بازگشت فجر شیراز به لیگ برتر

با پیروزی بر گل ریحان البرز

 فجرسپاسی پس از نزدیک به هفت سال تقلا در مسابقات دسته اول، بالاخره به لیگ برتر بازگشت.

صعود فجر به رقابت‌‌‌های لیگ برتر، بعد از پیروزی امروز این تیم مقابل گل ریحان و با هدایت علی اصغر کلانتری اتفاق افتاد. کلانتری کاپیتان سابق برق شیراز و عضو تیم کما دیگر تیم از دست رفته شیراز در دهه 60 و 70 است که برای بار دوم فجر را به لیگ برتر صعود می‌دهد.

او یک بار هم در جریان سقوط فجری‌ها به دسته پایین تر به عنوان دستیار کنار مرحوم محمود یاوری بود که یکی از مربیان مهم تاریخ این باشگاه نظامی‌که حیات آن مربوط به اوایل دهه 70 است، محسوب می‌شود.

در فوتبال ایران، اغلب فوتبال دوستان فجر را به نام غلام پیروانی می‌شناسند. مربی شاعر مسلک و بذله گوی فوتبال ایران که رکوردی استثنایی در تاریخ لیگ در هدایت 13 ساله فجر دارد. آقا غلام البته حالا به سن بازنشستگی رسیده و از دور شاهد موفقیت تیمی‌است که در آن بازیکنان بسیاری را به فوتبال ایران معرفی کرد.

او در سال هایی که لیگ برتر فوتبال ایران تازه به راه افتاده بود، با استفاده از جوان‌‌‌های شاخص سربازی که جذب سپاه می‌شدند، تیمی‌فوق العاده را در فوتبال ایران ساخته بود که هر سال چهره‌‌‌های شاخصش به تیم‌‌‌های بزرگ منتقل می‌شدند. بازیکنانی مثل سیاوش اکبرپور، علی سامره، علی انصاریان، داوود سیدعباسی، مهدی رحمتی، امید روانخواه و…

در نسل‌‌‌های بعدی، رضا حقیقی، فرشید اسماعیلی، محمد دانشگر، ساسان انصاری، سروش رفیعی، بابک مرادی و یکی دو بازیکن دیگر آخرین محصولات تیم سازنده فجرسپاسی هستند که حالا با حضورش در لیگ برتر دوباره می‌تواند مأوایی برای حضور سربازهای فوتبالی در بالاترین سطح رقابت‌‌‌های حرفه ای ایران باشد. چیزی که برای خود فجر هم مایه امیدواری است تا بتواند بازیکنان درجه اولی را به جمع نفرات خود اضافه کند و به این ترتیب شرایط بهتری با توجه به وضعیت اقتصادی نه چندان مناسبش پیدا کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید