بالاخره استقلال، پرسپولیس و گل گهر از آسیا حذف شدند

صفحه رسمی‌کنفدراسیون فوتبال آسیا در صفحه توییتری خود اعلام کرد که سه باشگاه ایرانی پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان از حضور در فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ محروم شدند و نمی‌توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

کمیته مستقل کنترل AFC اعلام کرده که این سه باشگاه نتوانسته‌اند معیارهای ضروری (مطابق بندهای ۳.۱ و ۳.۲ اساسنامه صدور مجوز برای باشگاه در AFC) را فراهم کنند و مطابق آن نباید اجازه ورود به لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ را داشته باشند. به علاوه این کمیته اعلام کرده که مدارک اضافی ارائه شده از سوی باشگاه گل گهرسیرجان را هم رد کرده است. پرونده این سه باشگاه به دبیرخانه کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال برای بررسی و اقدام ارجاع داده شد.

چند روز پیش بود که نامه‌ای از کنفدراسیون فوتبال AFC برای فدراسیون فوتبال آمد که این سه باشگاه مشکلاتی جدی در راه کسب مجوز حرفه‌ای دارند و احتمال حضورشان در فصل جدید مسابقات لیگ قهرمانان بعید است. با این وجود تلاش‌هایی برای حل مشکل انجام شد و دفاعیاتی نیز به محل کنفدراسیون ارسال شد اما مورد قبول واقع نگردید و این سه باشگاه نمی‌توانند در این فصل به ACL بروند.

با این شرایط تنها تیم‌های سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان نماینده‌های کشورمان در لیگ قهرمانان اسیای پیش رو هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید