باقرزاده: تا پایان سال هیچ مسابقه‌ای نداریم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- فضل اله باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی در مورد لزوم برگزاری اردو تیم ملی گفت: در هر حال باید اردوها را آغاز می‌کردیم چون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تمرینات خاص خود را می‌طلبد. البته ما تا پایان سال هیچ مسابقه‌ای نداریم و در سال ۲۰۲۱ هم فعلا برگزاری مسابقات زون آسیا در ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شده است.

فضل اله باقرزاده اظهار کرد: در نظر داشتیم اردوی اسلحه اپه و فلوره مردان از ۸ یا ۹ آذر و اردوی تیم ملی دختران از ۱۵ آذر آغاز کنیم اما با این شرایط باید ببینیم وضعیت به چه صورت می‌شود؛ چون سلامتی ورزشکاران برای ما بسیار مهم است.

او در مورد گلایه برخی شمشیربازان از برگزار نشدن لیگ که منبع درآمد آن‌هاست گفت: بچه‌های تیم ملی را که حمایت می‌کنم و سه ماه بسته حمایتی برای بقیه شمشیربازان و مربیان در نظر گرفتم و حتی ماه گذشته به داوران هم بسته حمایتی دادم هر چند که می‌دانم مبلغ ناچیزی است.

باقرزاده تصریح کرد: اما در شرایط حال حاضر همه مردم مشکل دارند. از طرفی در لیگ شمشیربازی هم آن قدر پول رد و بدل نمی‌شود و مانند لیگ بسکتبال و والیبال نیست که ورزشکاران میلیاردی متضرر شوند. به غیر از پاکدامن و عابدینی بقیه نفرات بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دستمزد داشته‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که فدراسیون، لیگ برتر شمشیربازی را برگزار می‌کند یا خیر؟ تصریح کرد: برنامه‌ریزی آن را کرده بودیم و ۵ تیم در سابر و ۵ تیم در اپه و فلوره اعلام آمادگی کرده بودند و تیم‌های خوبی بودند اما فعلا نمی‌توانیم استارت لیگ را بزنیم تا ببینیم بعدا شرایط چگونه می‌شود چون شرایط این اجازه را نمی‌دهد که لیگ را برگزار کنیم.

باقرزاده درباره‌ی رسیدگی به ملی‌پوشان شمشیربازی سابر پس از مثبت شدن تست کرونای آن‌ها بیان کرد: سه نفر از آن‌ها از یزد، رشت و تبریز آمده بودند و دیروز صبح که رسیدند بلافاصله تست دادند که نتیجه مثبت شد. اکنون باید خانواده‌های آن‌ها هم تحت مراقبت قرار بگیرند تا خدایی نکرده دچار مشکل نشوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید