باشگاه تراکتور سازی و مجازات در پیش روی

با توجه به قوانین AFC در صورت انصراف باشگاه تراکتور سازی از لیگ قهرمانان آسیا، براساس قوانین فصل ۲۰۲۱ این رقابت‌ها، با جرایم سنگینی مواجه خواهد شد. به طور کلی AFC در قوانین فصل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا، انصراف تیم‌ها را در دو حالت مورد بررسی قرار داده است. حالت اول، قبل از شروع مسابقات است که باشگاه مورد نظر براساس فاصله زمانی انصراف تا شروع مسابقات از حداقل ۱۰ هزار دلار تا حداقل ۲۰ هزار دلار جریمه می‌شود.

دومین حالت به تراکتوری‌ها ارتباط پیدا کرده و در مورد تیم‌هایی است که پس از آغاز مسابقات و در حین آن انصراف می‌دهند. طبق قوانین لیگ قهرمانان آسیا، محرومیت‌های زیر در انتظار باشگاه تراکتور سازی است:

۱. محرومیت از حضور در دو دوره بعدی لیگ قهرمانان و رقابت‌های بین‌المللی دیگر

۲. جریمه حداقل ۵۰ هزار دلاری به دلیل انصراف پس از آغاز مرحله گروهی لیگ قهرمانان (در صورتی که AFC تشخیص دهد تراکتور پس از آغاز مرحله حذفی انصراف داده، این جریمه به حداقل ۱۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد.)

۳. برگرداندن مبالغ حمایتی که AFC در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ به تراکتور پرداخت کرده (در صورت پرداخت نشدن، تراکتور دیگر حقی بابت دریافت این مبالغ ندارد.)

۴. پرداخت غرامت به باشگاه‌های متضرر شده، AFC، شریک تجاری و وابستگان تجاری AFC و… که میزان این غرامت توسط کمیته اجرایی AFC تعیین می‌شود.

البته مجازات‌‌‌های کمیته مسابقات AFC می‌تواند شامل فدراسیون فوتبال ایران شود و آن فدراسیون  را هم به خاطر کناره‌گیری تراکتور از لیگ قهرمانان آسیا جریمه کند. ضمن این که در قوانین AFC ذکر شده که کمیته انضباطی AFC می‌تواند جرایم بیش‌تری نسبت به موارد بالا در نظر بگیرد.

در این میان تنها امید مدیران باشگاه تراکتور سازی می‌تواند این باشد که کمیته مسابقات AFC تشخیص دهد که انصراف تراکتور در موقعیت فورس ماژور – همانند اتفاقی که برای الهلال ۲۰۲۰ رخ داد – انجام شده است چرا که در این صورت، تراکتور با جریمه‌های بالا مواجه نمی‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید