بندر شهید رجایی رکورد زد: تخلیه و بارگیری ۲۸ میلیون تن کالا

اخبار اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد – مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران ضمن تشریح عملکرد سازمان متبوعش گفت: در چهار ماهه ابتدای سال حدود بیست و هشت میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.

 الله مراد عفیفی پور مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: این حجم از کالا شامل هجده میلیون و ششصد و نود و چهار هزار تن کالای غیر نفتی و  نه میلیون و دویست و سیزده هزار تن کالای نفتی است.

وی حجم ترانزیت کالا در بندر شهید رجایی را یک میلیون و  هشتصد و هفتاد هزار تن عنوان کرد و افزود این میزان به نسبت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

عفیفی پور ادامه داد: یازده میلیون و سیصد و نود و سه هزار و دویست و ده تن کالای غیرنفتی از این بندر صادر، سه میلیون و پانصد و پنجاه و سه هزار تن کالا وارد و چهل هزار تن کابوپاژ (حمل ونقل ساحلی) شد.

بندر شهید رجایی رکورد زد:  تخلیه و بارگیری ۲۸ میلیون تن کالا
بندر شهید رجایی رکورد زد: تخلیه و بارگیری ۲۸ میلیون تن کالا

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ترانشیپ یک میلیون و صد و هفتاد و هفت هزار و نهصد و بیست و پنج تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر جنوب کشور به انجام رسید که در مقایسه با چهارماهه سال گذشته، افزایش صد و بیست و چهار درصدی داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ادامه داد: از ابتدای امسال  تاکنون، دو میلیون و ششصد و چهل و پنج هزار و چهارصد و سی و سه تن فرآورده‌‌‌های نفتی به خارج از کشور صادرشده که حدود بیست و پنج هزار تن فرآورده نفتی ترانزیت، پنج میلیون و پانصد و چهل و پنج هزار تن کالا کابوتاژ و حدود یک میلیون تن هم از طریق این بندر وارد شده است.

شایان ذکر است مجتمع  بندری شهید رجایی، با برخورداری از  موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی در نزدیکترین نقطه به تنگه هرمز و دهانه ورودی خلیج فارس، به دلیل  فاصله کوتاه از مسیر اصلی تردد بین قاره ای کشتی‌ها، با قرار گرفتن در محل تلاقی کریدور ترانزیتی شمال – جنوب، مهمترین دروازه واردات و صادرات جمهوری اسلامی‌ایران محسوب می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید