برنامه‌‌‌های تدارکاتی تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران

سرمربی تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران، جواد فلفلی، در حاشیه برگزاری سومین مرحله اردوی آمادگی تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران در شیراز در مصاحبه ای گفت: بازیهای چند جانبه آلمان از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود که تیم‌‌‌های آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایران درآن شرکت دارند و به صورت دوره ای با هم بازی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم این اتفاق بیفتد و تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران که مدت هاست از شرایط مسابقه و تمرین دور بوده است دربازیهای چند جانبه آلمان شرکت کند و هم اینک هم محمدرضا مظلومی‌رییس فدراسیون نابینایان پیگیر اعزام تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران به این مسابقات است که جای تشکر دارد.

فلفلی با اظهار اینکه تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران برای بازیهای پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانژو چین آماده می‌شود، افزود: کمیته پارالمپیک در رتبه بندی، تیم ملی فوتبال پنج نفره را نقره ای محسوب کرده  برای همین هم ۱۱ مرحله اردو در نظر گرفته است.

وی گفت: فدراسیون نابینایان با توجه به اینکه تیم ملی مدت‌ها از مسابقه و تمرین دور بوده جمعا ۱۴ مرحله اردو در نظر گرفته است که هم اینک سومین مرحله را در شیراز پشت سر می‌گذاریم.

سرمربی تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران ادامه داد: پیشتر ۲ مرحله اردو در شهرستان محلات برگزار کردیم و از ۱۵ فروردین لغایت ۲۳ همین ماه سومین مرحله را در زمین اختصاصی نابینایان ورزشگاه پارس با حضور ۱۳ بازیکن و  دست اندرکاران تیم ملی پشت سرمی‌گذاریم.

فلفلی با بیان اینکه استان فارس در اردوی تیم ملی با داشتن ۶ بازیکن و یک مربی بیشترین سهمیه دارد و پیشرو است، اظهار داشت: فوتبال نابینایان  زیر ساخت‌‌‌های خاص خودش دارد از این رو  زمین اختصاصی ورزشگاه پارس که استاندارد پیش بینی شده است، مشکلاتی از جمله نداشتن سرویس بهداشتی و رختکن دارد که از مسئولان ورزش فارس می‌خواهیم کمبودها را بر طرف کنند چرا که فارس قطب فوتبال نابینایان ایران است.

وی ادامه داد: از آنجا که فدراسیون نابینایان زمین اختصاصی شیراز به عنوان یک پایه در نظر گرفته است که می‌تواند به عنوان یک کمپ میزبان مسابقات بین المللی باشد لازم است مسئولان استان فارس به ویژه استاندار ورزش دوست حمایت کنند تا کمبودهای این ورزشگاه  برطرف شود چرا که با تکمیل شدن آن بهترین کمپ ایران می‌شود.

سرمربیتیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران  ازمسئولان استان فارس به خصوص سرپرست ورزش و جوانان خواست که در تمرین‌‌‌های این تیم حضور یابند و از نزدیک با توانایی وهنرهای بازیکنان آشنا شوند وبا تحقق این امر کمک خواهد شد تا بازیکنان با روحیه شاد تمرین‌ها را ادامه دهند و احساس تنهایی نکنند.

وی ضمن تشکر از فدراسیون نابینایان افزود: امکانات رفاهی اردوها عالی است و احساس رضایت داریم زیرا سه مرحله اردو شرایط خوبی داشته است، انصافا مسئولان تا آنجا که وظیفه داشتند به نحو شایسته ای همکاری کردند که می‌توان به تدارک برای اعزام تیم به بازیهای چند جانبه آلمان اشاره کرد.

امیر پوررضوی، بهزاد زادعلی اصغر، مهدی طالعی، حسین رجب پور، صادق رحیمی، محمدرضا مهنی نسب، محمد امین رحیم زاده، احمدرضا شاه حسینی، حجت الله مزارعی، علیرضا بخت، علیرضا ایزدی،  مرتضی کریمی‌و  میثم شجاعیان ۱۳ بازیکن دعوت شده به این اردو هستند که زیر نظر جواد فلفلی به عنوان سرمربی و امیرحمزه زارع، محمدرضا شاد دل، محمدمهدی رفیعی به عنوان مربی تمرین خواهند کردند.

احمدرضا شاه حسینی، حجت‌الله مزارعی،علیرضا بخت، علیرضا ایزدی، مرتضی کریمی‌و میثم شجاعیان ۶ بازیکن استان فارس هستند و امیر حمزه زارع هم از شیراز مربی تیم ملی است.

بازیهای پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانژو چین مهرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

تیم فوتبال پنج نفره نابینایان ایران در سال ۲۰۱۰  در بازیهای پاراآسیایی گوانگ ژو چین نایب نایب قهرمان شد، در بازیهای پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ به مقام قهرمانی دست یافت و در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو( برزیل)  هم نایب قهرمان شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید