برنامه ریزی برای تیم ملی فوتبال زنان

نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال، شهره موسوی، در گفت وگویی در رابطه با تیم ملی زنان گفت: همه برنامه ریزی‌ها را برای فوتبال زنان انجام دادیم تا در جام ملت‌های آسیا به موفقیت دست یابیم. همگروهی با سه تیم هند، چین و چین‌تاپیه یک سری مزیت‌هایی دارد و در عین حال نباید این تیم‌ها را دست کم بگیریم.

وی افزود: تصمیم و اراده‌ای که برای رسیدن به موفقیت در میان بازیکنان وجود دارد، کمک می‌کند تا از گروه خود در جام ملت‌های آسیا صعود کنیم. برنامه‌های تیم ملی فوتبال زنان را ادامه می‌دهیم و در کنار آن با توجه به مشخص شدن همگروه‌های ایران سعی می‌کنیم تا دیدار دوستانه‌ای را با تیم‌های قدرتمند تایلند و ژاپن که سبک بازی متفاوتی دارند، داشته باشیم. اکنون با تایلند مکاتبه کردیم تا بازی تدارکاتی با این تیم داشته باشیم.

نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال عنوان کرد: علاوه بر جام ملت‌های آسیا، بازی‌های چهارجانبه هند را در پیش داریم و یک دیدار هم با تیم شالروای بلژیک خواهیم داشت و اردوهای داخلی هم برقرار است تا بازیکنان از آمادگی لازم برخوردار باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که شما با اطمینان از صعود ایران به جام جهانی صحبت می‌کنید، گفت: آنچه که مسلم است همه برای موفقیت تلاش می‌کنند و کسی برای شکست داخل زمین نمی‌رود. با توجه به شرایط موجود و رقم خوردن اتفاقات بزرگ، جای امیدواری است تا به جام جهانی صعود کنیم زیرا بازیکنان به شدت عزم و اراده صعود به این مسابقات را دارند.

گروه‌بندی جام ملت‌های آسیا به شرح زیر است:

گروه اول: هند (میزبان)، چین، چین تایپه و ایران

گروه دوم: استرالیا، تایلند، فیلیپین و اندونزی

گروه سوم: ژاپن، کره جنوبی، ویتنام و میانمار

جام ملت‌های آسیا از ۳۰ دی تا ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ به میزبانی هند برگزار می‌شود. ۲ تیم اول و دوم هر گروه و ۲ تیم برتر از میان تیم‌های سوم گروه‌ها به مرحله حذفی مسابقات صعود می‌کنند.

تیم ملی فوتبال زنان ایران امسال با گذشتن از سد بنگلادش و اردن، برای نخستین‌بار سهمیه حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا را کسب کرد.

چین، چین تایپه و هند به ترتیب در رتبه‌های ۱۷، ۴۰ و ۵۷ رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی فوتبال قرار دارند و در میان تیم‌های آسیایی به ترتیب چهارم، هشتم و یازدهم هستند. ایران تیم ۷۲ جهان و ۱۴ آسیا است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید