می‌آوریم؟! شاید برخی بگویند باشگاه دولتی است و وظیفه شما همین است، ولی همین که ایشان این حمایت را کرده، مهم است. خیلی از قبلی‌ها این کار را نمی‌توانستند، انجام دهند. به هرحال پول تهیه شد و بگذریم از اینکه در فضای مجازی چه مسائلی را بیان کردند که هیچکدام آنها صحت نداشتند. وزارت ورزش به ما کمک کرد و ما توانستیم پول را تهیه کنیم تا به کالدرون بدهیم، آنهم مسئله‌ای که با 100 هزار دلار حل می‌شد.

سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس اشاره کرد: مطالبه اصلی ما این است که یکی باید جواب بدهد چرا با 100 هزار دلار این پرونده را جمع نکردیم. نمی‌گوییم چه کسانی مقصر هستند، ولی به مردم توضیح بدهند. ما راجع به این قصه مطالبه داریم، هرکسی می‌خواهد باشد، حتی مجید صدری. چرا باید در فضای مجازی ما مورد اهانت قرار بگیریم؟ چرا کسانی که این پرونده را درست کردند نباید پاسخ بدهند؟ آقای سجادی و ما در انتهای این پرونده رسیدیم. خواهش می‌کنم از هوادران و رسانه‌ها بحث مطالبه‌گری را داشته باشند. سوال من این است چرا این موضوع با 100 هزار دلار جمع نشد؟!

«ما در باشگاه پرسپولیس به دنبال این هستیم که هزینه‌ها‌ی‌مان را پایین بیاوریم.»، صدری با بیان این جمله ادامه داد: یکی از این کار‌ها تهیه و پرداخت پول کالدرون بود. کمک دیگری که آقای سجادی به ما کرد این بود که نامه‌ای به ما داد که به بانک مرکزی رفتیم و کاری را انجام دادیم که پیش از این در باشگاه اتفاق نیفتاده بود. روال قبلی این بود که برای پرداخت پول به بازیکن، مثلاً رادوشوویچ باید نامه می‌زدیم به بانک مرکزی و با قیمت روز ارز می‌گرفتیم، ولی برای کار کالدرون ارز نیمایی گرفتیم. یعنی سه میلیارد و 200 میلیون تومان به نفع باشگاه شد. این کار هم با کمک وزارت ورزش صورت گرفت. دوندگی با ما بود، ولی وزارت ورزش هم حمایت کرد.

وی خاطر نشان کرد: به جای اینکه دلار را 29 هزار تومان بخریم، 23 هزار تومان خردیم، یعنی سه میلیارد و 200 میلیون تومان به نفع باشگاه شد. ما در کشور قوانینی داریم و باید این قوانین را رعایت کنیم. ما از صرافی‌هایی که مجوز بانک مرکزی دارند، اقدام کردیم و پول را پرداخت کردیم. دو بار خودم با آقای کالدرون صحبت کردم. من از ایشان خواهش کردم که در ترکیه بنشینیم صحبت کنیم و این پول را در چند قسط پرداخت کنیم. گفتیم می‌دانیم به شما بی‌احترامی‌شده است، ولی به احترام هواداران ما این پول را در پنج قسط با هر ضمانتی که می‌خواهید از ما بگیرید. دو بار قرار گذاشتیم ولی ایشان نیامد.

صدری خاطر نشان کرد: صرافی گفت اگر در ترکیه، امارات و قطر شماره حساب بدهید، ظرف 24 ساعت این پول را انتقال می‌دهیم. ما دوباره از طریق وکیل کالدرون اعلام کردیم که شماره حسابی برای خودش یا خانواده‌اش از این کشور‌ها بدهد که بتوانیم این کار را انجام بدهیم. دیدیم که 100 هزار دلار این پول برای آقای خواکین است. من به آقای گرشاسبی زنگ زدم و گفتم خیلی جالب است که طرف اینطوری با ما برخورد می‌کند و ما او را تحویل می‌‌گیریم. از گرشاسبی خواهش کردم که با خواکین صحبت کند و اگر می‌شود پول ایشان را ما اینجا بدهیم. جالب است آقای خواکین گفت من کل پولم را از آقای کالدرون گرفتم و دیگر کاری به این پول ندارم. پرونده به نام ایشان است، ولی پولش را پیش پیش از کالدرون گرفته است و ما اینجا هم تیر‌مان به سنگ خورد. به وکیل کالدرون دوباره زنگ زدیم و از ایشان سوال کردیم که چه کار کنیم. ایشان گفت فقط در سوئیس حساب دارم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به روند واریز مطالبات کالدرون بیان کرد: می‌دانید کشور ما تحریم است. بخش خصوصی برای انتقال پول خودش اقدام می‌کند یا از طریق صرافی این کار را انجام می‌دهد، ولی ما باید در چارچوب قانونی پیش می‌رفتیم، چون باشگاه پرسپولیس وابسته به دولت است. پول کالدرون را به ایشان حواله کردیم و 10 روز طول کشید تا کم کم به ما تأییدیه بدهد. در کشور ما پنجشنبه و جمعه‌ها تعطیل است و در کشورهای دیگر، شنبه و یکشنبه. باید با هم چک می‌کردیم تا زمان‌ها با هم یکی شود. پول کالدرون را یک جا و در سه بخش یعنی 600، 100 و 50 هزار دلار به حساب او واریز کردیم. کالدرون تأیید 100 و 50 هزار دلار را اعلام کرد، ولی بانکی که کالدرون معرفی کرده بود، برای انتقال 600 هزار دلار سوال پرسید «این پول به چه دلیلی در حال واریز به حساب کالدرون است؟». با کارگزار باشگاه صحبت کرده و گفتیم برای اینکه مشکلی پیش نیاید، خودشان مسائل را بگویند. روز جمعه بود که تماس گرفتند و اعلام کردند بانک مدنظر گفته است نمی‌توانیم این پول را قبول کنیم، چون رابطه کاری ایشان و شرکت خارجی با وکیل مشخص نیست و مجبور هستیم پول را برگردانیم. کارگزار اعلام کرد تنها کاری که باید انجام شود، این است که نباید اسم ایران آورده شود، چون اگر این اتفاق بیفتد 600 هزار دلار بلوکه خواهد شد. به خاطر همین چیزها بود که نمی‌توانستیم توضیح بدهیم، چون هر حرفی می‌زدیم آنهایی که می‌خواستند به سود خودشان بهره‌برداری کنند، این کار را می‌کردند. ما نوشتیم فقط به خاطر مسائل بین‌المللی می‌خواهیم پول را انتقال دهیم. حدود سه هفته طول کشید تا پول به حساب ما در خارج از ایران برگردد. خیلی هم نمی‌توانستیم حساسیت به خرج دهیم، چون ممکن بود پول بلاک شود. با بدبختی این پول را جور کرده بودیم. صبر کردیم تا پول دوباره به حساب بازگردد و این بار از کانال دیگری پول را انتقال دادیم.

«به کارگزار باشگاه اعتماد داشتیم، ولی ریسک نکردیم.»، صدری با بیان این جمله ادامه داد: پس از تجمع هواداران که قول داده بودیم مشکلات حل شود، کالدرون روز جمعه اعلام کرد پول واریز شده و تنها 45 هزار دلار آن باقی مانده است. مطمئن بودیم مابقی پول به حساب او واریز خواهد شد. اینجا برای من دردآور بود که یک صفحه نوشتم و التماس کردم برای اینکه پیش هواداران خراب نشویم و می‌دانید 95 درصد پول را گرفته‌اید، تأییدیه بدهید. اگر دوست داشته باشید، صدای کالدرون را برای‌تان می‌گذارم. باور کنید شرم‌تان می‌آید که گوش دهید چطور او توهین کرده و چطور برخورد کرد. آیا واقعاً لایق این رفتارها هستیم؟ کالدرون گفت دو سال است من را معطل کرده‌اید و تا رقم آخر را می‌گیرم. با خانم وکیل کلی کلنجار رفتیم و التماس کردیم که قبول کنند. حتی سند 45 هزار دلار را نشان دادیم، ولی پاسخ او این بود که «موکلم پادشاه من است و او باید جواب بدهد».

وی یادآور شد: با پسر کالدرون تماس گرفتم. او هم جواب پدرش را داد. با جلالی صحبت کردم و گفت متأسفانه نمی‌توانم کاری کند. با هر کسی که فکر می‌کردیم دو روز زودتر بتواند این کار را انجام دهد، صحبت کردیم. کالدرون شب گذشته گفته ایران را دوست دارم و به خاطر هواداران به ایران می‌آیم. آقای کالدرون!‌ شما کجا به هوادار من احترام گذاشتید؟! اگر به شما بی‌احترامی‌صورت گرفته است، من که با دادن 95 درصد مطالباتت خودم را ثابت کردم. آیا این حق ما بود؟ آقای کالدرون، این جواب ما بود؟ اگر خواستید متن خودمان را منتشر خواهیم کرد، متنی با موضع بسیار پایین که از او خواهش کرده‌ایم. کالدرون دو خط جواب داد و گفت چرا مدام می‌گویید Please (خواهش)؟ من تا ریال آخر را می‌گیرم. یعنی اندازه 45 هزار دلار به ما و هواداران اعتماد نکرد، کسی که شب گذشته در رسانه ملی گفت هواداران را خیلی دوست دارم!

وی با بیان اینکه قبول دارد به کالدرون بی‌احترامی‌شده است، خاطرنشان کرد: ما که 95 درصد از قرارداد او را پرداخت کردیم، مگر پنج درصد چقدر می‌شود و اگر آن را پرداخت نمی‌کردیم، چه اتفاقی می‌افتاد؟ ما در پرونده کالدرون و نیز سایر پرونده‌ها کوتاهی نکردیم. روزی که به باشگاه پرسپولیس آمدم، پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه بسته بود و حالا چند پرونده آورده‌ام تا به شما نشان بدهم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره پرونده بازیکن کروات پیشین سرخپوشان تصریح کرد: ماریو بودیمیر روز 18 بهمن 97 و در زمان مدیریت ایرج عرب با پرسپولیس قرارداد بست و روز 12 فروردین 99، رأی او در فیفا صادر شد. تا آن زمان 25 هزار یورو به این بازیکن پرداخت شده بود. رقم قرارداد بودیمیر در فصل‌های 2019-2018 و 2020-2019 مبلغ 500 هزار یورو بوده است. بودیمیر در تیمی‌که الان بازی می‌کند، (ماهیانه) پنج هزار دلار می‌گیرد.

صدری با بیان اینکه بودیمیر در سه مسابقه و در هر بازی تنها به مدت 10 دقیقه به میدان رفت، گفت: چرا به بازیکنی که رقم قراردادش پنج هزار دلار بوده، سالی 250 هزار یورو پرداخت کرده‌اند؟ چرا دوستانی که این کار را کرده‌اند، پاسخ نمی‌دهند؟ پنج هزار دلار می‌شود 60 هزار در سال، اما باشگاه پرسپولیس سالی 250 هزار یورو با او قرارداد بست. چرا باید چنین کاری کنیم؟

«اصل پول بودیمیر 475 هزار یورو بود که آن را تهیه کردم و به او پرداخت کردیم.»، وی ضمن بیان این جمله عنوان کرد: 32 هزار یورو، جریمه و سود ناشی از این مبلغ بود که از سفیر ایران در کرواسی خواهش کردیم از بودیمیر بخواهد تا به خاطر هواداران، از این مبلغ بگذرد. بودیمیر اما همه ما را مسدود کرده بود و فقط وکیلش پاسخ‌مان را می‌داد. او تا زمانی که 507 هزار یورو دریافت نکرد، رضایت نداد.

وی با اشاره به قیمت ماریو بودیمیر در نقل‌وانتقالات و انتقاد از قرارداد بالای او با باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: چرا ما باید با بازیکنی که قیمتش چنین چیزی نبوده است، به این میزان قرارداد ببندیم، بعد هم ما فحش بخوریم؟! در ماجرای آقای بودیمیر هم آقای سمیعی مدیرعامل بود که هواداران ناراحت بودند و پنجره بسته شد، اما چرا نباید مدیران در قبال گذشته خود پاسخگو باشند؟

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به این صحبت خبرنگاران که زمان بودیمیر مدیرعامل باشگاه ایرج عرب بود نه جعفر سمیعی، گفت: اصلاً هر کسی! مجید صدری. بنده دو قرارداد با تاجیک‌ها بسته‌ام، 10 سال دیگر هم آمدید، خودم باید پاسخگو باشم.

صدری در مورد اینکه در مسائلی که پیش آمده است با چه کسی در ارتباط بوده و آیا با انصاری‌فرد یا عرب ارتباط داشته است یا نه، اظهار داشت: با هیچکس. برای ما شخص مهم نیست. آقایان عرب و انصاری‌فرد نور چشم ما هستند، اما هر کسی باید در قبال عملکردش پاسخگو باشد. وظیفه من این است مشکل را حل کنم و منتی ندارم، اما چرا باید این اتفاقات رخ بدهد؟
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مسائلی که پیش آمده را به نهادهای نظارتی اعلام کرده‌اند یا نه، تصریح کرد: صد درصد. حتماً. اعلام کردیم و مسائل را برای تمام نهادهای نظارتی می‌فرستیم. مشکلی در این باره نداریم. درباره ماجرای آقای استوکس، 7 بهمن 98 در زمان آقای انصاری‌فرد قرارداد بسته و اختلاف او 23 بهمن 99 ایجاد شده است که به زمان آقایان انصاری‌فرد و رسول‌پناه بر می‌گردد. 18 آبان 1400 هم فیفا رأی را صادر کرده که مبلغ پرداخت شده تا روز اختلاف 150 هزار دلار بوده و مبلغی هم که باشگاه محکوم به پرداخت شده 83 هزار دلار است. البته ادعای استوکس 120 هزار دلار بوده که ما حکم گرفتیم و 40 هزار دلار مبلغ را کم کردیم. البته ما می‌توانستیم از او غرامت بگیریم، چون این بازیکن به دلیل کرونا از کشور رفته و جالب است که باشگاه به او رضایت‌نامه داده بود. چرا باید رضایت‌نامه بدهند؟ آنهم در شرایطی که همه از او ناراضی بودند، باشگاه چرا باید رضایت‌نامه بدهد؟

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در زمان رسول‌پناه و سمیعی که مدیران پیش از او بودند نسبت به اقدام استوکس به فیفا شکایت نکردند، گفت: اصلاً سوال ما از آقای رسول‌پناه این است که چرا رضایتنامه و ITC او صادر شده است؟! گویا بخش بین‌الملل فدراسیون فوتبال از مدیر وقت سوال می‌کند که ITC صادر شود یا نه که او کتباً اعلام کرده صدور ITC بلامانع است و اینجا فدراسیون مقصر نیست، چون فدراسیون از من سوال کرده و من گفتم بلامانع است که مستندات آن وجود دارد. اگر ITC صادر نمی‌شد، به صورت اتوماتیک این پرونده به CAS می‌رفت و ما برنده بودیم.

صدری در مورد اینکه اگر باشگاه پرسپولیس هم موافقت نمی‌کرد که ITC استوکس صادر شود بعد از مدتی به صورت اتوماتیک صادر می‌شد، اما نکته این است چرا باشگاه پرسپولیس با وجود پرداخت 150 هزار دلار به استوکس و ترک ایران توسط این بازیکن پس از یک ماه به فیفا شکایت نکرده است، خاطرنشان کرد: سوال ما هم همین است که چرا شکایت نکردند؟ این مسئله مربوط به زمان ما نبوده  است. مدیران همان زمان توضیح بدهند که چرا شکایت نکردند.

در ادامه نشست خبری صدری، امیرعلی حسینی مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه او در مدت زمان حضورش در پرسپولیس هیچ مشورتی به مدیران قبلی و حال حاضر باشگاه داده است، گفت: چه در زمان مدیران قبلی و همینطور در زمان مدیریت آقای صدری مشورت‌هایی داده شده است.

صدری در ادامه در این زمینه افزود: آقای امیرعلی حسینی 10 سال در این حوزه فعال بوده است و ما در تمام موارد از او سوال کرده‌ایم. من خیلی خوشحال می‌شوم که در یک جلسه‌ای با حضور آقایان عرب، انصاری‌فرد و رسول‌پناه در این مورد صحبت کنیم تا ذهن هواداران روشن شود، چون ممکن است الان من مدیر باشگاه هستم و به خاطر شرایط یک تصمیمی‌بگیرم. حداقل یک بار بیاییم برای هواداران توضیح دهیم. اینکه هواداران به باشگاه اعتماد نمی‌کنند به خاطر همین است که مدیران پاسخگو نیستند. من حاضر هستم که این جلسه را تشکیل دهیم و درباره تک‌تک این موارد صحبت کنیم تا برای یک بار این مسائل جمع شود و جاهای دیگر نگوییم که این کار را کردیم یا نکردیم. هوادار ما حق دارد که بداند چه خبر است.

وی درباره قسط 125 هزار دلاری از پرداختی اول کالدرون یادآور شد: رسول‌پناه در تلویزیون توضیح داد. من خواهشم این است که هم آقای انصاری‌فرد و هم آقای رسول‌پناه درباره کالدرون توضیح بدهند. حتماً باشگاه یک جای دیگر نیاز داشته است و رفتند آنجا هزینه کردند. بیایند این موضوع را توضیح بدهند. هر کسی که مدیر است، تصمیم‌گیرنده است. شاید مهمتر از کالدرون یک موضوع دیگر بوده باشد. من می‌گویم هر کدام از این عزیزان بیایند توضیح بدهند و بگویند که این 100 هزار دلار را اینجا خرج کردیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس راجع به قرارداد اوساگونا خاطرنشان کرد: قرارداد این بازیکن 23 دی ماه 98 بوده است، در زمان مدیریت انصاری‌فرد. در تاریخ اول اردیبهشت 1400 هم اختلاف به وجود آمده است و در تاریخ 2 شهریور 1400 باشگاه با این بازیکن اقاله کرده، ولی پول را پرداخت نکرده است. یعنی با اوساگونا توافق کردند، ولی پولش را پرداخت نکرده‌اند. تا روز رأی فیفا 47 هزار و 900 دلار پرداخت شده و رأی فیفا 96 هزار دلار بوده است. درباره صحبت کالدرون هم که گفت 100 هزار دلار باشگاه هزینه کرده است باید بگویم، وقتی باشگاه درباره پرونده‌‌ای اعتراض می‌کند باید این پول‌ها را پرداخت کند. این پول‌ها هزینه دادرسی‌ و … بوده و پولی نبوده است که بخواهیم به کسی بدهیم. درباره این هزینه هم دوستان باید بیایند و توضیح بدهند که چرا درباره پرونده‌ای که می‌دانستند برنده نیستند هزینه کرده‌اند. الان هم درباره قرارداد رادوشوویچ هم بحث وجود دارد. این بازیکن قراردادش تمام شده و دروازه‌بان دوم ما هم بوده است، چرا باید با سالی 250 هزار دلار با او قرارداد سه ساله بسته و تمدیده شده است. این بازیکن در اتاق من نشست و من از او عذرخواهی کردم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد وضعیت دروازه‌بان کروات تیم فوتبال این باشگاه گفت: وکیل رادوشویچ گفته بود باید 196 هزار یورو پرداخت کنید و این بازیکن گفت مشکلم این است که شما به من مانند سایر بازیکنان نگاه نمی‌کنید. رادو گفت 30 هزار یورو از سال گذشته طلبکار است. من نمی‌دانم چرا قرارداد او با پرسپولیس باید 250 هزار یورو باشد. 20 درصد به بازیکنان پرداخت کردیم و 20 درصد از قرارداد رادوشویچ می‌شود 50 هزار دلار.

صدری در ادامه افزود: به رادوشویچ گفتیم اکنون 50 هزار یورو پرداخت می‌کنیم و ظرف سه هفته،‌ 30 هزار یورو می‌دهیم. پس از آنهم قراردادت را مانند سایر بازیکنان پرداخت خواهیم کرد. رادوشویچ هم گفت مشکلی ندارم. حتی کارمندم دیر به بانک مرکزی رفته بود و من با او برخورد کردم. ما تا ساعت هفت عصر نشستیم تا پول را بگیریم و رادوشویچ گفت ساعت یک فردا می‌آیم تا پولم را بگیرم. رادو پولش را دریافت کرد و سپس سوار هواپیما شد، بعد هم نوشت به او بی‌احترامی‌شده است! باید 50 هزار دلار بدهی، فحش هم بخوری؟!

وی سپس به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. اولین سوال به پایان قریب‌الوقوع مهلت کارگزار باشگاه پرسپولیس برای ارائه ضمانت‌نامه مربوط می‌شد که سرپرست باشگاه پرسپولیس پاسخ داد: چرا این ضمانت را ندهند؟! اگر این شرکت می‌خواست با ما همکاری نکند، همان ابتدا 20 میلیارد تومان به باشگاه پرداخت نمی‌کرد. مردم نمی‌خواهند خودشان را در دردسر بیندازند. ابتدا گفتیم اگر کسی می‌خواهد با ما قرارداد ببندد، باید همان روز 20 میلیارد پرداخت کند که این اتفاق افتاد. این پول مهمتر است یا ضمانت؟ خوب است که قضاوت زودهنگامی‌نداشته باشیم و اگر ضمانت را ندادند، بعداً صحبت کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره پایان قرارداد برخی بازیکنان از جمله مهدی ترابی و میلاد سرلک بیان کرد: به جز بازیکنانی که نام بردید، قرارداد سایر بازیکنان را تا سه سال دیگر تمدید کرده‌ایم. سیدجلال حسینی هم پیشکسوت پرسپولیس بوده و رعایت شأن او برای همه ما واجب است. ان‌شاءالله بتوانیم مانند گذشته از حسینی استفاده کنیم. روز گذشته اعلام کردم دعوتنامه‌ای به ترابی و سرلک ارسال کنند تا به باشگاه بیایند. با حامد لک هم گفتمانی داشتیم و با این سه بزرگوار برای تمدید قرارداد مذاکره می‌کنیم.

صدری با بیان اینکه نحوه جدایی نوراللهی و کنعانی‌زادگان برای باشگاه پرسپولیس خیلی بد بود، خاطرنشان کرد: جالب است بدانید در قرارداد جدیدی که با بازیکنانی چون مهدی عبدی و مهدی شیری بستیم، بندی اضافه کردیم که اگر آنها پس از پایان قرارداد خود به تیمی‌خارجی رفتند، پنج یا 10 درصد از قرارداد خود را سالانه به باشگاه بدهند. خدا را شکر برند باشگاه برای این بازیکنان خیلی مهم است و آنها کمک می‌کنند تا این کار را انجام دهیم. سایر موارد از جمله گل‌محمدی و دستیارانش به مدت دو تا سه سال دیگر قرارداد دارند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: خودتان می‌دانید در این باشگاه حداقل مواردی داشتیم که دو سال سرپرست داشته باشیم. از روزی که بنده با آقای سجادی صحبت کردم، تمام اختیارات یک مدیرعامل را داشته‌ام. این نیست که اگر فردا صبح حکم من از سرپرستی به مدیرعاملی تغییر کند، اتفاق ویژه‌ای رخ بدهد. ممکن است در ذهن هوادار بحث تثبیت جایگاه را ایجاد کند، اما از نظر عملکردی برای ما فرقی ندارد. ارتباط من با آقای سجادی بسیار نزدیک است، او به ما اعتماد کرده و ما هم تلاش می‌کنیم کارهایی که به نفع باشگاه است را انجام دهیم.

سیدمجید صدری , تیم فوتبال پرسپولیس , فوتبال ,

صدری با بیان اینکه وزیر را در جریان اقدامات باشگاه می‌گذارد و برخی موارد را شخصاً به او اعلام می‌کند، اظهار داشت: شاید بگویید چقدر تشکر می‌کنی، اما سجادی در این چند وقت که وزیر شده، بین استقلال و پرسپولیس تفاوتی قائل نشده است. شاید برخی بحث مدیرعاملی و هیئت مدیره را پیش بکشند، اما ما هم‌اکنون هم هیئت مدیره حمایت‌کننده داریم و هم خودم در سمتی که حضور دارم، کارم را انجام می‌دهم. ما کم و کسری نداریم و شاید برخی می‌گویند او (من) پول کالدرون را گرو نگه داشته یا حقوق را نمی‌دهد، اما اینطور نیست. بالاخره قبل از اینکه من در پرسپولیس سمت داشته باشم، یک هوادار هستم و هر کاری برای تیم مورد علاقه‌ام بتوانم انجام بدهم، با کمال میل انجام خواهم داد. چه بسا قبل از اینکه به اینجا بیایم، هر کمکی توانستم انجام داده‌ام.

وی در واکنش به این مسئله که وزیر ورزش اعلام کرده بود مدیر باشگاه پرسپولیس را سه ماهه تعیین می‌کند و آیا با او در این زمینه در ارتباط است یا نه، عنوان کرد: فکر کنم همانطور که وزیر ورزش گفته است، تا چند روز آینده وضعیت مدیرعاملی باشگاه مشخص می‌شود. من دائم با آقای سجادی در ارتباط هستم، اما یکسری موارد را باید رعایت کنیم و من نمی‌توانم به وزیر ورزش بگویم چه کاری انجام بدهد. وزیر هم قطعاً صلاح باشگاه را در نظر می‌گیرد و مطمئنم به نفع باشگاه کار می‌کند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به این موضوع که آیا مطرح شدن اسامی‌مختلف برای مدیرعاملی باشگاه تمرکز او را به‌هم نمی‌ریزد، خاطرنشان کرد: اصلاً تمرکز من به‌هم نمی‌ریزد. اصلاً فردا به من بگویند که مدیرعامل شده‌ام. مگر نمی‌توانند من را هفته بعد جابه‌جا کنند؟ این مورد که همیشه بوده است و یک هفته بعد هم من را می‌توانند جابه‌جا کنند. این موارد حاشیه‌ای است و خیلی مسائل مهمتری داریم که به آن می‌پردازیم. برای موارد حاشیه‌ای که جو آرام شود، درست می‌گویید.

«مدیران استقلال و پرسپولیس همیشه از پرونده‌های مدیران قبلی انتقاد می‌کنند و این چرخه ادامه دارد. شما تاکنون از باز شدن پنجره صحبت کرده‌اید و سوالی که من از شما دارم، این است که پنجره پرسپولیس چه زمانی دوباره بسته می‌شود؟»، وی در پاسخ به این سوال تصریح کرد: تلاش ما این بوده است که این پنجره را باز کنیم تا دیگر بسته نشود. کاری به گذشته نداریم، ولی اگر ما خودمان را از لحاظ مالی تقویت کنیم، دیگر 100 هزار دلار پولی نیست که پنجره باشگاه با آن بسته شود. الان 100 هزار دلار ما را بیچار کرده است. اگر به منابع مالی که مد نظر ماست دسترسی پیدا کنیم، دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی در ادامه یادآور شد: حدوداً یک و نیم میلیون دلار را می‌توانستیم خرج توسعه باشگاه کرده، به بازیکن پرداخت کنیم و تجهیزات بخریم، ولی این پول را به دو نفر آدم دادیم. نکته‌ای که وجود دارد این است که باشگاه پرسپولیس حاضر است قرارداد‌هایش را افشا کند. قراردادی که با دو بازیکن تاجیکستانی بسته‌ایم،‌ رقمش از بازیکنان معمولی خودمان کمتر است. بازیکنان ما را نگاه کنید. قراردادشان از رقمی‌که تیم‌های صنعتی داده‌اند، خیلی کمتر است. بازیکنانی که در پرسپولیس بازی می‌کنند به عشق پرسپولیس در این تیم مانده‌اند، ولی دو برابر این پول را تیم‌های صنعتی می‌دهند. شما بروید از دستگاه نظارتی یا هرکس دیگری که می‌‌توانید سوال کنید که آقای مغانلو در پرسپولیس چقدر می‌گرفت و الان در باشگاهی که رفته چقدر پول می‌گیرد؟ یکی این مسئله را مشخص کند.

صدری با بیان اینکه «این تفاوت‌ها ما را بیچاره می‌کند»، اضافه کرد: ما حتی به بازرسی کل کشور هم این موضوع را گفتیم. آنها بودجه‌‌هایی دارند که ما نداریم،‌ نه ما و نه استقلال. ما سقف داریم و نمی‌توانیم بالا‌تر از آن سقف پرداخت کنیم، در صورتی که الان بیشتر بازیکنان تیم ملی برای پرسپولیس هستند. ما شرمنده آقای وحید امیری هستیم. آقایان ترابی،‌ سرلک یا امیری همه با عشق اینجا مانده‌اند. حداقل پیشنهادی که گل‌محمدی داشت و با من مطرح کرد دو سه برابر پولی است که الان ما به ایشان می‌دهیم، ولی من خواهش کردم که بماند و تمدید کند. بازیکن ما هم حق دارد مثل بازیکن یک تیم صنعتی درآمد بالا داشته باشد، ولی باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم. بازیکنان ما همه دلی ایستاده‌اند و به مراتب از اینجا بیشتر پول می‌توانند بگیرند. چه بازیکنان و چه کادر فنی. از تمام افرادی که از پیش ما رفتند سوال کنید در تیم‌های جدید‌شان چقدر می‌گیرند.

وی راجع به مشکل مالیاتی باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: درباره بحث مالیات آقایان خاندوزی (وزیر امور اقتصادی و دارایی) و سجادی (وزیر ورزش و جوانان) به ما کمک کردند. حدود یکی دو ماه پیش که اداره مالیات حساب باشگاه را مسدود کرده بود، به لطف این دو بزرگوار مشکل حل شد. یک بار باید این مسئله روشن شود. مالیات در نظر گرفته شده برای سال 80 به بعد است. هر عددی اعلام می‌کنند، قسط‌بندی کنند. متأسفانه اتفاق بدی که دوباره افتاده، این است که دوستان مالیات تهران پولی خواسته‌اند و حس می‌کنم حساب‌های باشگاه را می‌خواهند مسدود کنند یا مسدود شده است. امیدوارم یک بار برای همیشه این مشکل حل شود.

صدری درباره مالکیت ورزشگاه شهیدکاظمی‌اظهار داشت: قرار است در این رابطه جلسه‌ای را با حضور آقای سجادی و همینطور آقای زاکانی شهردار تهران برگزار و برای دریافت سند ورزشگاه شهیدکاظمی‌اقدام کنیم. فکر کنم به پشتوانه هواداران، این ورزشگاه برای پرسپولیس است. برنامه‌هایی برای توسعه دو زمین در این ورزشگاه در نظر داریم. نیاز است که در این ورزشگاه یکی دو زمین دیگر داشته باشیم. قصد داریم استانداردهای سازمان لیگ را رعایت کنیم تا یکسری از بازی‌ها مثل دیدار روز گذشته با ویستا توربین را در ورزشگاه شهید کاظمی‌برگزار کنیم. با وجود اینکه سند به نام باشگاه نشده است، حس می‌کنیم شهرداری به ما محبت دارد و حالا حالاها در اختیار ما قرار دارد. با پیمانکار مجموعه درفشی‌فر هم در حال صحبت هستیم تا اقاله قرارداد کنیم.

خبرنگاری به سرپرست باشگاه پرسپولیس یادآوری کرد که پیمانکار درفشی‌فر با کمپ استقلال متشرک است که صدری در این زمینه گفت: کاری به پیمانکار مشترک با کمپ استقلال نداریم. استقلال را به‌عنوان تیم نایب قهرمان قبول داریم و مشکلی با آنها نداریم! با پیمانکار صحبت کرده‌ایم که کارها را جلو ببرد تا زمین آنجا را تبدیل به چمن طبیعی کنیم و تیم‌های پایه نیز به شهید گمنام بروند. محسن خلیلی را مأمور این کار کرده‌ایم. ما 30 درصد پرداختی به تیم‌های پایه داشتیم. خلیلی گفت در 11 سال گذشته هیچ وقت این موقع سال چنین پرداختی برای تیم‌های پایه‌ای صورت نگرفته بود. هر زمان که به بزرگسالان پرداختی داشته باشیم، آکادمی‌را هم می‌پردازیم. در کنار آنها، پرسنل باشگاه را داریم که تمام مبالغ‌شان را پرداخت کرده‌ایم، حتی پاداشی که از سال 98 مصوب شده است را گفته‌ایم بدهند، چون پرسنل باشگاه زحمت می‌کشند و قدردان زحمت‌شان هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که در این مدت که در باشگاه پرسپولیس بوده خیلی از مشکلات توسط او حل شده است و اگر احیاناً به‌عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب نشود به کارش در پرسپولیس ادامه خواهد داد یا خیر، گفت: من می‌گویم اصلاً همین امروز هر پنج عضو هیئت مدیره و مدیرعامل را گذاشتند. مگر نمی‌توانند این افراد را هفته آینده جابه‌جا کنند؟! اصلاً نباید فکرمان را به این مسائل معطوف کنیم. من به هواداران گفتم که تا روزی که هستم در خدمت هستم و سعی کردم به حرف‌هایم عمل کنم. من هر جایی که بودم کارم اجرایی بوده است. من زمان سمیعی حس نمی‌کردم که در هیئت مدیره هستم و واقعاً کمک بودم. الان هم هرجایی که برای باشگاه کمک لازم باشد تمام قد در خدمت هستم. ان‌شاءالله تکلیف باشگاه روشن می‌شود و همه چیز درست خواهد شد.

صدری درباره واگذاری باشگاه پرسپولیس به وزارت اقتصاد و دارایی تصریح کرد: اصلاً معلوم نیست که کدام باشگاه به کجا واگذار می‌شود. وزارت دارایی، دادگستری و ورزش از اعضای مجمع ما هستند. یکی از راه‌هایی که در زمان آقای علی‌نژاد عنوان شد این بود که مالکیت این دو تیم را به یک وزارتخانه بدهند، ولی در بحث کاری ما چیزی را کم و زیاد نمی‌کنیم. به هر حال هر اتفاقی برای ما بیفتد، برای تیم رقیب هم می‌افتد. بعید می‌دانم که مالکیت دو باشگاه یکی باشد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به صحبت‌های مصطفوی مبنی بر اینکه مشکل سرخابی‌ها حل نشده است و امکان حذف آنها از لیگ قهرمانان وجود دارد، گفت: خیلی از این مسائل که برای ما نوشتند برای سال 80 بود. من بعید می‌دانم. وقتی ما به هواداران‌مان قول دادیم، جلوی همه دوستان هم گفتیم که مشکل حل شده است، دیگر آقای مصطفوی که نمی‌آید زیر حرفش بزند.

صدری در خصوص اینکه سعید عباسی (رئیس کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای) گفته است که استقلال و پرسپولیس به هواداران‌شان قولی ندهند خاطرنشان کرد: آقایان عباسی، مصطفوی و عزیزی خادم طوری کار می‌کنند که مجوز حرفه‌ای دو باشگاه صادر شود.

وی درباره عدم شکایت پرسپولیس از شجاع خلیل‌زاده و نگرفتن غرامت از این بازیکن گفت: قرار نیست بچه‌های خودمان را از بین ببریم. نباید با خلیل‌زاده و دیگر بازیکنان بی‌مهری کنیم که وقتی از باشگاه می‌روند دلخور باشند و دوست نداشته باشند برنگردند. اگر قرار باشد که غرامت بگیریم قطعاً با خلیل‌زاده هماهنگ می‌کنیم، ولی تمام کسانی که در پرسپولیس بازی کردند برای ما قابل احترام هستند و ما سعی می‌کنیم رابطه خوبی با آنها داشته باشیم. ما با خلیل‌زاده مشکلی نداریم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که «حضور باعجله دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس کار درستی است؟»؛ تصریح کرد: اولاً که چند سال است که دنبال این کار هستند. جناب آقای رئیسی هم دستوری داد تا ظرف مدت کوتاهی این مشکل برطرف شود و ما به بورس برویم. ما جلسه‌ای را به همراه استقلال در دیوان محاسبات برگزار کردیم و یک زمان‌بندی را تعیین کردند. ان‌شاءالله تا آخر دی ماه بتوانیم سهام‌مان را در بورس عرضه کنیم. کلش هم 15 درصد عرضه می‌شود و می‌توانند پنج درصد به پنج درصد به مردم معرفی شود.

صدری درباره اینکه دو باشگاه صورت‌های مالی درستی اعلام نکردند، گفت: ما ارائه کردیم و فقط یک اختلاف‌نظر بود. ما صورت مالی سال گذشته را داده بودیم که دوستان هم متقاعد شدند و برای امسال هم در حال مذاکره هستیم و حسابرس در حال بررسی است. در حال حاضر با 15 درصد می‌توانیم شروع کنیم و کم‌کم ادامه دهیم و به سمت خصوصی‌سازی پیش برویم. یک حسنی که ورود به بورس دارد این است که با شفافیتی مالی که به وجود می‌آید خیلی از مسائلی که الان با آن روبه‌رو هستیم، برطرف می‌شود.

صدری در پاسخ به این سوال که کارگزار باشگاه پرسپولیس به صورت ماهیانه چقدر به باشگاه پرداختی خواهد داشت، گفت: قراردادی که ما با کارگزار داریم، 220 میلیارد تومان درآمد برای سوشال است که شاید هفته بعد تمام این قراردادها بسته شود و تمام پول را به ما بدهد. تمام درآمد ما در حوزه تبلیغات محیطی هم 110 میلیارد تومان است.

وی در واکنش به پرسش عجیبی مبنی بر اینکه آیا این درآمد 220 میلیاردی به زمان بعد از مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد مربوط می‌شود یا به زمان او هم ارتباط پیدا می‌کند، گفت: زمان آقای انصاری‌فرد چه ربطی دارد؟!

سرپرست باشگاه پرسپولیس سپس با این مسئله مواجه شد که آیا این قرارداد به بانک گردشگری ارتباط دارد که قراردادش در زمان انصاری‌فرد امضا شد، خاطرنشان کرد: آقای انصاری‌فرد کاری نداشته است. ما یک قرارداد 220 میلیاردی و یک قرارداد 110 میلیاردی در حوزه تبلیغات محیطی داریم. شاید یک جنگ و دعوایی در زمینه تبلیغات محیطی شد، اما باز هم باید بگویم که آقای سجادی و عزیزی خادم همکاری کردند. حتی اگر ما دعوا هم کردیم و هر اتفاقی افتاد، اما اگر این دو عزیز نمی‌خواستند، این اتفاق رخ نمی‌داد. مانند سال‌های گذشته که اتفاقی رخ نمی‌داد. در بحث تبلیغات محیطی ما مدیون آقای سجادی و عزیزی خادم هستیم.

صدری افزود: درباره بحث درآمدها باید از حق پخش هم بگوییم. ما در این مورد نامه‌ای به آقای جبلی رئیس صداوسیما زدیم و درخواست کردیم جلساتی برگزار شود که فکر می‌کنم خود او هم موافق باشد. درباره پخش اینترنتی هم مباحثی داریم و هفته گذشته به تمام شرکت‌های مربوطه نامه زدم. خواهش من از  هواداران است و واقعاً روی کمک آنها حساب می‌کنیم. اگر آنها با باشگاه هماهنگ باشند و در فضای مجازی هم از حوزه‌هایی که ما معرفی می‌کنیم، استفاده کنند درآمد خوبی خواهیم داشت. در یکی از کانال‌هایی که معرفی کردیم، حتی اگر یک ریال سهم باشگاه باشد، به حساب باشگاه می‌آید و روز اول کسی باور نمی‌کرد مسئله این همه شفاف باشد. این مسئله در پخش‌های اینترنتی هم می‌تواند صورت بگیرد. در بحث لباس فروشی هم فروشگاه‌هایی هستند که شبیه لباس ما را می‌فروشند و چرا این نباید برای خود باشگاه باشد؟ از هواداران خواهش می‌کنیم از جایی که ما معرفی می‌کنیم، اقدامات خود را انجام دهند. در اروپا کپی رایت رعایت می‌شود و کسی نمی‌تواند کار غیرقانونی کند، اما در حوزه لباس همین منیریه لباس با لوگوی ما را می‌فروشند و باید درصدی از سود آن به باشگاه برسد و سهم ما هم چیزی نمی‌شود. پخش اینترنتی بازی‌های ما در شبکه‌های مختلف وجود دارد و باید سهم باشگاه را بدهند. این مسئله را دنبال می‌کنیم و هواداران هم اگر در این حوزه ما را حمایت کنند، اتفاق خوبی می‌افتد.

وی در واکنش به اینکه سیدمهدی سیدصالحی مدیر تیم فوتبال پدیده گفته بود تا زمانی که طلب این باشگاه مربوط به رضایت‌نامه یحیی گل‌محمدی پرداخت نشود، اجازه نمی‌دهند پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس باز شود، گفت: در این خصوص هم صحبت کردیم و متأسفانه این قرارداد هم ماجرایی دارد. دوستان ما با باشگاه پدیده تفاهم‌نامه شش میلیاردی امضا کرده‌اند که یک و نیم میلیارد آن پرداخت شد، اما چهار و نیم میلیارد باقی ماند. یک بندی در این تفاهم‌نامه وجود دارد که به ازای هر یک روز تأخیر، روزی 10 میلیون جریمه شود و حالا 4.5 میلیارد تبدیل به 16 میلیارد شده است! در این خصوص با آقای حمیداوی و حیدرپور صحبت کردم و گفتم همین فردا اصل پول را می‌دهیم و مشکل ما با جریمه است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به این سوال که آیا باشگاه پدیده تمام پول و جریمه را می‌خواهند، گفت: آنها به ما محبت دارند و خیلی این مبلغ را کم کردند، اما خودم به‌عنوان مسئول باشگاه دولتی نمی‌دانم چطور این پول را پرداخت کنم. نمی‌دانم روزی 10 میلیون جریمه چیست. خود من سال گذشته برای باشگاه پول قرض گرفته‌ام و خیلی‌ها می‌گویند صدری پول قرض کرده است. بله پول قرض کردم، اما ما 3.4 میلیون دلار در AFC پول داریم و از دوستان‌مان پول گرفتیم که بهره‌ای هم نمی‌دهیم، اسمی‌از آنها نبردیم و تبلیغی هم برای کسی نکردیم. روی اعتبار ما پولی به باشگاه دادند و خواستند زمانی که ما پول AFC را گرفتیم، به آنها پس بدهیم. در این مورد هم مصوبه هیئت مدیره داریم و در مصوبه لحاظ شده، زمانی که از AFC پول گرفتیم،‌ آن را برگردانیم. مانند پول بودیمیر که یکی از دوستان آن را انجام داد و هر وقت او را می‌بینیم شرمنده می‌شویم، چون حتی کارهای صرافی را هم خود این فرد انجام داد و قرار بود سه ماهه پول را پس بدهیم و الان یک سال گذشته است. حالا دوستان می‌گویند ما قرض کردیم. بله همینطور است، اما هیچ سودی یا جریمه‌ای قرار نیست بابت آن بدهیم. در مورد پدیده مشکل ما این است که باید روزی 10 میلیون جریمه بدهیم و این پول را نداریم. اگر آقای حمیداوی دستور بدهد، ما همین امروز اصل پول را به آنها خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، مبنی بر اینکه چه تدابیری برای بازگشت رادوشوویچ اندیشه است، گفت: اگر الان برنامه‌مان را بگوییم به بیرون درز پیدا می‌کند، ولی قطعاً ما برای این موضوع تدبیر داریم. اولین خواسته ما این بود که ایشان برگردد و دو بار نامه زدیم که «برگرد و بیا بازی کن». اگر جواب داد که هیچ ولی اگر جواب نداد به دنبال راه قانونی می‌رویم.

صدری درباره اینکه او راجع به مدیران قبلی صحبت کرده است، ولی اگر باشگاه موفق به بازگرداندن رادوشوویچ نشود، پرونده‌ای 700، 800 هزار دلاری در پیش خواهد بود، تصریح کرد: ما نگفتیم مدیران مقصر بوده‌اند یا خیر. ما 80 هزار دلار به ایشان پرداخت کردیم. مطالبات ایشان از زمان آقای انصاری‌فرد هم بوده است، ولی ما قدم برداشتیم و گفتیم می‌خواهیم این بدهی را صفر کنیم. حداقل سه شاهد اینجا دارم که گفتم 80 هزار یورو می‌دهیم و از جا به بعد هم مثل بازیکنان واریزی برای او خواهیم داشت، بازیکن و ایجنت ایشان هم به ما گفتند که می‌ماند. نامه هم نوشته بودیم که ایشان امضا کند، ولی اینقدر فکر می‌کردیم که او آدم راستگویی است متأسفانه (جمله نیمه تمام می‌ماند). البته هنوز هم فکر می‌کنیم راستگوست. ممکن است او را ناراحت کرده باشند، ولی دوباره از ایشان خواهش می‌کنم که برگردد. نکته‌ای که وجود دارد این است که ما اعتماد کردیم و الان باید دنبال راه قانونی باشیم. قطعاً قانون هم به ما حقی داده است. من سه چهار شاهد دارم که بازیکن گفت اگر من 80 هزار‌تا بگیرم، دیگر اوکی است.

سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا این امکان وجود دارد که باشگاه از جدایی رادو ذینفع و برنده شود، ابراز داشت: ابتدا از او می‌خواهیم که برگردد، ولی اینکه بخواهیم برنده شویم (جمله نیمه تمام می‌ماند). یک نکته بگویم من حسم این است که باشگاه در زمینه حقوق بین‌الملل باید مقداری قوی‌تر عمل کند. ما باید بتوانیم در پرونده‌ها وکلای بین‌المللی درست و حسابی داشته باشیم. شاید در پرونده‌های قبلی هم وکیل درست و حسابی داشتیم می‌توانستیم برنده شویم. تلاش من این است که بتوانیم از وکلای بین‌المللی خوبی استفاده کنیم.

وی درباره اینکه آیا درست است که روز گذشته کارمندان باشگاه اعتصاب کردند، تصریح کرد: گفتیم از بیست‌وپنجم تا سی‌ام حقوق پرداخت می‌کنیم که خدا را شکر این اتفاق دیروز رخ داد. دشمن‌های ما می‌خواهند شکافی بین ما و پرسنل خوب ما ایجاد کنند که نمی‌توانند. از پرسنل، کادر فنی و همه افرادی که شبانه روزی برای این تیم زحمت می‌کشند می‌کنیم. همچنین از بازیکنان و کاپیتان‌های‌مان تشکر می‌کنیم. بازیکنان ما همه باغیرت برای پیراهنی که بر تن دارند، می‌جنگند. ماهم تلاش می‌کنیم شرایطی را مهیا کنیم که بازیکنان با تمام توان به میدان بروند.

وی خاطرنشان کرد: من عملکردی صحبت کردم و دنبال فرافکنی نیستم. قطعاً هر سه مدیرعامل قبلی باشگاه از من بهتر هستند، ولی آن چیزی که من دیدم، فکر می‌کنم مسائل باید شفاف‌سازی شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه قرض‌هایی که سمیعی و او گرفته‌اند، چه مقدار بوده است، گفت: یک 507 هزار یورو بوده است. آقای سمیعی یک 30 میلیارد گرفته است که در قبال آن قرار بود خدمات بدهیم. 15 میلیارد دیگر هم بود و یک هشت میلیارد هم از اسپانسر تیم رقیب گرفتم که جزو افتخارات بنده است که این پول را از آقای رسول‌پناه پرسیدند که او گرفته است، در صورتی که بنده این مبلغ را گرفته‌ام. چیزی حدود 40، 50 میلیارد قرض گرفته‌ایم.

صدری در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود قرارداد گل‌محمدی در زمان سمیعی تمدید شده بود و او فقط رقم قرارداد سرمربی پرسپولیس را افزایش داده است، تصریح کرد: قرارداد گل‌محمدی برای این فصل بود و در پایان فصل تمام می‌شد. من برای دو فصل دیگر قرارداد او را تمدید کردم.

وی راجع به این موضوع که چرا پاسخگوی خبرنگاران نیست، خاطرنشان کرد: یک کار زشتی را یک عزیزی انجام داد و در یکی از گروه‌ها شماره‌ من را پخش کرد! متأسفانه یک چیز‌هایی به من گفتند که در 50 سال به گوشم نخورده بود. جالب است که کار می‌کنیم می‌گویند باید بروی، کار نمی‌کنیم می‌گویند باید بروی. اینکه پاسخگوی تلفن نیستم، به خاطر این است که مکرراً تماس تلفنی دارم و کار برای من سخت است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره تبلیغات بانک گردشگری روی پیراهن این تیم گفت: ما هر کاری می‌کنیم براساس منافع باشگاه است. در دو مرحله مبلغ قراردادمان با بانک گردشگری را زیاد کردیم. الان هم در حال مذاکره با آنها هستیم و آنها هم به این موضوع رسیدند که باید حق و حقوق باشگاه را بدهند. ان‌شاءالله من فکر می‌کنم با هر کسی کار می‌کنیم می‌توانیم آن چیزی را که حق باشگاه است، بگیریم و شفاف هم اعلام می‌کنیم و چیز پنهانی نداریم. ما به شرکت کارگزار هم گفتیم که تا آخر فصل برای روی پیراهن با بانک گردشگری قرارداد داریم. اگر این موضوع را قبول نداشت خسارت می‌دهد و تبلیغ بانک گردشگری را برمی‌دارد. مثلاً می‌گوید «خسارت می‌دهیم و تبلیغ دیگری می‌گذاریم». ما به دنبال دعوا نیستیم و اگر بانک گردشگری بداند ما مشتری بالاتری داریم قطعاً تمکین می‌کند.

«در مورد کارگزار باشگاه استقلال و پرسپولیس یک شائبه وجود دارد که یک فرد پشت این مسائل است.»، صدری در پاسخ به طرح این موضوع تصریح کرد: من در مصاحبه گذشته‌ام گفتم که ممکن است ما یک جاهایی با باشگاه رقیب منافع مشترک داشته باشیم. من دنبال اسپانسر مشترک نیستیم و شأن خودمان را می‌دانیم، ولی یک جایی منافع‌مان مشترک است مثل حق پخش، مجوز حرفه‌ای و  … که دو باشگاه باید با هم برویم، صحبت کنیم و به تعامل برسیم. این را بدانید که ما موارد باشگاه‌مان کاملاً مستقل است و به هیچ جای دیگری  وابستگی نخواهیم داشت.

سیدمجید صدری , تیم فوتبال پرسپولیس , فوتبال ,

سرپرست باشگاه پرسپولیس با تشکر از پیشکسوتان این باشگاه گفت: پیشکسوتان عزیز همیشه مرا مورد محبت خود قرار داده‌اند. برنامه خاصی برای آنها و استفاده از نظرات‌شان داریم و ان‌شاءالله اتاق فکری درست می‌کنیم. از بازیکنان و مربیان تیم‌های پایه پرسپولیس هم تشکر می‌کنم و امیدوارم این تیم‌ها به جایگاه واقعی خودشان برسند.

صدری با بیان اینکه باشگاه پرسپولیس به دنبال احیای دانشگاه این باشگاه است، تصریح کرد: ان‌شاءالله هر چه زودتر، دانشگاه پرسپولیس را با کمک پیشکسوتان احیا می‌کنیم. خیلی بد است که این دانشگاه روزی هزار و 800 دانشجو داشت و حالا 180 دانشجو دارد. به هواداران قول می‌دهیم موانع قانونی دانشگاه پرسپولیس را که تنها دانشگاه به نام پرسپولیس است، برطرف کنیم و جایگاه مناسبی در شأن باشگاه داشته باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از همه کسانی که در وزارت ورزش و جوانان، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به ما کمک می‌کنند، تشکر می‌کنم. عزیزی خادم و سجادی در ماجرای تبلیغات محیطی برای ما سنگ تمام گذاشتند. سپاسگزار همه دستگاه‌هایی هستم که به باشگاه پرسپولیس کمک می‌کنند و قلب 40 میلیون هوادار به عشق پرسپولیس می‌تپد. ان‌شاءالله قدردان زحمات‌شان باشیم و نشاط مدنظر در جامعه اسلامی‌را میان هواداران ایجاد کنیم. هواداران با ما ساده صحبت می‌کنند و می‌گویند اگر حال تیم خوب باشد، حال ما هم خوب است. برای اینکه حال 40 میلیون هوادار خوب باشد، باید به حال خوب پرسپولیس رسیدگی کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه تلاش می‌کند حال باشگاه خوب باشد، گفت: از اعضای عزیز هیئت مدیره که حامی‌من بوده‌اند، تشکر می‌کنم. برخی‌ها صحبت‌هایی درباره هیئت مدیره می‌کنند، اما «هیئت مدیره همراه» مهمترین نکته‌ای است که به مدیر کمک می‌کند. از معاونانم در باشگاه تشکر می‌کنم که چند بار با آنها دعوایم شد، اما مرا تحمل می‌کنند. امیدوارم مانند گذشته در خدمت آنها باشیم.

صدری با تمجید از خبرنگاران بیان کرد: از اصحاب رسانه که انصافاً خیلی به ما کمک می‌کنند، تشکر ویژه‌ای می‌کنم. شما (خبرنگاران) برخی جاها ما را اذیت می‌کنید، اما انصافاً با همه شما رفیق هستم و احترام ویژه‌ای برای شما قائلم. اگر هم تماس می‌گیرید و پاسخ نمی‌دهم، بنا را بر بی‌ادبی ما نگذارید. از هواداران که به ما اعتماد کردند، تشکر بسیار بسیار ویژه‌ای می‌کنم و اگر آنها نقصی را به ما گوشزد کنند، آن را برطرف می‌کنیم. امیدوارم روزهای خیلی خیلی خوبی برای باشگاه پرسپولیس و تیم محبوب ما در پیش باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قول مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس را گرفته است یا خیر، اظهار داشت: اگر شما حکم مدیرعاملی هم داشته باشید، معلوم نیست دو ماه دیگر چه اتفاقی می‌افتد. اکنون در جایگاهی فعالیت می‌کنیم و در خدمت هستیم. اگر هم نباشیم، باز هم در خدمت شما هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید