برانکو، ایران و عمان

برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی فعلی تیم ملی فوتبال عمان درباره دو بازی اول تیم ملی فوتبال عمان به سایت croatian،  گفت: برداشت ما از دو بازی اول مقابل ژاپن و عربستان بسیار مطلوب است، زیرا ما هر دو بازی را بسیار خوب انجام دادیم، حتی مقابل عربستان که ما را شکست داد، اما ما بسیار خوب بازی کردیم، چندین موقعیت خلق کردیم و مطمئناً مستحق یک گل بودیم. شایسته تساوی برابر عربستان بودیم اما باختیم.

برانکو درباره راز برتری برابر ژاپن گفت: سخت کوشی راز برتری ما برابر ژاپن بود. ما به صعود به جام جهانی باور داریم و رویای بزرگی را دنبال می‌کنیم. عمانی‌ها حق دارند به این رویا باور داشته باشند و به دنبال رسیدن به آن باشند.

او درباره موفقیت مربیان کروات در قاره آسیا گفت: دلیل موفقیت مربیان کروات این است که آن‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، زیرا در کرواسی سنت دیرینه‌ای در مدرسه مربیگری و فوتبال حرفه‌ای وجود دارد و مربی‌ها وقت زیادی برای تحصیلات خود می‌گذارند و سرمایه گذاری زیادی می‌کنند. تحصیلات تکمیلی و البته دستیابی به موفقیت آسان به دست نمی‌آید. مربیان کروات در کشورهای دیگر بسیار راحت با سنت فرهنگی سازگار هستند و می‌خواهند بخشی از فرهنگ محل کار خود باشند.

در ادامه مصاحبه برانکو در پاسخ به سوالی درباره تیم ملی ایران گفت: ایران در گروه A قرار دارد، گروهی که به همراه کره جنوبی، امارات، لبنان، عراق و سوریه است و من فکر می‌کنم آن گروه ضعیف‌تر از گروه B است که عمان در آن قرار دارد. زیرا در گروه ما سه تیم ملی ژاپن، عربستان سعودی و استرالیا وجود دارند، تیم‌هایی که به طور منظم در جام جهانی بازی می‌کنند و تجربه زیادی دارند. فکر می‌کنم ایران و کره جنوبی به راحتی به عنوان تیم‌های اول به جام جهانی بروند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید