برگزاری کنگره فیفا بدون حضور دایی

چند ماه قبل و در کنگره ای که در ماه مه در فیفا برگزار شد، پیشنهاد کشور عربستان به فیفا مبنی بر اینکه مسابقات جام جهانی به جای چهار سال، هر دو سال یک بار برگزار شود. با ۱۶۶ رای موافق و ۲۲ رای مخالف مواجه شده و قرار شد بررسی بیشتر این پیشنهاد در دستور کار قرار بگیردکه این اتفاق قرار است طی هفته جاری در دوحه مرکز قطر رخ بدهد.

بر اساس گزارش روزنامه «الشرق الاوسط» عربستان در جلسات رسمی دو روزه که این هفته در دوحه قطر برگزار می‌شود، در فرایند مشورت و بحث درباره پیشنهاد عربستان حضور خواهند داشت تا طرح برگزاری هر دو سال یک‌بار جام جهانی تصویب شود. این جلسات زیر نظر فیفا و با حضور «آرسن ونگر» سرمربی سابق تیم آرسنال و مدیر توسعه فیفا برگزار خواهد شد.

الشرق الاوسط مدعی شده است این پیشنهاد عربستان جنجال‌ها و چالش‌های بیشتری را در پی خواهد داشت بخصوص بعد از اعلام حمایت کنفدراسیون فوتبال آفریقا از طرح عربستان چرا که این کنفدراسیون شامل ۵۵ فدراسیون از ۲۱۱ فدراسیون جهانی است در حالی که اتحادیه فوتبال اروپا به دلایل فنی و زمانی با طرح عربستان مخالف است.

در حال حاضر گروه مشورتی  متشکل از بیش از ۸۰ بازیکن و مربی در دوحه حضور دارد که روی هم رفته تجربه حضور در بیش از ۳ هزار بازی بین المللی و بیش از ۳۰۰ مسابقه جام جهانی را دارند. آنان افراد سرشناس و معرفی هستند که از جمله می توان به نفراتی مانند رونالدو و کارلوس از برزیل، لوتار ماتئوس و سامی خدیرا از آلمان، پیتر اشمایکل از دانمارک، دیوید ترزگه از فرانسه، مایکل اوون و جان تری از انگستان، مارکو فان باستن از هلند، زانتی، زابالتا و ماسکرانو از آرژانتین، دروگبا از ساحل عاج، مارکو ماتراتزی از ایتالیا، نونو گومز از پرتغال، تیم کیهیل از استرالیا، کیسوکه هوندا از ژاپن، علی الحبسی از عمان و سامی الجابر از عربستان اشاره کرد. اما در گزارش نشریه سعودی نامی از بازیکنان و مربیان ایران از جمله علی دایی در این گزارش دیده نمی‌شود.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید