برنامه فیروز کریمی‌برای باشگاه تراکتور سازی

سرمربی جدید باشگاه تراکتور سازی فیروز کریمی‌در نخستین گفتگویش که با سایت رسمی‌آن باشگاه انجام شد، نظراتش را در  مورد تیم تراکتور بیان کرد. او در مورد شرایط تیم اظهار داشت: شرایط تیم نسبت به موجودیت ما خوب است. صد البته خیلی بار از دست دادیم اما بضاعت ما الان همین است. در این 3-2 جلسه با همین بضاعت کار کردیم و انشاءالله یک بازی خوب را مقابل تیم عربستانی به نمایش می‌گذاریم. شاید این جمله تکراری باشد اما تا ابد گفته می‌شود. نتیجه دست خدا است. امیدوارم خدا هم به ما نظر کند. اطمینان داشته باشید از قبل باخته نیستیم و با تمام وجود به مصاف حریف می‌رویم‌. تصور می‌کنم بازی سختی برای هر دو تیم در پیش است.

در همین رابطه فیروز کریمی‌گفت: از لحاظ بدنی به صد در صد آمادگی نرسیدیم. 3-2 بازیکن مصدوم هم با تلاش کادر پزشکی به جمع ما اضافه شدند. به جز این نفرات سایرین آمادگی نسبی دارند. در مجموع شرایط آمادگی جسمانی بازیکنان دلخواه‌مان نیست و این موضوع طبیعی است زیرا کارمان را خیلی دیر و با تعداد بازیکنان کمی‌شروع کردیم.  3-2  بازیکن در هفته جاری به جمع ما اضافه شدند، اما در تستی که گرفتیم وضعیت بدنی‌شان بد نبود. ناامید نیستیم و ان‌شاءالله آن نفرات هم بتوانند پا به پای بچه‌های دیگر تلاش کنند.

در رابطه با مسابقه با تیم النصر نیز سرمربی تراکتور سازی توضیح داد: دیدار با النصر یک بازی است و ما هم تلاش خود را انجام می‌دهیم. ان‌شاءالله به لطف خدا و دعای خیر هواداران سربلند از زمین خارج می‌شویم. وی در خصوص میزان شناخت خود از تیم النصر توضیح داد: حسین خطیبی تیم حریف را آنالیز کرده و طبق 3-2 جلسه تمرینی خود را برهمین اساس درنظر گرفتیم. می‌دانیم نقاط ضعف و قوت‌شان چیست. سعی کردیم در این جلسات تمرینی کم و محدود، نقاط قوت حریف را پوشش داده و از نقاط ضعفش استفاده کنیم. البته النصر تیمی‌قوی و صاحب سبک است. این موضوع را دقیق نمی‌دانم اما به خاطر حفظ روحیه بچه‌ها نگفتم. شنیدم النصر دو بازیکن به تیمش اضافه کرده که قیمت آنها 12 میلیون دلار است و نفرات تأثیرگذاری هستند. شاید بازیکنان ما چنین قیمتی نداشته باشند اما غیرتشان به مراتب از حریف بیشتر است. خوشبختانه تیمی‌که می‌خواهد به زمین برود، ماحصل کار چهار ماه گذشته خودم است. البته مربیان دیگر هم کار کردند. تیم بدی نداریم و امیدواریم پس از غلبه بر النصر در مراحل بعدی با قدرت بیشتری ظاهر شویم.

در مورد هواداران تراکتور سازی نیز فیروز کریمی‌چنین گفت: از آنان ممنون هستم و همیشه گفته‌ام هواداران تراکتور باشعور، پرشور و مظلوم هستند. شعار من این بود خدمت به تراکتور و هوادارانش عبادت است. مخلص تمام تیم‌ها و طرفدارانشان هم هستم، اما طرفداران تراکتور عاشق هستند و هوادار خالی نیستند. اگر بر دیده مجنون نشینی، به جز از خوبی لیلی نبینی. همه می‌گفتند لیلی سیاه است، اما مجنون می‌گفت نه. طرفداران ما هم با روزهای خوش تراکتور زندگی کرده و با این تیم نفس می‌کشند. همانقدر هم در روزهای سخت و ناگوارش غمگین هستند.  برای اینکه غمگین نباشند، با تمام وجود در خدمتشان هستم.

در همین رابطه سرمربی تیم تراکتور تاکید کرد: برای چهار پنج مورد به تراکتور برگشتم. اولین موضوع خود هواداران هستند. شرایط سخت است. پیشنهاد داشتم و دارم، اما به دلیل برخی مسائل خانوادگی، ابتدا می‌خواستم آن کارها را انجام بدهم تا سر فرصت به جمع اضافه شوم. هواداران پس از رفتن من نشان دادند که می‌توان به آنها تکیه کرد، زیرا قدرشناس بوده و صادقانه و بدون شعار پشت قضیه هستند. اول از همه به خاطر آنها به تراکتور برگشتم. دومین عامل بازگشت من ورزش کشورمان است و فوتبال هم بخشی از این ورزش است. نماینده ایران تمام آذربایجان و همه ترک‌ها هستیم. سوای اینکه نماینده مردم داخل ایران و خیلی از ایرانی‌های مقیم در خارج از کشور هستیم، باید آبرومندانه در لیگ قهرمانان شرکت کنیم و آماده باشیم. باید باعث دلخوشی مردم‌مان باشیم. سومین عامل بازگشت من، اعتلای نام تراکتور است، زیرا تیم بزرگی است و شانه به شانه خیلی از تیم‌های پرطرفدار دنیا حرکت می‌کند. باید برای این تیم کار کنیم.  به خاطر باشگاه و بچه‌های تراکتور بازگشتم. آنها مظلوم واقع شدند. شاید امکانات خیلی از تیم‌ها را نداشته باشیم، اما بازیکنان ما فصل گذشته با تمام قوا ایستادند و توانستند سهمیه مشروط لیگ قهرمانان را بگیرند، این کار بزرگی بود. تیم‌هایی را زیر پا گذاشتیم و بالای شانه آنها ایستادیم که هیچ‌کس فکر چنین موضوعی را نمی‌کرد.  چهارمین عامل بازگشت من همه پرسنل باشگاه خاصه محمدرضا زنوزی هستند. از طرفداران یک خواهش دارم. اگر به یکی از فیلم‌های برنامه 90 مراجعه کنند،می‌بینند در آن فیلم گفتم با مجموعه افرادی که تیم را به شکل شخصی اداره می‌کنند خیلی کار کردم و تجربه‌ام در این زمینه بیشتر از سایر مربیان است.

و بالاخره در ارتباط با مدیر عامل و مالک باشگاه نیز فیروز کریمی‌تاکید کرد: باید قدرشناس باشیم. جمشید نظمی‌به عنوان یک مدیر با تمام وجود تلاش می‌کند. در رأس همه ما هم محمدرضا زنوزی است که باید از وی دلجویی شود. جمله‌ای گفت که واقعا دلم برایش سوخت. می‌گوید آیا درست است یک نفر از جیبش خرج کند و کم‌محبتی هم ببیند؟ تمام حرفهایش منطقی است. به من گفت همانطور که به حرفت گوش کردم به حرف مربیان دیگر هم گوش کردم. زنوزی می‌گوید یکی از دلایل نابسامانی تراکتور این است که تمام اختیارات را به هیأت مدیره، مدیرعامل و مربی دادم. اصول فوتبال هم این را می‌گوید. ان‌شاءالله بتوانیم هواداران و فوتبال و مردم استان و ترک‌زبان‌ها را سرافراز کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید