باشگاه استقلال خوزستان در کما

اگر به کارنامه لیگ برتر در سال های گذشته مراجعه کنیم، مشاهده میکنیم تیم فوتبال استقلال خوزستان، بعد از پرسپولیس، آخرین قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران به حساب می‌آید. تیمی که در عین شگفتی توانست به این عنوان مهم دست پیدا کند و تاریخ‌ساز شود. ولی آبی‌های خوزستان تنها 3 فصل بعد از این قهرمانی به لیگ دسته اول سقوط کردند تا همین اتفاق آغازی برای درگیر شدن این باشگاه با موجی از مشکلات باشد.  با همه تلاش های انجام شده در یکی دو فصل گذشته با همه تلاش‌های صورت گرفته و علیرغم وجود مشکلات مالی باز هم باشگاه استقلال خوزستان در لیگ دسته اول نمایش آبرومندی داشت به نحوی که در فصل گذشته فرصت صعود به لیگ برتر را هم پیدا کرد ولی در هفته‌های پایانی از کورس عقب ماند و با قرار گرفتن در رتبه ششم به کار خود پایان داد.

بعد از پایان فصل گذشته، از اهواز خبر رسید که مالک این باشگاه که گروه ملی صنعتی فولاد ایران به حساب می‌آید، دیگر قصد تیمداری ندارد و سهامداران این شرکت، تصویب کردند که سهام باشگاه استقلال خوزستان به فروش برسد. این درحالی است که عبدالکاظم طالقانی رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان  اعلام کرده بود این تیم باید در استان خوزستان فعالیت کند و اجازه انتقال به استانی دیگر ندارد. عدم تیمداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران از یک سو و عدم وجود متقاضی خرید امتیاز استقلال خوزستان در استان از سویی دیگر، باعث شده  استقلال خوزستان در فاصله کمی تا شروع فصل جدید فوتبالی در بلاتکلیفی محض قرار گیرد.

این روز‌ها شایعه شده ممکن است امتیاز این باشگاه به خارج از استان‌ هم منتقل شود ولی با وجود مغایرت با قانون، این روند نیز احتمالاً زمان‌بر و البته فرصت‌سوزی برای این تیم اهوازی خواهد بود. باشگاهی که در دوران نه چندان دور جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برده و در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته، حال روز کنونی‌اش شبیه به روز‌هایی است که تیم پرافتخار و با ریشه استقلال اهواز با همین فرمان به دره انحلال سقوط کرد و دیگر هیچ وقت اثری از آن دیده نشد. استقلال خوزستان نیز اگر امروز به وضعیتش سروسامانی داده نشود، با ادامه این شرایط عاقبتی جر سرنوشت همنام همشهری‌اش نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید