بحران تخم مرغ‌‌‌های آلوده در اروپا گسترش یافت

اخبار بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد -بحران تخم مرغ‌‌‌های آلوده به فیپرونیل به پانزده کشور در اروپا و هنگ کنک نیز سرایت کرده است، این خبری بود که کمیسیون اروپا اعلام کرد.

به گزارش صدای معتمد به نقل از میزان، مدیر بهداشت و امنیت مواد غذایی کمیسیون اروپا از کشورهای این قاره خواسته تا یکدیگر را متهم نکرده و از سرزنش دیگر کشورها خودداری کنند.

وی تاکید کرده: اتهام زنی و سرزنش یکدیگر هیچ سودی ندارد و من خواستار پایان دادن به این روند هستم.

در برخی گزارشات مشاهده شده که تخم مرغ‌‌‌های تولید شده در هلند حاوی آفت کش‌‌‌های مضر و ممنوع شده از سوی اتحادیه اروپا هستند.

مرکز نظارت بر مواد غذایی بریتانیا اعلام کرده است در حدود هفتصد هزار تخم مرغ از مزارع هلند که احتمالا آلوده به فیپرونیل میباشند وارد بریتانیا شده اند.

مقامات بهداشتی اروپا علاوه بر ابراز نگرانی از فروش مستقیم تخم مرغ‌ها در فروشگاهها استفاده از آنها در مواد غذایی مانند ساندویچ، سالاد و شیرینی را ممنوع اعلام کرده اند.

در عین حال وزیر کشاورزی فرانسه اعلام کرد هشتاد شرکت بزرگ  که محصولات غذایی با ترکیب تخم مرغ تولید می‌کنند بازرسی خواهند شد.

در سال دو هزار و سیزده اتحادیه اروپا استفاده از ماده فیپرونیل را بجز در موارد خاص در صنعت کشاورزی و دامداری ممنوع اعلام کرد.

کاربرد این ماده در صنعت کشاورزی از بین مردن  موجودات موذی مانند سوسک،مورچه و موریانه است و استفاده از آن در هرنوع ماده غذایی که توسط انسان استفاده می‌شود در سراسر قاره اروپا ممنوع است.لازم بذکر است این ماده موجب مرگ زنبور عسل هم می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید